Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cutie viteze kangoo 1.5 48kw
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault Kangoo & Renault Vehicule Utilitare
bossake
Ce tip de cutie viteza are aceasta masina? Se potriveste o cutie de logan 1.5 dci? Am gasit una de logan 85cp la pret bun, asta se potriveste?
Daca stiti pe cineva care are vreo cutie de viteze la pret bun dati un PM.
alexgabriel26
Trimite-i lui espacern un pm, cu codul de identificare al Kangoo-ului si iti va spune seria cutiei de viteze, vezi daca se potriveste cu ce ai gasit tu. Bafta!
eu_sorin@yahoo.com
Eu am schimbat cutia de viteze la masina mea. Am un Kangoo 1,5 dci din 2006. Cea originala, pe care am dat-o jos era JH3 150. N-am gasit un Second Hand la fel atunci, si am luat un JH3 145, de pe un Renaiul Clio II Symbol, care are rapoartele de viteza indentice cu cea originala de la viteza 1 pana la 4, exclusiv a 5, care are alt raport. Dar vad ca masina merge f. bine, si n-am nicio problema, doar ca in afara localitatilor, fuge un pic mai incet, ceea ce nu-mi displace deloc, ca nu sunt vitezoman. Cutia am luat-o de la un parc de dezmembrari pe undeva de pe langa Buzau, in zona Bucurestiului urca mult preturile cei care se ocupa cu asa ceva, si revand. Bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.