Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Aparatoare plastic
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
alez1601
Salutare,

Am dus masina la un mecanic sa-mi faca distributia iar la sf zilei cand am fost sa i-au masina mi-a pus in brate o bucata de plastic care cica a gasit-o cazuta "pe acolo" (in compartimentul motor).

Sincer nu-mi dau seama de unde este si unde ar putea fi montata. Va atasez niste poze, poate ma puteti ajuta voi.

Multumesc,
Alex
razvan_Bv47
nu cumva e capacul de la baterie?
alez1601
nu, m-am uitat bine. Nu lipseste absolut nimic din plasticele de ornament.

Nu era nici foarte murdara sau topita pe undeva in vre-un fel.
razvan_Bv47
aia mai degraba imi seamana a usita........vezi la capacele alea de la sigurante ..nush ce sa zic nu am dat inca de asa ceva....imi pare rau ca nu am putut sa te lamuresc.. sad.gif..
ryder2005
m-am uitat si eu azi la mine la motor la plastice si nu am gasit asa ceva...

dar iti zic si tie cum mi-au zis mie baietii din service cand au gasit senzorul la pedala de ambreiaj ca atarna aiurea: "Da' de mers merge shefu'?" - "Merge" - "Atunci il lasam asa..." (dar mi l-am pus eu singur dupa aia, asa ca te inteleg si pe tine"

imi pare rau ca nu ti-am fost de ajutor, dar de prin partile vizibile sigur nu e...
alez1601
Mersi frumos tuturor pentru eforturi.
Am incercat sa caut pe net/Dialogys dupa codul ala scris pe plastic si nu reusesc sa gasesc nimic.

Ciudata treaba, mi-e sa nu protejeze vreo zona de praf/apa/orice si sa am probleme in timp. Momentan masina nu pare sa sughita din cauza lipsei plasticului ala.
stany
sub baterie nu este calculatorul masinii si niste sigurante?...sa nu fie de pe acolo....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.