Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema la furtun
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna I
Miulik
salut uite care e treaba.. zilele astea am deschis capota sa vad daca e in regula ulei, apa etc... si am constatat ca am o scurgere sau nu stiu o "scapare" la unul din furtune. Atasez poza sa vedeti mai bine despre ce e vorba si spunetimi va rog daca e grav sau e normal. [attachmentid=1627729393]
A doua problema ar fi una mai minora...
usa stanga fata, adica usa sofer... cand ii dau drumu sa se inchida nu se inchide normal... cum sa va zic... ea parca scapa insa prinde altceva de nu lasa sa se deschida in mers, prinde in 2 trepte... nu stiu exact cum tre explicat. Deci se inchide dar nu complet...pentru a o inchide de tot trebuie sa o trantesc umpic... nu tare.
Ar fi o problema asta sau la toate e asa??? mentionez ca celelalte usi le dau drumu doar si se inchid. asta tre impinsa, trantita, umpic mai tare.
hardinc
Cred ca acolo e un furtun prin care recircula vaporii de ulei, daca nu ma insel si eu am acolo umed, deci nu cred ca e problema mare.
Si la usa trebuie reglat din cuiul acela in care prinde usa. se desfac cele 2 suruburi cu un torx si trebuie dat putin mai in fata la tine cred.
mytzu84
poti desface colieru,tai bucata de furtun unde a fost colieru si il bagi inapoi
dar mai intai verifica daca se mai ajunce cand vei taia din el
si inlocuieste si colieru
e pacat ca motorul sa aive pete smile.gif
hardinc
La mine si ,din cate vad in poza, nici la el nu are colier acolo, e pus doar asa furtunu. Ai putea incerca sa-i pui un colier, eu nu mi-am batut capul cu petele.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.