Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] perie aspirator marca Rohnson, model R-193
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Bursa non-auto > Arhiva cu anunturi non-auto
dragoselu
Cumpar o perie aspirator marca Rohnson, model R-193. Am cautat prin targuri, talciocuri o perie care sa se potriveasca cu teava de la aspirator, dar din pacate nu s-a potrivit niciuna, avand diametrul mai mic. Momentan folosesc peria rotunda cand dau cu aspiratorul, insa de la un timp e prea obositor...
l@u
ce diametru are teava ?
dragoselu
31,5 mm diametru, am masurat cu sublerul.
l@u
Am un aspirator pe care l-am dus la munca si mai fac curatenie in masina....nu folosesec decat peria mica si am sa o masor pe aia mare poate ai noroc ! Teava intra in perie ?
dragoselu
Da, intra in perie! Cat vrei pe perie daca se potriveste?
l@u
o bere la halba !
Markos
QUOTE(dragoselu @ 12 Jun 2011, 18:04)
Momentan folosesc peria rotunda cand dau cu aspiratorul, insa de la un timp e prea obositor...
*


De ce e obositor? Aia rotunda aduna mai bine.
dragoselu
biggrin.gif Se rezolva! K, astept un PM, Domnu' l@u.

<span class='edit'>12 Jun 2011, 19:14:</span>
QUOTE(Markos @ 12 Jun 2011, 19:03)
De ce e obositor? Aia rotunda aduna mai bine.
*



Ce sa fac cu o gamalie de perie? laugh.gif Imi ia jumate de ora pana termin de dat cu aspiratorul, folosind peria rotunda (si pe asta o folosesc, insa pentru a aspira in colturile camerei, in spatiile mai inghesuite). E ca si cum ai masura perimetrul unei camere cu un bat de chibrit (cei care au facut armata probabil stiu cum este!)... smile.gif
dragoselu
Sus!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.