Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: zgomot cutie
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Fluence
silviu20
Bună tuturor,
Mă puteți lămuri de ce se aude la fiecare schimbare a vitezelor un " cloncănit" la cutie?
mașina este nouă (2000 km) și nu știu dk este normal.
snake_adi
in mers sau pe loc, cu motorul oprit?
mariusd4
Se aude in cutie sigur sau este zgomotul levierului ?
silviu20
cred ca se aude zgomotul levierului cand cupleaza si decupleaza vitezele ata cu motorul oprit cat si in mers. Ideea este ca este deranjant zgomotul altfel nu sesizez vreo problema de cutie sau altceva. Stiu ca sunt cutii diferite, dar am si un Stepway de serviciu nou cu acelasi nr de km dar nu are problema asta. Am fost si in showroom si am constatat la un fluence de acolo acelasi zgomot.
cristian_nechita
Asa face si a mea.Se aude in zona levierului indiferent de treapta.Cred ca asa fac (aproape)toate.Si intradevar la logan nu se aude.
aqua
asta e un zgomot intalnit la cutiile reno, si eu cand am luat meganul de nou scotea niste sunete mai ciudate, pe cand loganul avut inainte nu scotea nimic
cineva a zis, si a avut dreptate, ca in timp se mai atenueaza cloncanitul si o sa sune mai legat, dar nu dispare
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.