Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Galati - Constanta
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
ENC
Salutare!

Dupa ce termin cu BACul vreau sa merg cu cativa colegi la mare. Nu am mai fost de ceva vreme si as vrea sa aflu cum mai sunt drumurile.

Cand mergeam cu familia luam de obicei ruta bac Galati - Macin - 22D pana la Lumina si dupa Constanta. Tin minte ca erau destul de bune strazile acum cativa ani ... in 2011 care e situatia?

O ruta buna fara trecere de bac stiti? Drumul pe la Giurgeni e "navigabil" ? Sunt placuti km pe care i-as face in plus sau nu se merita?

Multumesc anticipat!
dragoselu
La ce liceu inveti? In iulie plec si eu cu familia la mare. Daca vrei, te pot ghida. Spune-mi cand vrei sa pleci.
Anto
QUOTE(ENC @ 30 May 2011, 23:28)
O ruta buna fara trecere de bac stiti? Drumul pe la Giurgeni e "navigabil" ? Sunt placuti km pe care i-as face in plus sau nu se merita?
*


Merge Galati-Braila-Viziru-Giurgeni-Harsova-Constanta. Fiind primul drum, recomand atentie marita pe segmentul dintre Viziru si intersectia cu DN2A (ceva curbe si denivelari). Drum bun!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.