Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tuning? Kangoo
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Tuning
catalincre
Din ciclul pentru ca se poate am umblat si eu un pic la look-ul Reno-ului meu. Modificarile au si rol de protectie (doua bari de torsiune rupte in 2 saptamani) pe langa rolul de crestere a performantei (alta stabilitate in curbe si alta distanta de franare).
Comentarii?
Ia sa vedem!
DanCVA
Vecinul are Kangoo 4x4, in timp ce tu l-ai coborat. biggrin.gif
alexgabriel26
Salut , ma intreb cum se aude plasticul din interior la drumurile noastre acum ca ti-ai lasat kanguru mai jos:D

4 May 2011, 17:32:
Ti-a scazut consumul de carburant cumva? Barele de torsiune s-au rupt datorita coborarii suspensiei???
catalincre
Plasticul se aude la fel cu conditia sa nu ai obiecte tari depozitate in spatiile respective direct pe plastic. Despre consum nu stiu nimic dar am sa-l urmaresc, barele s-au rupt din cauza ca era ridicat si se torsionau prea mult la denivelari, acum se torsioneaza mai putin dupa care intervine tamponul de guma.
alexgabriel26
Si eu vreau sa o las mai jos pentru ca in sensuri giratorii si curbe zici ca ma ridic pe 2 roti=)) si mi-e frica sa nu o pun de-a latu'
george0
Da arata si se comporta altcumva in viraje e fain ... In general kangoo au stabilitate proasta in curbe... daca iei o curba mai tare si mai ai si pe cineva in dreapta il muti de pe scaun...
bubu782001
Stelutele alea au un deosebit rol la stabilitate tongue.gif
catalincre
Stelutele sunt din iridiu si au rol de centrare a caroseriei. Masina e a sotiei si au rol de a motiva cheltuiala facuta cu arcurile, i-am spus ca au costat cat arcurile si resetarea barii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.