Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Plastic sub masina
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio III
Antonyo
Buna seara,am fost plecat zilele astea cu masina si cand m-am intors m-am aplecat sa iau o mingie de tenis care imi scapase sub eu si m-am uitat si pe sub ea cand ce sa vad o bucata de material plastic/carton care sta cum se vede in pozele atasate,nu am dat niciodata cu ea pe dedesubt sa ating acolo si chiar daca as fii dat care era probabilitatea sa ating acolo de mai multe ori pana ca plasticul sa ia forma care o are in poze.Intrebarea mea este daca asa vine masina sau...sau altceva nu vad ce,masina are 6 luni,am mers cu ea mai mult prin Bucuresti si pe la munte DN1...am incercat sa imping bucata aceea in sus dar revine la loc,deci sa vede ca oarecum asa este ea turnata nu a fost niciun factor care sa o aduca asa,voi ce spuneti?

27 Apr 2011, 16:38:
up
hellcat
E plastic ala. Posibil sa fi ajuns la aceasta forma datorita vreunui obiect care a impins extremitatea piesei o perioada...ma gandesc la zapada inghetata.
Oricum, urca si tu masina pe o rampa pentru un acces bun si sa vezi despre ce e vorba. Nu e lasat prea jos, asa ca nu e niciun pericol imediat.
Antonyo
eu ma gandeam sa dau o gaura in material si sa prind cu un soricel de plastic de bucata aceea de metal de deasupra,dar ma gandesc ca nu are niciun rost sa dau gauri aiurea si sa improvizez...nu?
andreis
Nu da gauri aiurea, cine stie cum mai atingi ceva pe acolo... Incearca s-o urci pe o rampa si vezi ce poti face, sau dute la un control la service.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.