Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Am nevoie de piese
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 5
villytzah
Am nevoie de urmatoarele piese ca sa pun Renoul in actiune:
- sticla pt far stanga fata sau farul cu totul
- masca/grila dintre faruri
- macara manuala geam dreapta fata - model coupe

Ma poate ajuta cineva?
Chiar si un sfat cu un magazin de dezmembrari de unde le-as putea lua ar fi ok.
maRiu5
stiu in Arad un loc unde poti gasi TOATE piesele de mai sus ( este un schrot unde am vazut ceea ce cauti )
villytzah
MS de pont, dar eu sunt din Ploiesti / Bucuresti - deci nu prea am cum sa ajung pana la Arad pt piesele astea. Nu s-ar justifica transportul.

Oricum, e bine de stiut pt altii:D
macicasan
DONEZ urgent piese de renault 5. nu super 5. trebuie golit garaju', am sa le arunc si e pacat
aripi fata, usa stanga, capota cu antifonare, haion cu luneta, motorul de la stergator si stergator pe el, un alternator si alte maruntisuri. URGENT!!!
0746.701928
Geo82
caut usa dreapta renault 5 model 3 usi, stalp complet cu aripa dreapta spate, id mess darcknight89
vionik
am un renault 5 diesel an fabr 87 inmatriculat verificare valabila 05 -2012 si m-am hotarit sa il dezmenbrez daca nu primesc 600 euro pe el.Daca este cineva interesat de piese ma poate contacta pe forum sau tel.0742012262
WPO
maRiu5,unde ii schrot-ul asta???Si sti daca mai au si alte piese de 5??
Geo82
QUOTE(vionik @ 24 Apr 2011, 22:02)
am un renault 5 diesel an fabr 87 inmatriculat verificare valabila 05 -2012 si m-am hotarit sa il dezmenbrez daca nu primesc 600 euro pe el.Daca este cineva interesat de piese ma poate contacta pe forum sau tel.0742012262
*



De care model e?cu 3 sau 5 usi? daca e cu 3 ma intereseaza usa dreapta cu geam cu tot, aripa spate dreapta si stalpul, cat ceri pe ele? id mess darcknight89
maRiu5
este langa podul Timisorii cum vii din subcetate pe dreapta

26 Apr 2011, 11:35:
este o jumatate de R super5 cu :motor ,cutie, amortizoare ,usi ,faruri,capota aripi,directia ...

daca nu poti trece si te intereseaza ceva anume pot intreba
sab01
maRiu5 . poti sa ne dai un nr de telefon de acolo ?
mersi
villytzah
Vionik, am incercat sa sun pe numarul dat de tine, dar se pare ca nu m-ai auzi, spune-mi te rog in ce stare e macaraua dreapta fata si un pret pt ea.
Din ce oras esti ?

Multumesc
maRiu5
schrotul se numeste Automarchet D&D
si numarul de telefon este:
0745903289
0744205710

PS: scuze de postarea tardiva
pakazzi
scuze ca ma bag in seama .......................dar mai ai toba aia intermediara ca am inceput s-o restaurez si nu gasesc toba aia nenorcita si nu am gasit nici unde s-o sudez.
garfield_09
Cine ma poate ajuta cu o bara spate modelul GT ? Am fost lovit si s-a spart bara, iar de reparat e cam mult de munca si nu stiu daca o sa tina prea bine. Multumesc.
garfield_09
N-are nimeni ??? Vreo idee pe unde sa caut poate gasesc ?
Matrixxxul
Scuze ca intervin pe topicul deja creat, insa incerc si eu marea cu degetul smile.gif

Are cineva de dat niste arcuri spate ?
fazekasnfs
am piese pentru super r5 si gtt
coletele timit cu fan curier
gagonya
Sal ,am nevoie de usa stanga, sunama 0721012907.Multumesc.
fazekasnfs
numa pentru model cu 3 usi am
radiator gtt 120 ron
frane servo
frane spate
1 planetar dreapta stare buna trebe schimbat aman 2 burduful
telescop fata cu arc
2 disc plin
ventilator pentru ancalzire
bord
fuzeta
garfield_09
Salut. Are cineva de vanzare grila de la radiator ptr reno super 5 ? Multumesc !
vali2005
QUOTE(garfield_09 @ 27 Mar 2014, 21:14)
Salut. Are cineva de vanzare grila de la radiator ptr reno super 5 ? Multumesc !
*


Noua ( pe producator ) este cam 40 ron. ( Cod Renault : 7700756048 ). Sper sa o gasesti !
garfield_09
Multumesc ptr site dar nu au. Am dat comanda, m-au sunat si mi-au spus ca nu mai au voie sa vanda piese de caroserie. Pot incerca la reprezentanta sau in targ la vitan s-ar mai aduce pe sub mana. Alte variante mai stiti ? Va multumesc !
renaultlag2
Doua fete de usi ptr un R5 campus din 86?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.