Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cum sa iti faci usile sa se deschida fara maner
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video
mihai_dorin
iata si solutia:

&feature=related
rino
unde e solutia ?
bogdanelkva
Si de unde stie cine-i proprietarul,la cine sa se deschida si la cine nu? radmasa.gif
mihai_dorin
Sistemul este legat la ECU-ul masinii si primeste comanda de deschidere dupa ce este actionata din telecomanda masinii.

Mai multe detalii:

http://www.lafranceautoworks.com/available-models.php
tribunul
QUOTE(bogdanelkva @ 12 Apr 2011, 08:22)
Si de unde stie cine-i proprietarul,la cine sa se deschida si la cine nu? radmasa.gif
*


Proprietarul are un card (cheie) in buzunar si cand se apropie la o anumita distanta de masina, cardul comunica cu masina si deblocheaza usile, si te lasa sa deschizi usa folosind senzorul respectiv.
UXE
deci tu daca stai pe langa masina .. hotul te poate face pe partea cealalta daca nu esti atent... smile.gif
Muttley
Da. Perfect valabila chestia si la taramota aia de Laguna 3, care simte cardu' si se descuie singura. Doar ca aici nu tragi de maner, aici stergi parbrizul de gainat cu palma ca sa deschisi portiera. Vax pipi.
spy_oh_joy1389
Mi se pare mai comod sa tragi de un maner decat sa iti faci loc cu degetele printre portiera si margine.
para06
spy_oh_joy ai dreptate .

Ganditiva daca e un vant afara , cand bagi mana intre portiera si margine cred ca o sa ramai fara degete
tribunul
Nu mai dati cu pietre, are avantaje si dezavantaje, un avantaj ar fi ca nu mai ai butuc in usa si nu mai au ce sa-ti forteze....se stie cat de rezistenti sunt butucii de la dacia.
cosmin_2300
Ești conștient că sistemul ăla costă mai mult decât o Dacia 13xx, nu?

L.E.: costă 498$ un set .... deci nu am fost departe de adevăr laugh.gif
tribunul
Baba sufera la frumusete.
cj98czh
Sufera... sufera ... dar ce distractiv este daca printr-o minune ramai fara curent ... atunci sa vezi frumusete .... dai cu banul care geam il dai jos ... biggrin.gif
mihai_dorin
Sau faci deschidere speciala la capota. biggrin.gif



@UXE, nu e valabil asta si la inchiderea centralizata? La Megane deschizi toate usile odata.
cj98czh
Mai interesant mi se pare asa ceva ... daca tot vb. de SF si inutilitati biggrin.gif


UltraDrive

Vai de pusca lui Hector cand e viscol afara radmasa.gif
adită
mie mi se pare destul de ireala deschiderea aia! huh.gif
Filip
La orice masina e nevoie si de o broasca si o clanta la usa. Ce te faci daca pica electronica? Spargi un geam? Sau ramai fara baterie...
Dan73
QUOTE(Muttley @ 12 Apr 2011, 09:14)
Da. Perfect valabila chestia si la taramota aia de Laguna 3, care simte cardu' si se descuie singura. Doar ca aici nu tragi de maner, aici stergi parbrizul de gainat cu palma ca sa deschisi portiera. Vax pipi.
*


E valabila chestia si la Laguna 2 smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.