Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme motor 2.2 espace
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Safrane,Velsatis,Avantime si Espace
nelutumarin
Buna ziua,

Am cumparat un renault espace 4 din anul 08.2005 cu 177000 km (reali) , dupa aproximativ 800 km in mers a aparut o bataie la motor la relanti si in mers sad.gif sad.gif sad.gif ,nivelul la ulei este normal in rest nu am avut nici un fel de nemultumiri (timpul foarte scurt).
Va rog sa-mi spuna cineva ce poate sa se fi intamplat. unsure.gif
dethave
Sa nu fie un injector care nu merge cum trebuie sau care sufla pe linga garnitura:da si tu mai multe detalii
nelutumarin
Salut,Masina are 178000 km la un monent dat in mers s-a auzit o bataie.M-am dus  cu masina in SUPER SERVICE-UL COBOLCESCU,prima problema fulia de la vibrochen demontata verificata rezultatul OK,a doua problema pompa de apa demontata verificata rezultatul OK.Rapunsul final trebuie demontat tot motorul sa se verifice o asa zisa "cascada de pinioane la motor,sau axa cu cama" sad.gif  la un moment dat erau mai multi mecanici decat prezoane la rotii langa masina deci sunt cei mai buni.Cam asa stau lucrurile pana acum. SFAT PENTRU TOTII FERITIVA DE SERVICE-UL COBALCESCU. smile.gif  smile.gif  huh.gif
dethave
Pai nu se stia? Am avut si eu o bataie la motor care s-a dovedit a fi de la volanta cu masa dubla si o alta bataie care dupa cercetari indelungate s-a dovedit a fi de la un injector care sufla:e greu sa dai un diagnostic daca nu dai mai multe detalii:ia-le totusi prin eliminare,ca mecanici competenti nu o sa gasesti prea repede
renvelsafr
salutare nu vreau sa te sau sa va sperii dar de obicei pe 2.2dci bataia vine si de la cuzinetii de la biela eu nu aveam bataie deloc si i am dat jos ca sa i verific si cand colo surpriza erau varza in franta sunt motoare 2.2dci care nu trec de 110000km din aceasta cauza si costul cuzinetilor noi la renault in fr este de 100€ pentru cei de biela si 85€ pentru cei palier bafta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.