Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Inmnatriculare masina
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Legislatie
Daxx
Buna seara! Va rog sa-mi spuneti ce pasi trebuie facuti pentru a inmatricula definitiv o masina aflata in situatia din titlu.
Am deschis acest topic deoarece celelalte doua pe aceasta tema trateaza alte situatii (masini noi, respectiv second-hand).
Multumesc!
oanavas
Radiata de la leasing,certificat fiscal a societatii de leasing,autentificare rar,rca/6luni,rovineta dupa sasiu,dovada achitarii integrale,numerele vechi,Cartea de identitate cu stampila de la impozite,taxa de inmatriculare la primarie,Bani de certificat nou inmatriculare +numere
gotty
QUOTE(oanavas @ 26 Mar 2011, 19:32)
Radiata de la leasing(n ai cum sa radiezi o masina dintr o firma),certificat fiscal a societatii de leasing,autentificare rar(doar daca masina nu se inmatriculeaza pe numele utilizatorului),rca/6luni(sau 1 an),rovineta dupa sasiu(nu este necesara),dovada achitarii integrale,numerele vechi(doar daca nu vrei sa le pastrezi),Cartea de identitate cu stampila de la impozite(stampila la impozite se pune pe fisa de inmatriculare,atat de soc.de leasing cat si de persoana care inmatriculeaza masina),taxa de inmatriculare la primarie,Bani de certificat nou inmatriculare +numere
*


Daxx
Multumesc!
Gotty, sigur nu trebuie autentificare RAR daca masina se inmatriculeaza pe numele utilizatorului?
Miine dimineata am programare la RAR si, in cazul in care nu-mi trebuie, sa nu mai merg..
alindrgn
da' eu care am leasing si sunt in brasov, nu imi pot pastra numerele decat daca o inmatriculeaza cineva cu domiciliul in bucuresti nu?
conucristi
Ca sa nu mai deschid alt topic ... referitor la noua taxa de poluare aplicata la prima vanzare.
Stie cineva daca se va aplica si unui contract de leasing inceput in 2006 si care se va finaliza anul acesta?
Adica in momentul transferului dreptului de proprietate catre utilizator acesta va fi obligat sa plateasca si aceasta taxa?
Tamango
Nu e nimic sigur ... astia spun azi ceva si maine altceva. Sa asteptam legea in monitorul oficial, pana atunci - speculatii
MihaiD
Ca sa nu mai deschid un topic nou: vrea sa cumpar o masina, masina este pe leasing(pe propietarul actual), dar eu vreau s-o platesc cu cash. Cum se procedeaza, ca s-o inmatriculez pe numele meu?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.