Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Airbag Volan
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Sailas2006
Cred ca iar am postat unde nu trebuie dar doresc sa stiu daca capacul volanului este lipit de airbag si daca da , cum se poate ilatura capacul de airbag.

Doresc sa cumpar un volan cu butoane de cruise control si limitator fara airbag , iar un tip de la dezmembrari mi-a zis ca nu poate sa imi dea si capacul deoarece acesta e lipit pe airbag si nu risca sa strice airbag-ul ptr. a imi da mie capacul.

Apropo , airbagul care provine de la un volan fara butoane de tempomat si limitator se paote pune pe unul care are asa ceva sau difera modelul de airbag.

Masina este cea din semnatura.
lico
nu este lipit si se scoate in 30 sec. foarte usor

21 Mar 2011, 09:35:
MARE GRIJA ca se desface sacul daca nu esti atent
Sailas2006
Am inteles ca pentru a putea monta tempomatul pe butoanele din volan mai trebuie schimbat si blocu de lumini cu maneta de semnalizare ... sad.gif

Asa este ?
skorpio_bog
Nu musai. Depinde de panglica din blocul optic. La majoritatea au pus panglica cu 7 trasee (dintre care 2 sunt pt tempomat), iar tu tot ce aveai de facut era sa lipesti 2 fire pe mufa de la panglica si sa le tragi in volan la butoane. Citeste mai multe detalii pe celalalt topic despre montare tempomat.
ric26ct
La toate modelele la care am reparat panblica am gasit 7 trasee, deci in principiu e foarte simplu, trebuie doar sa lipesti doua fire la mufa panglici asa cum a spus skorpio_bog
beberazvan_n
Salut, stie cineva de unde pot lua mufa de la airbag dreapta?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.