Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: senzor abs schimbare rulment
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
simyandrei
Am tot cautat pe topic si nu am gasit!am problema cu abs ul dupa ce am schimbat rulmentul!stie cineva daca sunt diferite crestarile alea de le citesete senzorul de pe rulment!pot fi mai dese mai rare?asta nu am gasit pe forum!asta inseamna ca tre sa pun alt rulment!am inteles ca nu ar fi lafel si le citeste eronat si deaceea nu merge abs ul si se aprind martori!asta s a intamplat la 500 km dupa montare in care a mers perfect
iulian806
pai inainte sa dai vina pe rulment verifica firele de la senzorii de viteza de la roata. sa nu fie rupte, sa nu le fi agatat pe undeva, sau sa nu fie murdar capul senzorului si sa nu mai poata citi informatia.
dar o mini diagnoza pe modulul abs te elucideaza imediat. daca ai posibilitatea, arunca o privire in valori actuale, la fiecare senzor si vezi ce viteza iti afiseaza.

spor.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.