Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Husa pentru cartela
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
stefantoth
Salutare tuturor. Poate gresesc eu, cautand prin forum nu prea am gasit nimic de actualitate in legatura cu o husa, fie ea din piele sau textil pentru cardul nostru de la masina. Imi puteti da cateva referinte sau site-uri unde gasesc asa ceva? Am cautat prin google pe net dar nu am gasit nimic.
amadi
eu pentru cartela am buzunarul. ce nu gasesc sunt acele huse pentru roti ca sa nu se mai uzeze cauciucurile cand plec la plimbare cu masina. radmasa.gif
SorinCT
Eu am constatat ca la Megane se potriveste husa de telefon pentru Nokia e51 (binenteles, taiata la dimensiune). De ce ai folosi husa pentru card? Eu ma gandesc cu groaza cand am cate o sacosa in fiecare mana, trebuie sa inchid/deschid portbagajul sau o portiera si cartela e in fundul buzunarului. Daca ii pun o husa se duce naiba tot.
espacern
Anumite modele de top Renault au beneficiat la livrare de o husa pentru pastrarea cartelei(cea de rezerva).
Arata ca cele din pozele atasate.

Numai bine!
stany
espacern nu ai idee cat ar costa una din husele respective?
espacern
Am huse ca cele din pozele atasate.
Detalii de pret pe PM.

Numai bine!
neffy
esparcen,lasa te rog un nr.de telefon pt ca doresc si eu o husa pt cartela.nu pot da pm.multumesc!
espacern
@neffy=Ai datele pe PM

Numai bine!
amadi
pentru mine nimic?
nu va mutati la bursa?
vand si eu porumbei pentru piele. gri velsatis si albastru laguna 2
gabize
Eu am primit o husa ca cea din poza (a doua, cu velsatis, doar ca scrie Laguna) la achizitionarea masinii, si tin in ea cartela care o utilizez, nu cea de rezerva. E super ok, merita, cartela arata ca noua.
Poate a fost livrata doar pe masinile cu hands-free, pentru ca intradevar, daca ar trebui de fiecare data sa o scot din toc, pentru a apasa butoanele sau pentru a o introduce in cititor, ar fi destul de incomod.
bogdan.stavar
si eu am tot asa o husa din piele cusuta pe care scrie laguna e foarte frumoasa estetic cum vine in husa insa din pacate cartela nu pot spune ca se pastreaza impecabila deoarece ea se zgarie in cititor de la atata scos si bagat. am avut cartela noua cumparata de la reprezentanta si in 3 luni deja era zgariata pe laterale de la cititor .
dondan
Eu am husa de piele la cartela.Dat fiind faptul ca este handsfree chiar este indicat o husa.Si eu nu am numai o cartela ca asa a venit masina ceea ce ma face sa am grija de ea ca de ochii din cap.
bold.cristian
QUOTE(gabizegrean @ 11 Mar 2011, 09:17)
Poate a fost livrata doar pe masinile cu hands-free, pentru ca intradevar, daca ar trebui de fiecare data sa o scot din toc, pentru a apasa butoanele sau pentru a o introduce in cititor, ar fi destul de incomod.
*



Nu a fost doar pentru cele cu hands-free. Am si eu una pt masina cumparata din 2005, Dynamique, si din pacate fara handsfree.
pishky
eu o tin portofel - este cu keyless go.
daca pretul este unul decent as fi tentat si eu de o husa din aceea (astept un pret pe PM - pentru modelul din stanga daca pot sa aleg)
Discoseeker
@espacern - Mai ai cumva toc pentru card de Laguna? M-ar interesa. Nu pot da pm.
Multumesc!
George184
espacern mai huse de vanzare ??? Sau care are nr de tel a lui espacern ca vreau si eu 2 huse pentru cartele . Mrs mult smile.gif
ct88tbi
QUOTE(espacern @ 10 Mar 2011, 16:51)
Anumite modele de top Renault au beneficiat la livrare de o husa pentru pastrarea cartelei(cea de rezerva).
Arata ca cele din pozele atasate.

Numai bine!
*


la ce pret ai o husa de laguna 2 ? biggrin.gif k m-ar interesa si pe mine
ovidiupay
http://www.renault-merchandising.ro/catalog/produs/2405 asta mi-au oferit cei de la mine din oras de la reprezentanta , si pretul nu difera fata de Romania.
postasu
Hello,

Eu as fi interesat intr-o husa pentru cartela la masina din semnatura dar sa fie dintr-un material foarte subtire ca sa intre in cititorul de card si sa poate fi si legata de chei , etc.
Exista asa ceva?

multumesc
thoorq
Am si eu husa respectiva si pot sa spun ca este absolut inutila. Pe langa faptul ca este voluminoasa nu ajuta la ninic, cartela se zgarie in cititorul din masina. Sta frumos acasa cu cartela de rezerva, poate pentru asta e facuta, sa nu se aseze praful. Alta utilitate nu-i gasesc.
RobertPas
Mai vinde cineva huse de gen? Sau unde gasesc de cumparat husa pentru cartela? A mea am pierduto...
nnightwolf
Am eu o husa de cartela pentru cine e interesat.
Pret 50 de lei.
PM sau tel. 0744590232
angel-boy
e posibil sa am si eu o astfel de husa,recomand pentru autenticitate dar este fragila. eu tin cartela intr-un suport metalic, poti sa te asezi cu ea in buzunar, sau pe ea fara probleme.
- pentru a nu schimba mereu bateria am introdus o baterie de bios de laptop, si am modificat cartela punand o mufa incarcare gen nokia mufa mica pe lateral, nu mai am nici o problema privind bateria cartelei
mihaitza83
salutare. stiu ca raspund tarziu dar poate mai sunt doritori. la prima cautare pe google apare poza la propuneri:

http://www.renault-merchandising.ro/catalog/produs/2405

eu nu am keyless go pe masina asa ca o sa caut ceva mai practic pt ca mi se pare enervant sa stai sa scoti si sa bagi cardul in husa asta
Gabi99gmn
are cineva de vanzare o husa de cartela pentru laguna 2?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.