Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Costuri totale preluare firma
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Legislatie
Fratzica
Vreau sa preiau o firma, actualmente suspendata din cauza lipsei activitatii, si sa-i schimb denumirea si obiectul de activitate. Ma intereseaza sa aflu costurile totale pentru aceasta modificare. Firma nu are nici o datorie la stat.
magelan_explorer
te costa 900-1000 ron sa-ti faci firma noua,tot ata si daca preiei alta firma !
dureaza o saptamana cu totul !
klaus
Uneori e important ca firma sa fie de ceva ani, sa fi "rezistat" pe piata, decat o firma proaspata, care ar putea fi o "teapa". Cu alte cuvinte, uneori se plateste vechimea, care da seriozitate.
Fratzica
Exact wink.gif Deci pana in 1000 de RON e cu totul.
Se plateste in plus pentru fiecare cod caen adaugat?

Multumesc pentru raspunsuri!
Mirciulik
Acum 8 luni am adaugat inca 4 coduri caen si m-a costat ~700 Lei (la urgenta). Actele mi le-au intocmit direct la registrul comertului (in banii respectivi e inclus si acel comision).

Se plateste adaugarea, nu numarul codurilor adaugate. Poti include cate coduri caen doresti, insa principal trebuie sa fie cel cu care vei lucra cel mai mult.

Nu stiu costurile pentru schimbarea denumirii firmei si reluarea activitatii insa cred ca se pot trece la un loc si pretul nu ar trebui sa urce prea mult.
magelan_explorer
QUOTE(klaus @ 6 Mar 2011, 22:52)
Uneori e important ca firma sa fie de ceva ani, sa fi "rezistat" pe piata, decat o firma proaspata, care ar putea fi o "teapa". Cu alte cuvinte, uneori se plateste vechimea, care da seriozitate.
*




omul nu cumpara un brand,un nume
scrie clar in postul lui ca-i schimba numele
klaus
da' numarul de la registrul comertului ramane ala vechi, pe care scrie din 1900 toamna...
b76bgaarh
de ce discutati intr-un topic vechi de 1 an?

fratica ai cumparat firma?
aleksanders
buna dimineata barfi!! pe 6 martie s-a inceput discutia
b76bgaarh
damias palme, pot sa jur ca am vazut 2010....
magelan_explorer
QUOTE(klaus @ 8 Mar 2011, 07:53)
da' numarul de la registrul comertului ramane ala vechi, pe care scrie din 1900 toamna...
*




sa inteleg ca e ca berea ? "din 1880"...
adica "are traditie" firma...
chiar crezi ca intereseaza pe cienva din ce an e firma !?
numele,seriozitatea,posibilul castig atrage...nu anul
l@u
parerea ta !
Fratzica
QUOTE(magelan_explorer @ 8 Mar 2011, 19:02)
sa inteleg ca e ca berea ? "din 1880"...
adica "are traditie" firma...
chiar crezi ca intereseaza pe cienva din ce an e firma !?
numele,seriozitatea,posibilul castig  atrage...nu anul
*



intereseaza bancile smile.gif N-am de gand sa-mi fac fabrica de bere sa conteze vechimea.
Oricum am vazut si "Since 2007" asa ca.. icon_mrgreen.gif
b76bgaarh
conteaza si la afaceri cu statul. unde iti cere minim x ani, de obicei 3-5 ani si experienta in lucarari asemanatoare.
aleksanders
se cere experienta in momentul in care te prezinti la vreo licitatie - bafta fratzica si poate bagi si productie de bere pe firma biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.