Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: nume: Puiu Calinescu
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video > Clipuri Diverse
50IMU
Topicul asta mi-as dori sa fie un mic omagiu adus marelui Puiu Calinescu smile.gif

Nu am avut onoarea sa il vad jucand, poate m-am nascut prea tarziu sau am fost ignorant pana pe la 14 ani, dar ce-a lasat in urma...pentru mine e inegalabil.

Daca impartasiti simpatia pentru el si vreti sa contribuiti pe topic, chiar va rog, postati orice material interesant cu/ despre el, daca nu..acordati-va cateva minute din viata sa-l cunoasteti pe maestrul Puiu.

In primul rand, filmografia.

Iar apoi, momentele ( one at once .. nu de alta dar merita up-uri ). Incep cu un sketch foarte cunoscut. Sper sa adaug si interviuri/ articole pe parcurs.
whitecar
Un mare actor ,o mimica inegalabila
Victoras2001
Il vedeam la Terasa Tanase. La un spectacol a aparut pe scena, imbracat prost si c-o fata de milog cum numai lui ii reusea. Nu tu muzica, nu tu zgomot, nu tu monolog, nu tu dialog, nimic. Statea, se uita in sala si tacea. Cateva minute a durat chestia asta, timp in care spectatorii pur si simplu se sufocau de ras. In momentul in care-a spus "foame mare" si s-a frecat c-o mana pe burta, nu mai era un spectator pe scaun. Se tavaleau pe jos de ras. Imi curgeau lacrimile pe fata, nu ma mai puteam opri din ras. N-am vazut in viata mea asa hohote de ras minute bune si astea toate doar datorita privirii pe care-o avea. Si acum ma umfla rasul cand imi amintesc. Tare rau imi pare dupa el.
dras
Fara suparare dar mie nu mi s-a parut un mare actor. Un comediant de front cu atuuri in mimica, dar de aici pana la actor e cale lunga. Personal l-am preferat intotdeauna pe Dem Radulescu care mi s-a parut a avea mult mai multa "substanta", dar evident gusturile nu se dicuta.
UXE
acu incep controversele ... bagati mare lurk0000.gif
Dj Valy
Celebre sunt cele la restaurant, cu saramura,cand prinde pestele din acvariu, cea cand vrea sa faca o reteta de snitel, de la radio, si cand aduce carnea, face snitelul pe emisiune de aerobic,si cea cu farse la telefon (Fac de a facut tata!, Ce a facut/ A luat-o la fuga) radmasa.gif




50IMU
posibil ultimul interviu, 1996. destul de multa emotie acolo wink.gif sunt 3 parti
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.