Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piese dorite
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 25
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
R20
Salutare,
Mai oameni buni, chiar va place sa va complicati viata inutil? Daca aveti nevoie de piese... POSTATI AICI. Astfel, toti cei care vor sa-si vanda piesele vor sti unde sa se uite si pe cine sa contacteze. Spuneti ce masina aveti, ce piesa va intereseaza si, eventual, o poza cu rezolutie satisfacatoare(elocventa).
Pentru a facilita interactiunea cumparator-vanzator creez si topicul "PIESE de VANZARE"; Un topic in care sa fie adunate toate ofertele celor care vor sa vanda/doneze piese.

P.S.
Moderatorii acestui forum nu au timpul necesar gestionarii sectiunii noastre, deci trebuie sa intelegem ca este necesar sa ne organizam singuri.

25 Sep 2010, 23:53:
Salut,
Caut carcasa filtru aer pentru modelul din poza. Doresc o carcasa intacta.
Toate cele bune.
taazzzzz20
Am si eu nevoie de 2 parasolare,2 tetiere,2 grile difuzoare de Baccara,2 grile difuzoare si eventual plafoniera,care ma puteti ajuta,multumesc
enache sorin
Am nevoie de un senzor de viteza (ODOMETER),care vine la cutia de viteze in locul cablului de KM. MULTUMESC.
R20
Va salut,

@taazzzzz20
Piesele pe care le doriti sunt toate de Baccara?
Eu am doua parasolare(plasic) si doua tetiere(velur) de B29E, pe gri-albastru.

@enache sorin
La ce model de cutie vreti sa faceti adaptarea?

Toate cele bune.
enache sorin
La cutia normala,cu cablu, de 2000 cmc.
taazzzzz20
da de Baccara,imi trebuie cele maro

28 Sep 2010, 10:41:
am facut rost de grilele de la difuzoare mai am nevoie de parasolare,tetiere si plafoniera,maro,multumesc
R20
@taazzzzz20
De Baccara nu am, imi pare rau.

@enache sorin
Va rog sa-mi spuneti ce cod are cutia, ca la Renault nu exista nimic normal. Astia au facut masinile cu ce aveau pe stoc in magazii.
Va cer aceste detalii deoarece am gasit o firma turceasca care se ocupa cu adaptoaerele despre care am vorbit la telefon. Poate vor sa bage si pe R25. Merita incercat.

Toate cele bune.
enache sorin
R20. Va multumesc mult. Cutia de viteze este de pe un motor 2165cmc injectie R25,nu stiu codul, am sa incerc sa ma bag sub masina ,sa vad tablita, daca mai este.
turbodxman
Are cineva un capac de plafoniera (alb sau ingalbenit) de pe partea dreapta (are un "D" pe el, in capatul sirului de litere si cifre de pe exterior: SEIMA XX XX XX "D") cu piciorul de fixare de jos intreg?
Daca da contact aici sau PM. wink.gif
taazzzzz20
Pentru ROBY 06-TFA,la ce pret dai scaunele cu tot cu tetiere ?
ROBY 06-TFA
Zi si tu un pret.Si poate batem palma.
Turbodxman,am sa ma uit sa vad daca este ok si postez.
turbodxman
OK ROBY wink.gif
taazzzzz20
Nu stiu ce pret sa zic,fa tu un pret,vad ca esti din brasov,ori le iau cu curieru,ori vin eu dupa ele,mai trebuie sa iau si asta in calcul,fa-le tu un pret
ROBY 06-TFA
taazzzzz20 si turbodxman scuze de intarzierea cu care raspund,in primul rand.
Pentru tazzzzz20,am vazut ca ai nevoie si de parasolare,plafoniera,120 de lei cred ca ar fi OK+scaune cu tot cu tetiere.

turbodxman,am plafoniera(cea de pe stalpul din mijloc),este Ok.Nu le vrei set,stanga dreapta?De unde esti?

In curand,am sa revin pe celalalt topic cu piese de vanzare cu poze si o lista la piesele ce au ramas si ar putea ajuta pe alti pasionati de R25.
taazzzzz20
120 lei scaunele cu tot cu tetiere ?am inteles bine? tongue.gif
ROBY 06-TFA
Da.E bine.Sa nu imi spui ca ti se pare mult!






taazzzzz20
nu mi se pare mult,in ce stare sunt pielea e rupta ?din punct de vedere functional sunt ok ?adica partea electrica
mark2008bc
am si eu nevoie de un electroventilator cu tot cu elicie si suport pentru r25 2L carb are dadiator mic,
PS: vreau un pret, localitatea de unde esti, si daca se poate o poza
sati
Salutare, am si eu nevoie de furtunul care face legatura intre pompa de apa si termostat, pentru un benzinar 2.2 gtx din '87! Este un furtun de aprox 15 cm lungime! Astept oferte.
R20
Salut Sati,

De ce nu-l inlocuiesti cu un orice alt furtun pentru instalatiile de racire. Diferenta de cote intre stuturi este nesimnificativa(doar daca nu ai o pompa atipica).

Toate cele bune.
tutu
Furtunul despre care vorbiti mai sus, se poate inlocui cu succes dintr-o bucata de furtun de calorifer de Dacia 1300/1310 , taiat la lungimea de care e nevoie.Avantajul e ca se gaseste usor la magazinele de profil si e NOU !Asa am pus eu .Succes !
sati
Mda, cred ca pompa este atipica, pentru ca la mine au avut loc niste modificari, anume am schimbat motorul si odata cu el pompa si termostatul, motorul cred ca este de trafic!? Cel care mi-a montat motorul nu mi-a montat corect furtunele, nu cred ca a mai montat motor pe vreun 25, mi-am dat seama acuma, dupa doi ani, pt ca mi-am schimbat radiatorul! Astfel am refacut traseul corect exact cum era pe 25-ul de pe care am dat jos radiatorul! Diferenta este ca, la mine distanta intre pompa si capac termostat nu este la fel ca si pe celalat 25, din cauza asta furtunul sta strangulat si pe deasupra mai este si larg la pompa! Daca e sa fac improvizatii, vreau sa fac ceva sanatos, ideea cu furtun de dacie nu prea imi surade, iar furtunul actual cel "strangulat" este obosit!
enache sorin
PTR. SATI. Fa o poza, daca se poate.
gj96ben
Buna la toata lumea.
Am mai pus intrebarea asta: chiar nu este nimeni care sa aibe un sacsofon de 2 litri 12 valve, 140cp. Stiu ca este o piesa rara de aceea caut cred in locul cel mai bun, deci daca are cineva, 0741196434 sau cristiandste@yahoo.com
Merci
adytym
incearca la nr asta de tel. 0721123838 se ocupa cu dezmembrari de renouri
s3rg3ntu
Salut as avea si eu nevoie de un capac de pompa injectie 2068 td
mark2008bc
salutare ... am si eu nevoie de o aeroterma dati-mi un PM cu pretul si un nr de telefon
nluncasu
Salut,
Am un far dreapta foarte bun pentru R25 primul model.Vreau sa-l vand.

5 Dec 2010, 16:21:
Raspund aici ca,fiind nou pe forum,nu pot inca accesa PM-ul.Farul este modelul scurt.Intr-o zi,doua,ma lamuresc si cat face.
renault19tse
Salutare pasionati de R25.
Cine are de vanzare pe aici sigla din spate cu Baccara specifica pt R25 ?
Ma intereseaza sa o cumpar.
0742139609 sunati sau dati un sms.
mark2008bc
salutare
acum pe timp friguros s-a gandit asa masina mea sa imi faca un bine si ma la lasat fara aeroterma deci e jale mare dimineata cu dezghetatul geamului
asa ca va rog cei care mai au prin dotare vreo aeroterma cu 2 ventilatoare sa imi dea un mesaj sau un nr de tel ca sa ii sun
Mersi.

s3rg3ntu
Salut tu vb de ventilator banuiesc ai desfacut sa vezi ce ii acolo ? la mine sa topit firul de pe rezinstenta si locul unde intra papucul era ruginit cum am miscat un pic de el s-a rupt ...am dat jos papucul si la lipit direct cu pistol de lipit direct pe rezistenta si merge perfect acum ....daca nu e ala baiul am eu unul de rezerva cred ca e bun til pot trimite....0751427514 nr de tel daca esti interesat
mark2008bc
mersi am sa vad daca acesta e motivul daca nu am sa te sun
B10AGK
cumpar cotiera fata Renault 25
turbodxman
Se rezolva wink.gif
alex_maxx
caut si yo manerul de la usa dreapta spate ca pe al meu am reusit sa il rup:(
(cel care deschizi usa din exterior ca presimt ca nu mam exprimat bine)tongue.gif
stejar
hai noroc nu pot sa dau reply deocamdata
vreau si eu o aeroterma frate...
pe mine m-au lasat carbunii ,am pus altii noi dar nimic,merge foarte incet de vreo luna.
Petry
QUOTE(stejar @ 30 Dec 2010, 21:12)
pe mine m-au lasat carbunii ,am pus altii noi dar nimic,merge foarte incet de vreo luna.
*


Salut.
Eu cred ca este intepenita si deaia merge greu.La un moment dat se blocheaza de tot sau iti arde rezistentele.Eu zic sa iei un spray de curatat si de gresat care se gaseste la supermarket sau la piese auto si dai cu el pe bucsile in care se invarte axul de la rotor, sunt doua pe lateral, usor de observat.Eu asa am rezolvat problema.
Bafta si La Multi Ani!
radulescuraduflorin
sunt amator de o pompa de injectie diesel in stare "excelenta " fara semne de reglaje la ea.adica as dori-o originala si eventual si o turbina !0754777333
taazzzzz20
un alternator de turbo-diesel careva ?
Petry
Salut!
Am nevoie de un repartitor frana bun.Al meu curge si nu am frane bune pe spate.Oare se poate repara cumva?Astept oferte sau sfaturi.
Multumesc!
turbodxman
Are cineva chederul de pe radiator (specific modelelor Phase 1)?
Daca da, astept raspuns aici sau pe privat (PM) - preferabil.

Sau cei 2 suporti metalici (vopsiti din fabrica negru mat) cu cele 2 "bucse" de cauciuc, piese care erau asezate pe marginea superioara a radiatorului, la modelele Phase 2.

Fotografii cu chederul pe care il caut:

Mai am nevoie de 2 coliere (vezi fotografiile atasate - ultimele 2):
turbodxman
Am nevoie de sonda de motorina (tubulara) din rezervor 100% functionala excl.gif

Vezi foto:
Globetrotter2
Salut Baietii,am si eu un RENAULT 25 care imi este foarte drag,si m-a lasat motorul pe benzina, am pus unu TD 2.1 CONSUM 5%,Si imi este si mai draga acm,problema e pe partea electrica!

As avea nevoie de :

- Tabloul de instrumente DIESEL!!!
- Instalatia ELECTRICA de DIESEL!!!

UrgenT !!!

Nu va ganditi ca o sa va imbogatit de pe urma mea!

user posted image

user posted image
radulescuraduflorin
caut oglinzi electrice,macarale spate electrice,ornamente praguri, 2 sticle far,caseta directie etc
turbodxman
Ia legatura cu colegul johndoe.
El ar trebui sa mai aiba ceva piese. wink.gif
alinarges
am mare parte din ce vrei tu sunama la 0733688921 sau mes george_alin_lazar@yahoo.com
djalex_bolidu
Am si eu nevoie de o cutie de viteze de renault 25. Ma intreseaza sa fie de pe un motor pe benzina (de preferat de 2000cmc) si sa nu fii fost umblat in ea niciodata.
alinarges
Am cutie exact de 2000 cmc sunama si stam de vb. Daca te intereseaza o duc la spalat sii pun poze ,si sa zici daca vrei si timoneria
stejar
am oglinzi si faruri
stejar_andrey

23 Feb 2011, 00:15:
dar cutie de 2.2 nu vrei?biggrin.gif
turbodxman
Are cineva garnitura de sub radiator?

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.