Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Semnalizarea
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
rhadoo1989
are cineva o idee de ce semnalizarea nu mai functioneaza ca inainte? adica nu mai are aceeasi temporizare (acum semnalizeaza mult mai des si doar semnalizarile din fata functioneaza), pe spate o face doar cand are chef si cred ca si lumina pt marsarier are legatura ca nici ea nu mai merge. plus ca in momentul in care inchid sau deschid masina semnalul luminos este prezent doar pe partea din fata( uneori si in spate insa tot asa..cand are ea chef) . astept pareri
va multumesc!
adicted69
Din cate stiu eu, viteza temporizarii este legata de faptul ca daca ai vreun bec ars merge mai repede semnalizarea. Primul lucru pe care l-as face in locul tau ar fi sa verific daca becurile mai sunt bune. O alta cauza posibila este si oxidarea contactelor becurilor din tripla, astfel explicandu-se ca uneori merg alteori nu.
schluppi
Este posibil ca sistemul de lumini din spate sa nu faca masa bine. Acest lucru ar explica si faptul ca este implicata si lumina de marsarier. Poate este oxid (rugina) la surubul de masa (ce leaga un fir de tabla caroseriei) undeva in zona lampilor din spate
cmandrei
Verifica becurile.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.