Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Instalatia electrica
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 25
Globetrotter2
Salut Colegii!

Am un RENAULT 25 Care a fost pe benzina V6,acum are un motor T.D 2.1.montat pe instalatia electrica care a fost inainte .... aia de benzina.... cu multe modificari...si tot nu e OK!

-Deci cred ca as avea nevoie de o instalatie electrica de Diesel..si panu de instrumente diesel..care ma poate ajuta!

Nu merge nmk.!

Motorina nu indica!
Apa merge aiurea
Uleiu azi merge,maine nu!
Kilometrajul sta pe 0 si la 150!
Turometru nu se misca!
Displayul ala...arata nu mai liniute si puncte,si masini...si licaie...si(merge aiurea)


Cheiile le-am pierdut....nush cum sa fac din nou inchiderea centralizata,treb sa schimb ce? calculatorul ala de deasupra oglinzii,de la alta masina,cu contact cu tot..si butuci...daca e asa ajutati-ma careva!

As mai avea nevoie si de o POMPA de FRANA!


Care ma poate ajuta cu ceva va rog sa ma sunati la 0746 562 657

user posted image

user posted image
johndoe82
de unde esti?
Globetrotter2
QUOTE(johndoe82 @ 12 Feb 2011, 09:56)
de unde esti?
*



Din Bucuresti
johndoe82
cu un panou de diesel te pot ajuta eu. la fel si cu o pompa de frana si cu servofrana daca vrei. am si o instalatie electrica de diesel dar e pe masina si pana cand nu da caldura nu prea am sanse sa o demontez. mai multe detalii 0734173763.
Globetrotter2
QUOTE(johndoe82 @ 13 Feb 2011, 10:34)
cu un panou de diesel te pot ajuta eu. la fel si cu o pompa de frana si cu servofrana daca vrei. am si o instalatie electrica de diesel dar e pe masina si pana cand nu da caldura nu prea am sanse sa o demontez. mai multe detalii 0734173763.
*



Bordul are si indicator TURBO? - P.M. cu o oferta de la tine pentru,daca e poate mai am nevoie si de altele....
johndoe82
[attachmentid=1627696836] ai pm cu pretul. daca vrei si mufele sa-mi spui.
Globetrotter2
QUOTE(johndoe82 @ 14 Feb 2011, 16:10)
[attachmentid=1627696836] ai pm cu pretul. daca vrei si mufele sa-mi spui.
*



Becuriile alea mici din butoanele...care se aprind...daca ai sa imi trimiti si cateva dalea!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.