Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Statie ITP ieftin si sigur fara programare !
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2
metal
ITP, Valentin Man Construct, realizeaza inspectii tehnice periodice pentru urmatoarele categorii de autovehicule:

-autoturism benzina , benzina+gaz
-autoturism diesel

Deoarece aceste inspectii tehnice periodice sunt obligatorii, tarifele noastre sunt accesibile pentru orice buzunar.

Adresa: Bld. Th. Pallady, Nr.283, Sec.3 Incinta IOR 2

Spre autostrada soarelui vis-a-vis de opel GTT.

Va asteptam sa va convingeti.

Tel. Contact : 0765 248 816 Neacsu Florin - Inspector
0765 248 816 Dragan Marius - Mecanic
Preturi

100 lei autoturism (diesel , benzina , gaz)

140lei autoutilitara

Pentru efectuarea ITP sunt necesare urmatoarele documente:

- asigurare RCA valabila.
- talon in original.
- carte de identitate a autovehiculului in original sau conform cu originalul si stampilata de catre societatea de leasing daca masina este in leasing.
riderontornadoes
hehe...imi place cum suna...ieftin si SIGUR...o sa am nevoie peste vreo 2 luni pt un vw T2 din 1972...atunci sa va vad.
tunderbird
Faceti ITP la Dacia 1100?
Intreb pentru ca am intalnit destui care prefera sa nu se implice.
metal
nu facem la ITP la masinile care necesita pedometru , masinile care nu au servofrina necesita asa ceva iar statia nu este "dotata" cu pedometru , s-a renuntat la el deoarece nu prea mai sunt masini fara servofrina

cat despre vw T2 din 1972 , la fel , si apoi , daca masina este in regula : De Ce Nu ......
tunderbird
Pai atunci scrie un titlu cinstit STATIE ITP FARA PEDOMETRU si nu SIGUR sa nu ne mai obosim sa sa-ti mai citim anuntul noi astia fara servo.... pe aici sunt destul de multi cu astfel de masini.
metal
Imi cer scuze pentru cei care nu aveti servofrina , nu mi-am dat seama ca sunt atit de multe masini fara servofrina cum spune colegul de mai sus sad.gif
Pentru toti ceilalti care aveti nelamuriri sau intrebari legate de ITP va rog sa nu ezitati in a posta in acest topic
Multumesc si inca odata scuzele mele ............

ydaniel
Pedometru trebuie sa aveti voi.masinile nu au servofrana!
metal
Ok , mersi frumos , am editat postul , m-am grabit si am scris aiurea
Marian_h
Salut
ia zi am un symbol din 2004 are aripa stanga spate unpic indoita poti sa o faci ??
stau in titan si mi-e mai aproape !!
metal
salut , nu e mai simplu sa ma suni ? macar aia sa fie singura problema
ORTYM
Buna seara ! Am si eu o Dacia Logan , an fabricatie 2008 , si am urmatoarea nelamurire : eu sunt din Constanta si incepind de luni o sa lucrez doua saptamani in Bucuresti , m-ar interesa daca pot face ITP-ul la dumneavoastra avind in vedere ca eu sunt din Constanta . Am vazut ca sunteti spre autostrada soarelui iar eu pe acolo vin si ma gandeam ca mi-ar fi usor sa va gasesc .
p.s Nu ma intrebati de ce nu fac ITP-ul la Constanta , multumesc .
argon
Poti sa-l faci si la Arad, nu te opreste nimeni.
BZN
Eu am masina inca din 1996, niciodata n-am facut ITP in judetul de domiciliu. biggrin.gif

Am auzit ca azi a fost razie pentru controlul ITP al scuterelor. O initiativa buna insa statiile autorizate pt asa ceva sunt destul de rare, proprietarii acestora fiind nevoiti sa parcurga o distanta apreciabila.
metal
Scuze ca iti raspund acum : poti face ITP-ul unde doresti tu in Romania
Daca vrei mai multe detalii contacteaza-ma pe numarul afisat mai sus
Multumesc
DanielPTM
Salut, am si eu o intrebare: trebuie neaparat sa am pe masina cauciucurile care sunt trecute in carte , ca am inteles de la un prieten ca a fost cu masina la ITP (nu la voi) si i sa dat revenire ca avea alte cauciucuri pe masina (alte dimensiuni) fata de cele care erau trecute in carte , deci e obligatoriu sa am ce scrie in carte?
metal
Salut , scuze daca raspund tarziu , da , este obligatoriu sa ai pe autovehicul anvelopele care sunt trecute in carte sau mai poti suna la R.A.R sa iti faci o progamare pentru a-ti trece in cartea de identitate a autovehiculului anvelopele care le ai tu momentul de fata , asta daca si producatorul autovehiculului a inclus dimensiunile respective
O zi buna si sper sa nu fi raspuns tarziu wink.gif
metal
Imi cer scuze ca postez aici dar nu stiu unde sa o fac :
Va rog sa nu imi mai trimiteti mesaje private cu intrebari deoarece nu am cum sa va raspund(se pare ca nu am destule posturi)
asa ca orice intrebare legata de ITP ori o faceti in acest topic ori sunand la nr de tel de mai sus
Multumesc si sper sa nu se stearga postul sau sa se inchida/mute la cos dar sincer nu aveam cum sa iau legatura cu cei care imi lasa pm

Pentru admin : cum fac sa promovez si eu anuntul respectiv pe site la dumneavoastra , am trimis email dar degeaba iar pm nu pot sa va dau
IRONICK
La Dacia mai primesti si un cupon de 50RON. Si daca imi amintesc bine la alti dealeri Dacia este chiar mai ieftin itp-ul.
metal
Nu inteleg de ce te bagi in seama in topicul asta ca sa imi spui mie(implicit altora)ca la dacia e mai ieftin si eu mai stiu ce fac aia
Nu te supara dar daca ai chef sa faci reclama la dacia de ce nu te apuci sa faci un topic separat in care sa explici tu cat de bine si ieftin si eu mai stiu ce si cum e la ei , am rugamintea la tine ca data viitoare sa fii la subiect , asta daca tot ai postat in topicul asta

p.s rog si eu un moderator sa ai stearga postul celui de mai sus si mai intreb si eu odata cum fac sa promovez anuntul (pm nu pot trimite iar la mail nu raspunde nimeni)
C a t a l i n
Poți începe promovarea prin a renunța la dezinformare și reclamă falsă relativ la preț.
metal
QUOTE(C a t a l i n @ 11 Jul 2011, 15:45)
Poți începe promovarea prin a renunța la dezinformare și reclamă falsă relativ la preț.
*



Sincer chiar nu inteleg ce vrei sa spui prin dezinformare si reclama falsa relativ la pret
Repet : Nu vreau sa ma cert cu nimeni dar pentru cultura ta generala sa stii ca preturile difera de la statie la statie
Am rugamintea la tine ca data viitoare cand faci o afirmatie sa o si sustii/dovedesti , nu sa vii cu afirmatii de genul , nu crezi ca era mai simplu sa pui mina pe telefon si sa ma suni decat sa te apuci sa postezi aiurea
nu va inteleg , pe bune.......va bagati aiurea in seama
IRONICK
QUOTE(metal @ 12 Jul 2011, 16:55)
Repet : Nu vreau sa ma cert cu nimeni dar pentru cultura ta generala sa stii ca preturile difera de la statie la statie

Care este diferenta intre a face itp-ul la o statie cu preturi mai mici si alta cu preturi mai mari?
adi_ar
O bere buna! ... sau doua!?
Marian_h
Salut
Numaru de telefon mai este valabil ? Vreau sa programez si eu masina lu nevastamea
Am tot sunat si nu mi-a raspuns nimeni
metal
Salut , numarul este cat se poate de valabil , banuiesc ca esti cel care tot incearca sa sune , dar cu numar ascuns , sincer nu raspund la numere ascunse pentru ca m-am cam saturat sa raspund iar in partea cealalta a firului sa fie vreun agarici care i-a dat si lui mamica bani de cartela si acum nu are ce face cu minutele
Acum : ori suni cu numar normal ori poti suna mult si bine cu numar ascuns wink.gif
tunderbird
De ce esti asa agresiv?

Un pic de orientare catre client nu strica.
IRONICK
QUOTE(adi_ar @ 12 Jul 2011, 16:33)
O bere buna! ... sau doua!?
*
Doua! Am facut cu 90RON, dar am si primit un voucher de 50RON.
L!nuX
unde ?la ei ?
Mihai.D.G.
ON-TOPIC! :
Am montat instalatie GPL pe Renault Megane 2. Inainte sa vin la ITP trebuie sa ma duc la RAR pentru omologare?
metal
Nou cool.gif : Incepind cu data de 3 Ianuarie 2012 vom face o mica modificare la preturi

Autoturism benzina/motorina/gpl - 85 Lei

Autoutilitara - 120

Preturile includ TVA si nu ne intereseaza capacitatea cilindrica a motorului

Va asteptam in statia noastra din incinta I.O.R 2 rolleyes.gif


Tel. Contact : 0765 248 816 Neacsu Florin - Inspector

0765 251 726 Dragan Marius - Inspector
ydaniel
La 4x4 ce tarif este?
metal
Nu efectuam ITP la 4 x 4 , ne pare rau
metal
fac offtopic si imi cer scuze , dar as dori sa promovez si eu anuntul respectiv si nu vad cum atita timp cat la pm mi se spune : You don't have enough posts to access the PM system. Please contact an administrator for more details , iar la mail nu mi se raspunde (am mai trimis inca unul si azi , poate poate)
as dori si eu un raspuns din partea cuiva , va multumesc
metal
Scuze pentru offtopic dar :
Pentru cei care mi-au lasat mesaj : am scris si intr-un post mai sus sa nu imi mai lasati mesaje deoarece nu am cum sa raspund la ele (nu am posturi indeajuns din cate se pare)
Am rugamintea ca tot ce aveti de intrebat sa o faceti telefonic la numerele de tel :
0765 248 816 Florin Neacsu
0765 251 726 Marius Dragan
Multumesc
SAVU
Sal
Pentro super nova ce tarif este?

metal
Preturile sunt aceleasi indiferent de marca/tip/capacitate mai putin la autoutilitara unde pretul este de 120
kid2004kid2004
Am o intrebare, daca am parbrizul fisurat pana la jumatate pe partea soferului (de jos in sus) trebuie sa il schimb pentru a face itp-ul?
Andyno
pff..ce intrebari puneti...parbriz crapat, am 3 roti, etc..sunati la baiat si va rezolva.
guliver
Diesel 1,7 e 100 lei?
metal
QUOTE(guliver @ 29 Oct 2012, 15:51)
Diesel 1,7 e 100 lei?
*



QUOTE(metal @ 21 Dec 2011, 14:32)
Nou  cool.gif  : Incepind cu data de 3 Ianuarie 2012 vom face o mica modificare la preturi

Autoturism benzina/motorina/gpl  - 85 Lei

Autoutilitara  - 120

Preturile includ TVA si nu ne intereseaza capacitatea cilindrica a motorului

Va asteptam in statia noastra din incinta I.O.R 2  rolleyes.gif
Tel. Contact : 0765 248 816 Neacsu Florin - Inspector
                   
                    0765 251 726 Dragan Marius - Inspector
*




85 lei

Multumesc
guliver
F tare..uneori si cand e prea ieftin parca bate la ochi.....pe bune acum..peste tot e 150 lei la un diesel....o sa va contactez dupa 5 nov cand imi expira ITP..ms
metal
Mai multe informatii pe : http://www.itpsec3.ro

cat despre treaba cu "bate la ochi" sa stii ca ai dreptate , asa suntem noi romanii (mai excentrici) smile.gif
guliver
Pana la urma a fost cineva sa faca ITP la baietii astia?...ma intereseaza si pe mine cum se comporta, omoara masina pe rampa,etc?..trebuie sa ajung si eu....
metal
QUOTE(guliver @ 21 Nov 2012, 14:07)
Pana la urma a fost cineva sa faca ITP la baietii astia?...ma intereseaza si pe mine cum se comporta, omoara masina pe rampa,etc?..trebuie sa ajung si eu....
*



Ce vrei sa spui prin "omoara masina pe rampa" , vad ca unii dintre voi v-ati facut o impresie gresita despre I.T.P. , nu va omoara fratilor nimeni masina .
Cand luati "n'spe" mii de gropi in Bucurestiul asta , cand puneti o frana mai brusca sau cand accelerati sa faceti o depasire "mai sportiva" : omorati masina ?

http://www.itpsec3.ro
khael1001
Sincer nu pricep ce atatea suspiciuni pe topicul omului ( omoara masina o c..a, dincolo era mai ieftin , cat e halatul etc ). Cand te duci le I.T.P. masina trebuie sa corespunda unor teste si cu asta basta indiferent ca e veche sau noua. Ca doar nu vreti sa luati itp cu o poza a masini in buzunar si povesti de genu stii.... asta e masina mea si merge foarte bine.
E stricata o reapari si pe urma te duci la ei. O seara buna
guliver
Nu va stresati...eu doream doar niste impresii.....dar probabil ca nu a fost nimeni pe la ei sa ne spuna ce si cum....
metal
Nou !

Incepind cu data de 09.02.2013 pretul unui I.T.P pentru Autoutilitara va fi de 95 Lei cu T.V.A
Marian_h
Salut , am mai postat aici si vreau sa revin cu o intrebare

Am un prieten care i-a expirat itp din Decembrie la oprit politia si i-a luat talonul
Politaiu i-a zis se duca sa faca itp oriunde , dar din cate am auzit cica doar la rar merge facut
Este adevarat ?
Sau il pot trimite la tine
metal


Scuze ca raspund cu intarziere(banuiesc ca deja ai rezolvat/aflat)
In momentul in care ti se ia talonul pentru I.T.P expirat , singuri care mai pot efectua I.T.P sunt cei de la Registrul Auto Roman (R.A.R) (Grivita/Voluntari)
Nu inteleg de ce politistul indruma spre o orice statie I.T.P atita timp cat noi nu mai avem voie sa facem asta de cel putin cinci ani(nu esti primul in situatia asta)

p.s am postat mai mult informativ si pentru cei care se afla/se vor afla in astfel de situatie
metal
Incepind cu data de 01.04.2014 programul nostru este :
L-V : 08:00 - 20:00 (la 19:15 ultima masina)
S : 08:00 - 14:00 (la 13:15 ultima masina)
Contact I.T.P : 0769 562 477 (doar in timpul programului)
Ramin valabile si numerele de contact din primul post

http://www.itpsec3.ro
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.