Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Folie carbon pe Megane
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Tuning
Dragosh21
salut,

am un megane sedane 1 si vreau sa-mi infoliez full masina cu folie carbon. Care stie de unde pot sa cumpar la un pret mai mic dar sa fie bineinteles si de calitate? huh.gif
adytym
de unde esti
Dragosh21
din brasov
tuner
pot sa iti aduc eu folia dar te descuri cu manopera tongue.gif
tot din brasov sunt si eu
bahrim II
si eu mi-as pune niste folie pe o capota ...daca este cineva de prin pitesti ...
cyupyno_no1
QUOTE(bahrim II @ 6 Mar 2011, 21:37)
si eu mi-as pune niste folie pe o capota ...daca este cineva de prin pitesti ...
*





si io vreau folie de carbon sunt din vaslui..dar as putea sa ma deplasez maxim iasi..cat ma costa...megane sedan 2
excl.gif wink.gif
T.rac3Er
cel mai simplu e la firmele specializate. asa va ofera si garantie pe lucrare.
cel mai imprtant este sa nu folositi porcarii care se vand prin targ si ieftin. alea se cojesc imediat.
3M e cel mai sigur urmat apoi de Oracal.
o colantare integrala va duce la multe milioane pe cand o capota am vazut ca e cam vreo 350-400lei (atentie la ce material va monteaza. orice altceva care nu e 3m sau oracal imediat tre refuzat sau cu un pret de maxim 150lei)
horyc
Salut,
pentru informatii va pot sta la dispozitie, eu mi-am pus la cealata masina asa ceva unic in tara:
http://www.astraclub.ro/index.php/gallery/...44-dsc00004jpg/


PS are 3 ani si nu sa decolorat, dezlipit sau sa aiba alte deteriorari.
T.rac3Er
nu cred ca cineva de aici are user acolo ca a vada ce este in linkul dvs. eventual daca atasati aici, ar fi excelent. nu de alta dar sunt curios "unic" ce reprezinta
j.d
Am eu, dar tot nu merge linkul.
horyc
Scuze, nu am stiut ca nu se vede... Uitati poza:
http://imageshack.us/photo/my-images/687/dsc00004mqh.jpg/
TM31BDY
Foarte interesant tongue.gif
10nu7z
Interesanta treaba cu colantul acela ,dar cat costa ?
horyc
E chiar ieftin avand in vedere ca autocolantul e imprimat si apoi laminat.
T.rac3Er
depinzand de firma si de produsele folosite poate sa ajunga la maxim 30 euro/mp
o idee interesanta dar mult prea veche pt mine. de asemenea se preteaza doar la niste modele extreme, unde ai cu ce sa te lauzi si sub capota. in fine, nu critic.
stima
horyc
200 ron a costat tot: folia, imprimatul cu poza motor si imitatie carbon - la culoarea masinii si laminat. Oricum nu am mai vazut la nimeni (poate au mai aparut din 2009 de cand mi-am puso) si o fi ideea veche dar atrage priviri
ionutzmi
poti sa pui niste poze sa vedem si noi cum tia iesit ?
horyc
QUOTE(ionutzmi @ 11 Sep 2011, 21:50)
poti sa pui niste poze sa vedem si noi cum tia iesit ?
*



Uita-te mai sus in postul din 14 iulie wink.gif
Cypry Brasov
Am tot cautat poze si comentarii despre colantari dar nu prea am gasit.As vrea sa colantez si eu stalpii dintre usi cu fgolie carbon deoarece s-au cam decolorat si as vrea sa stiu daca folia rezista interperiile de la noi.Merci mult
mihnis
tine foarte bine.nu se ridica, nu se decoloreaza si nu crapa.
am eu pe stalpi de doi ani.
este foarta importanta calitatea foliei, implicit producatorul.eu am oracal.pretul pe metru patrat este insa destul de mare.ce gasesti pe okazii sau la targ nu are nici o sansa.
pune ceva de calitate si o sa fi multumit.
Cypry Brasov
Niste poze cu stalpii foliati nu ai?Ca si eu as vrea sa ii foliez si nu stiu ce arata mai bine carbon sau folie mata.Merci mult
nonic
Si eu am infoliat stalpii cu folie Oracal negru mat si sunt in stare perfecta dupa vreo 2 ani.
Cypry Brasov
Si eu trebuie sa ii foliez ca s-au cam albit.As vrea sa ii foliez cu folie carbon dar nu stiu cum ar arata ca nu am vazut la nimeni pe megane.
petre 1
Pentru cei interesati eu am gasit un alt producator de colant,Hexis.
Firma distribuitoare in Romania este Leykom
http://www.leykom.ro/ro/folii-pentru-colare-auto-184-c garantie pană la 5 ani.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.