Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Manual utilizare Laguna II
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
Pages: 1, 2
ovex
salutare, caut de cateva zile un manual de UTILIZARE pentru laguna 2 versiunea 2 din 2007, am cumparato fara carticele, si mi-ar fi de mare ajutor un manual daca are cineva varianta eletronica, sau o copie xerox contra cost.
dotarile masinii: dublu climatronic, senzori poaie, senzori lumini, senzori parcare, navigatie mare color, carkit bloototh integrat, comenzi vocale, tempomat, sistem audio cabasse cu magazie 6 cd-uri cu mp3, are cam multe pe ea smile.gif
as dori manual pentru cat mai multe din functiile astea:) in mare am invatat sa le folosesc dar sunt convins ca mai sunt unele chichite de care nu stiu

chiar azi dimineata am vazut mesaj pe bord,Automatic headlight deactivated, si dupa cum am citit pe unele forumuri ar trebui sa le activez, dar nu stiu cum.

<span class='edit'>4 Feb 2011, 14:59:</span>
i-am dat de cap la senzorul de lumini,

cu cartela bagata am pus pozitiile pe on off on off si s-a activat smile.gif mi-a aparut mesajul pe display

<span class='edit'>4 Feb 2011, 17:05:</span>
am gasit pentru cei interesati manualul pentru laguna 2 versiunea 1din 2002

4 Feb 2011, 17:54:
dupa ore de cautare am gasit manualul pentru laguna 2 varianta 2, dar nu am reusit sa il atasez, cred ca din cauza faptului ca are 15 MB
daca e cineva interesata dati un semn
cristian.dobra
Salut poti te rog sa imi trimiti si mie manualul Laguna2 facelift (sau un link) pe adresa cristian.dobra@yahoo.com ?
Multumesc!
75mgs
QUOTE(ovex @ 4 Feb 2011, 11:55)
salutare, caut de cateva zile un manual de UTILIZARE pentru laguna 2 versiunea 2 din 2007, am cumparato fara carticele, si mi-ar fi de mare ajutor un manual daca are cineva varianta eletronica, sau o copie xerox contra cost.
dotarile masinii: dublu climatronic, senzori poaie, senzori lumini, senzori parcare, navigatie mare color, carkit bloototh integrat, comenzi vocale, tempomat, sistem audio cabasse cu magazie 6 cd-uri cu mp3, are cam multe pe ea smile.gif
as dori manual pentru cat mai multe din functiile astea:) in mare am invatat sa le folosesc dar sunt convins ca mai sunt unele chichite de care nu stiu

chiar azi dimineata am vazut mesaj pe bord,Automatic headlight deactivated, si dupa cum am citit pe unele forumuri ar trebui sa le activez, dar nu stiu cum.

<span class='edit'>4 Feb 2011, 14:59:</span>
i-am dat de cap la senzorul de lumini,

cu cartela bagata am pus pozitiile pe on off on off si s-a activat smile.gif mi-a aparut mesajul pe display

<span class='edit'>4 Feb 2011, 17:05:</span>
am gasit pentru cei interesati manualul pentru laguna 2 versiunea 1din 2002

<span class='edit'>4 Feb 2011, 17:54:</span>
dupa ore de cautare am gasit manualul pentru laguna 2 varianta 2, dar nu am reusit sa il atasez, cred ca din cauza faptului ca are 15 MB
daca e cineva interesata dati un semn
*




<span class='edit'>14 Jan 2012, 04:46:</span>
QUOTE(ovex @ 4 Feb 2011, 11:55)
salutare, caut de cateva zile un manual de UTILIZARE pentru laguna 2 versiunea 2 din 2007, am cumparato fara carticele, si mi-ar fi de mare ajutor un manual daca are cineva varianta eletronica, sau o copie xerox contra cost.
dotarile masinii: dublu climatronic, senzori poaie, senzori lumini, senzori parcare, navigatie mare color, carkit bloototh integrat, comenzi vocale, tempomat, sistem audio cabasse cu magazie 6 cd-uri cu mp3, are cam multe pe ea smile.gif
as dori manual pentru cat mai multe din functiile astea:) in mare am invatat sa le folosesc dar sunt convins ca mai sunt unele chichite de care nu stiu

chiar azi dimineata am vazut mesaj pe bord,Automatic headlight deactivated, si dupa cum am citit pe unele forumuri ar trebui sa le activez, dar nu stiu cum.

<span class='edit'>4 Feb 2011, 14:59:</span>
i-am dat de cap la senzorul de lumini,

cu cartela bagata am pus pozitiile pe on off on off si s-a activat smile.gif mi-a aparut mesajul pe display

<span class='edit'>4 Feb 2011, 17:05:</span>
am gasit pentru cei interesati manualul pentru laguna 2 versiunea 1din 2002

<span class='edit'>4 Feb 2011, 17:54:</span>
dupa ore de cautare am gasit manualul pentru laguna 2 varianta 2, dar nu am reusit sa il atasez, cred ca din cauza faptului ca are 15 MB
daca e cineva interesata dati un semn
*

mihhai
salut. mai este valabila treaba cu manualul pt laguna 2.2? m-ar interesa si pe mine...
amarius
Buna ziua
As dori si eu un link cu manualul pentru laguna II 2002 1,9 dci. multumesc mult.
vio68
Salut, da- mi o adresa sa-ti trimit manualul in format PDF
dorulik
QUOTE(ovex @ 4 Feb 2011, 11:55)
salutare, caut de cateva zile un manual de UTILIZARE pentru laguna 2 versiunea 2 din 2007, am cumparato fara carticele, si mi-ar fi de mare ajutor un manual daca are cineva varianta eletronica, sau o copie xerox contra cost.
dotarile masinii: dublu climatronic, senzori poaie, senzori lumini, senzori parcare, navigatie mare color, carkit bloototh integrat, comenzi vocale, tempomat, sistem audio cabasse cu magazie 6 cd-uri cu mp3, are cam multe pe ea smile.gif
as dori manual pentru cat mai multe din functiile astea:) in mare am invatat sa le folosesc dar sunt convins ca mai sunt unele chichite de care nu stiu

chiar azi dimineata am vazut mesaj pe bord,Automatic headlight deactivated, si dupa cum am citit pe unele forumuri ar trebui sa le activez, dar nu stiu cum.

<span class='edit'>4 Feb 2011, 14:59:</span>
i-am dat de cap la senzorul de lumini,

cu cartela bagata am pus pozitiile pe on off on off si s-a activat smile.gif mi-a aparut mesajul pe display

<span class='edit'>4 Feb 2011, 17:05:</span>
am gasit pentru cei interesati manualul pentru laguna 2 versiunea 1din 2002

<span class='edit'>4 Feb 2011, 17:54:</span>
dupa ore de cautare am gasit manualul pentru laguna 2 varianta 2, dar nu am reusit sa il atasez, cred ca din cauza faptului ca are 15 MB
daca e cineva interesata dati un semn
*



Îmi poți trimite și mie manualul pe adresa do_rulik81@yahoo.com!!!
Îl am în germană și de fiecare dată tre să intru pe google translate .... și nu prea traduce bine ....
Mulțam fain!!!
amarius
QUOTE(vio68 @ 25 Jan 2012, 16:07)
Salut, da- mi o adresa sa-ti trimit manualul in format PDF
*



Salut
Adresa e-mail : andreimariusp@gmail.com, Multumesc mult de tot
mihhai
salut. imi poti trimite si mie manualul? eu nu-l am deloc. ms mult. c.mihhai@gmail.com.
cristixxxlog
se poate un manual si pentru mine? laguna 2 facelift.

cristi_logofatu@yahoo.com

multumesc anticipat!
postasu
Va rog si mie manualul pentru laguna 2, 2001.
Mail : cornel.ratiu@gmail.com

Multumesc
ady.sandu
super postu
cmnrazvan
un manual cu intretinerea/serviceurile la x km are careva?
RLaguna
Am nevoie de un manual de intretinere/reparatii pentru cutiile automate de tip SU1 sau macar o schema cu pozitionarea blocului hidraulic al cutiei automate.

Multumesc frumos!
RLaguna
multumesc, raman dator cheers.gif
Katoxy1979
Multumesc . Nu merge keyless . O sa verific sa vedem ce are.
Spuneti-mi si mie unde e situat filtrul de polen (daca are).
De une se activeaza/dezactiveaza airbagul pasager dreapta .
puitzimd
filtrul se afla in torpedo sub capitonaj si butonul daca e prevazuta inlaterala din dreapta a bordului (deschide usa pasager),iar key less ul nici mie nu imi mai merge de vreo doua saptamani
MatzuJr
Salut,daca ajuta pe careva am manual utilizare laguna 2 normal nu PH2.

Stima
MatzuJr
Dupa multe deliberari am reusit si l-am pus aici.

Manual utilizare laguna 2 2002 in romana.

Spuneti-mi daca merge smile.gif)

http://www.2shared.com/document/jTCHUkaR/M..._Laguna_II.html
CRTauto
QUOTE(MatzuJr @ 28 Nov 2012, 22:14)
Dupa multe deliberari am reusit si l-am pus aici.

Manual utilizare laguna 2 2002 in romana.

Spuneti-mi daca merge smile.gif)

http://www.2shared.com/document/jTCHUkaR/M..._Laguna_II.html
*




funcționează, mulțam !!
liman64br
Salutare tuturor , are cineva manual de reparatie laguna2 ph1 motor 1.8 16 v ? ma intereseaza in mod special circuitul de admisie
mars
Am, dar in franceza. In romana numai pentru facelift.
MeBlade
Sal. Putet isa imi trimeti si mie manualul de Laguna 2 pe MeBlade@gmail.com.
Ms.
prometeu_2000
Salutare.
Sunt proaspatul posesor al unei wub.gif Lagune II/2002. 1.9 dCI. laugh.gif
Am toate cartile la ea ... in germana. blink.gif
Ma poate ajuta vineva cu un manual in romana? multumesc anticipat wink.gif
prometeu_2000@yahoo.com
alexandrumarian.sanda
Salut!

Am si eu o laguna 2 facelift si caut manualul in limba romana.
Ma poate ajuta cineva biggrin.gif ?

Multumesc!
mada74
Si eu caut manuale pentru laguna din semnatura daca aveti va rog mada74paul@gmail.com.Multumesc.
sergyuro01
salut colegi cu legume.. cine ma poate ajuta si pe mine cu manualul in romana pt laguna 2?
eu am 1.9 dci 88 kw
multumiri daca vreti sa ma ajutati las un contact sergyuro01@yahoo.com
iuli23
QUOTE(sergyuro01 @ 4 Jun 2015, 21:36)
salut colegi cu legume.. cine ma poate ajuta si pe mine cu manualul in romana pt laguna 2?
eu am 1.9 dci 88 kw
multumiri daca vreti sa ma ajutati las un contact sergyuro01@yahoo.com
*




ai pe mail manualul
ioio09
Salut!

Am si eu o laguna 2 facelift si caut manualul in limba romana.
Ma poate ajuta cineva?
Multumesc!

necuta_iulian@yahoo.com
iuli23
QUOTE(ioio09 @ 28 Jul 2015, 15:15)
Salut!

Am si eu o laguna 2 facelift si caut manualul in limba romana.
Ma poate ajuta cineva?
Multumesc!

necuta_iulian@yahoo.com
*




ai pe mail
BannedHost
Pentru un 2.0 dci este ceva manual ? De service si utilizare :-??

laguna 2 ph 2

Multumesc


rzr1301@yahoo.com
numar13
buna ziua tuturor,
un manual de utilizare pentru laguna 2, facelift 1.9 dci, an 2007 va rog daca se poate.

horea_andrei@yahoo.com
Hop_shy_yo
Salut. Ma puteti ajuta si pe mine cu manualul pt laguna 2.2?
Adresa mea de mail e hop_shy_yo@yahoo.com
mihai079
Buna ziua, ma poate ajuta cineva cu un manual de reparatii pentru o Laguna 2 1.9 dci 2001?Multumesc anticipat
mars
Am manualele pentru 2.1 in franceza si pentru 2.2 in romana. Dar ziceti ce sectiune vreti, ca au cate 60 MB (vreo 10 pdf-uri).
mihai079
2.1 2.2 nuprea inteleg ce doriti sa spuneti?, in principiu partea cu motorul am gasit sub capota un fir care nu stiu de unde a iesit are legat o chestie ca o lampa in principiu,si vreau sa vad ce si cum.
Daca imi puteti triite pe un we transfer, m_campeanu@yahoo.com. Multumesc
mars
2.1 Laguna 2001-2005
2.2 Laguna 2005-2007 (facelift)
mihai079
Multumesc de info, 2.1 atunci e din 2001
mars
Am trimis tot ce am. Repet, e in franceza.
mihai079
Multumesc frumos!
Balauru80
Salut. M-ar interesa si pe mine un manual de utilizare in romana sau engleza(al meu e in olandeza) pentru o Laguna 2 2000 cmc 16 V din 2008.
Adresa de email : tusineanulaurentiu@gmail.com.
Va multumesc anticipat.
espacern
http://www.reno.ro/-Manual-de-utilizare-in...lt-t207834.html

E greu sa cauti un pic....e foarte greu!
Balauru80
Multumesc.Am sa incerc sa le descarc pe calculator, vad ca pe telefon nu se poate. Si te rog nu fi rau. Am incercat in prealabil alte linkuri dar nu mai erau valide.

22 Mar 2016, 17:57:
In limba romana inca nu au aparut?
iuli23
adresa de mail nu este buna...
espacern
QUOTE(Balauru80 @ 22 Mar 2016, 17:56)
Si te rog nu fi rau.

Daca eram rau te trimite-am sa cauti direct.....fara link de "mura'n gura"!
Balauru80
A cui adresa?
@espacerm :!merci din nou
iuli23
Ti-l mai trimit odata pe mailul ala...
Balauru80
Am primit manualul. Multumesc frumos. Din ce am vazut in primele pagini, cartelele de acolo nu seamana cu ce eu, dar am studiez pana la capat, poate nu sunt diferente mari. O seara placuta tuturor.
iuli23
acum am vazut ca ai ph2... eu am de ph1.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.