Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pete albe gura aerisire
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio III
Antonyo
Am si eu o problema la gura de ventilatie din partea dreapta,au aparut niste pete albe intarite,care dupa ce am dat cu niste solutie ajax pt geamuri si cu betisoarele de urechi sa le sterg s-au albit mai rau si nu le pot sterge,are cineva idee cu ce pot da sa le sterg ca se vede foarte urat si masina are 6 luni,problema este decat la o singura gaura restul sunt curate.Multumesc si astept sfaturi.
AndreiMR
Ai avut vreun odorizant pus acolo?
Antonyo
nu am,nu am avut si nici nu o sa am
spy_oh_joy1389
Nu mai da cu solutie de geamuri pe bord. Contine alcool si cam dizolva vopseaua de pe plasticele tari. La Megane, cei care au vrut sa isi schimbe culoarea de pe manere curatau vopseaua originala cu alcool, asa ca inteleg ca nu-i o idee buna sa-l folosesti la curatat.

Nu-mi dau seama insa de la ce pot aparea pete albe. S-a jucat vre-un copil prin masina?
caktuss
"decat" ai ars plasticul ala si de aia s-a albit si mai rau. "decat" incearca cu o solutie pe baza de silicon, poate mai salvezi ceva... . decat de loc...
alc2
Silicon pt bord sau spray curatat bord Xtreme efect mat Sonax , poate ajuta.

QUOTE(caktuss @ 3 Feb 2011, 23:56)
decat de loc...

Vroiai sa spui "decat"de loc radmasa.gif
Antonyo
sa ma fac inteles,nu s-au jucat copii acolo,am dat cu silicon cu de toate nu se ia sub nicio forma,cu nimic o sa mai incerc cu apa cu detergent daca nu la garantie cu ea...chestia este ca la mine nu are ce vopsea sa dizolve,asa este plasticul negru
caktuss
QUOTE(Antonyo @ 3 Feb 2011, 20:08)
,au aparut niste pete albe intarite,
*




ai facut sex in masina ? eventual fara partenera ? radmasa.gif


pune si tu o poza... . daca mai ai garantie, apeleaza cu incredere.
Antonyo
nu am loc in masina ca sunt mai inalt smile.gif o sa fac niste poze si o sa le pun,garantie mai am,masina are doar 6 luni biggrin.gif
alc2
Hai pune poze sa vedem ce si cum...
Antonyo
astazi plec cu masina si o sa fac si pozele
Antonyo
am revenit cu poza
VyRuZ
Pare ars plasticul cu ceva... Sã nu îþi fi curs odorizant de undeva acolo sau... poate o fi mucegai? Dar cum naiba sã se facã doar acolo?
SorinCT
Vopseste-l sau cauta unul de schimb smile.gif
Antonyo
odorizante nu am avut acolo si nu il vopsesc ma duc la garantie smile.gif
alc2
Fenomene paranormale in masinuta ta , daca nu merge curatat cu Einszett Plastic Deep Cleaner - Detergent curatat plastic , vopsirea e singura solutie.
Never see before....
Antonyo
de unde pot lua Einszett Plastic Deep Cleaner ?
alc2
Ai PM
andreis
dute la service cu ea sa-l schimbe... ce naiba, masina are 6 luni si tu o dai cu vopsea prin ea?
Antonyo
pai nu o sa dau cu vopsea,o duc la garantie
Tzutzi
asa....si ce s-a intamplat? nu inteleg de ce pentru o continuitate a informatiilor de pe forum nu se "inchid" topicurile...lumea intreaba cauze dar nu revin cu solutii pe urma...antonyo te asteptam colegu....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.