Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce este piesa asta
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
soare_body
Am incercuit cu rosu lucrul la care ma refer, este o piesa din plastic situata inaintea aparatorii aceleia de plastic pentru borduri/denivelari. Am avut azi un furtunel care imi atarna (prea-plin-ul de la baterie) si am studiat mai atent ce mai e pe sub bara, am dat si de acea chestie si vreau sa stiu daca trebuie sa fie asa sau nu. Mentionez ca acea piesa se afla doar la roata stanga-fata si nu si in cealalta parte. Multumesc.
Cristi A
Nu e o clema de la scutul de protectie? si mie imi arata asa dupa ce am lovit bara fata, la deformare, una din clemele ce stateau pe interior a ajuns pe exterior.
soare_body
Pai asta incerc sa aflu, daca este ceva de genul unei cleme care defapt trebuie sa stea inauntru si mi-a iesit mie. Si daca da, daca o pot baga inapoi cu mana, de capul meu.
ric26ct
Cel mai sigur e sa dai bara jos, asa vezi clar ce e acolo. Mai ales ca nu e o operatiune asa dificila.
soare_body
Of, daca nu am mai facut nicio data operatiunea asta, s-ar putea sa nu fie asa simplu cum spui, poate totusi stie cineva ce e cu piesa asta, daca nu, o sa vad..ce sa fac. Multumesc.
Cristi A
Pai dai cu mana pe acolo, daca face corp comun cu scutul din spate, atunci fie il lasi asa cum e, fie dai bara jos si il pui la loc. Oricum de fortat la loc nu prea poti, risti sa il rupi.
soare_body
Ok, o sa vad ce e pe acolo. Multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.