Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme geam electric
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
dragos100
Am si eu o problema! Geamul de la sofer nu coboara cum trebuie. Apas butonul, coboara 2-3 cm si se opreste. Apas din nou iar coboara 2-3 cm si se opreste. Acelasi lucru se intampla si la urcare. Treaba asta se intampla doar la sofer, geamul din dreapta merge perfect. A mai patit cineva? multumesc
s.stefan15
Tine toate butoanele 3-4 secunde ridicate la maxim.
VyRuZ
Dragoș, FOLOSEȘTE FUNCȚIA SEARCH! Merci.

Ridici geamul ușor, așa-n hopuri, până ajunge la capăt de cursă. Apoi ții ridicat de buton 5-6-10 secunde. Cobori geamul, la capăt de cursă ții apăsat pe buton 5-6-10 secunde. Și gata, a memorat cursa & va merge perfect.
dragos100
Va multumesc! Am rezolvat, dupa metoda VyRuZ, oricum multumesc si tie stefan wink.gif
SorinCT
Oameni buni, nu trebuie facuta cursa sus-jos si tinut 10 secunde. Pur si simplu ii tii impulsul acolo 1-2 secunde cand e ridicat geamul si merge.
skorpio_bog
De parca nu ar fi zeci de topicuri deschise pe tema asta. Scrie si in manual cum se reseteaza geamurile. Cum a zis si colegul sorin, nu trebuie si ridicate si coborate. Doar ridicat geamul maxim si tinut ridicat de buton 2 secunde, dupa care va functiona smile.gif Asta valabil doar la geamurile cu impuls.
dragos100
nu stau 10 ani in fata calculatorului, nu am gasit aceasta problema.A mai postat cineva dar nu era raspuns si daca am spus ca am rezolvat nu stiu ce trebuia sa mai tastezi tu...
Hack
Nu inteleg de ce mai intri pe forum cand ai probleme? blink.gif De ce nu te-ai dus direct la Reno sa-ti rezolve problema? Cu atitudinea asta nu faci multi pui pe aici prietene wink.gif ...
dragos100
Eu nu am vreo problema, dar colegu' mi s-a parut usor iritat ca am deschis un nou topic. Am incheiat.
SorinCT
Este o problema arhidiscutata pe forum si nu mai era nevoie de un thread nou. Nu e bine sa se adune prea multa informatie repetitiva.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.