Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [SCHIMB] JANTE ALIAJ MEGANE 1 15'
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
marius2606
Doresc o imbunatatire a look-ului masinii si vreau sa imi schimb jantele originale ale masinii, cele din poze, cu unele de 16', de preferinta sa fie tot de renault. Ce mi-ar place ar fi curacao sau tuxedo, dar sunt deschis si catre alte tipuri de jante daca imi plac. Mentionez ca doresc sa fie jantele doar de origine renault din cauza ca nu vreau sa mai fie nevoie si de inele de centrare. Binenteles ca pentru jantele de 16' ofer jantele mele + o diferenta de bani in functie de cum ne intelegem. Si un nr. de telefon 0724286898, Marius.
Costi.88
Care este pretul doar pentru jante (fara anvelope) ?
marius2606
Nu le pot vinde din cauza faptului ca nu am in plus decat 2 jante tabla. Daca ai din greseala 2 jante de tabla de vanzare pe 15' 4*100 et 43, adica originala de megane 1, logan facelift sau sandero atunci as putea sa le vand pe astea de aliaj.
Adal
Care este latimea jantelor?
Costi.88
Incerc si fac rost de table originale de megane 1 daca e, dar zi un pret pentru jantele tale de aliaj fara cauciucuri.
marius2606
Costi.88 - 800 ron ar fi ultimul pret. In afara de o janta care se vede in poza putin, dar putin, zgariata jantele sunt fara cusur, nu sunt roluite, nu sunt revopsite, nu sare vopseaua de pe ele!
Adal - sincer nu stiu J-ul lor dar mai mult ca sigur ca este 6. Poate ne ajuta colegii de pe forum care citesc topicul si ne spun ei sigur cat este.
Costi.88
800 ron este pretul daca le iau pur si simplu sau daca mai aduc pe langa cei 800 ron si 2 jante de tabla ?

@Adal jantele au 6J
marius2606
Daca imi aduci 2 jante de tabla diferenta este de 600 ron, asta daca jantele de tabla arata foarte bine. Daca le ai trimite-mi niste poze la zsmarius2606@yahoo.com.
marius2606
In continuare schimb jantele!
marius2606
sus
marius2606
sus
speedman
[attachmentid=1627694057] [attachmentid=1627694056] [attachmentid=1627694055] [attachmentid=1627694058] Uite cum arata jantele mele, la rezolutie mai mare nu am din pacate
Sunt in stare buna cu exceptia uneia care este un pic ciobita, nu au fost sudate, roluite, vopsite
marius2606
Speedman as fi fost interesat sincer de schimb dar am cautat pe net si am vazut ca au et=49 si din pacate nu mi se potrivesc pe fata din cauza etrierilor. Daca m-am inselat eu si au et mai mic si automat sunt mai iesite in afara te rog sa ma anunti si mai vorbim!
CataT
http://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=194...dpost&p=2850140
Scuze, sunt pe 15" iar tu vrei pe 16"
marius2606
Caut sa schimb jantele mele cu unele de 16'!
marius2606
sus
marius2606
sus
Adal
Daca se poate scrie si tu toate caracteristicile jantelor. Pe mine m-ar interesa ce ET au.
Cabasse_tronic
iti intra cu ET 49 (atat au) gandeste-te ca tablele pentru megane 1 au ET50 (daca nu ma insel)
hellcat
Nu, alea de tabla pe 15" au ET43 ca la clio 2.
Cabasse_tronic
si ce nu intra cu 49?
hellcat
Foarte posibil sa atinga cu anvelopa amortizorul, plastice, etc. Plus ca roata fiind spre interior aspectul per total al masinii poate lasa de dorit.
Cabasse_tronic
hai ca in poza aia de pe blogu tau aratau super bine jantele astea.. si cu un 195/45/r16 sau 205/45/r16 nu ai probleme.
hellcat
Man, in pozele alea cei ce foloseau jante de megane pe clio, aveau si distantiere.
Eu am facut proba pe clio-ul meu cu o asemenea janta de megane si anvelopa freca bine in carenajul interior.
marius2606
Caracteristicile jantelor mele sunt marime-15', ET(offset)-43, latime janta-6J, prezoane 4*100, diametrul gaurii centrale 60,1! ET cu cat este mai mare cu atat este janta mai apropiata de masina sau mai spre interior, cu cat este mai mic cu atat mai mult iese jante in exterior! Mie jantele care au ET mai mare nu am probleme in spate unde am tamburi ci in fata unde atinge la etrieri si nu o sa imi pun pe spate jante cu ET-50 si pe fata cu ET-43.
Deci in continuare ori imi gasesc un schimb cu alte jante tot aliaj dar pe 16' si nu trebuie sa fie neaparat de la Renault, pentru ca vad ca astea pe 16' de la ei toate au ET 49 sau 50!
Sau le vand cu 800 ron dar, exista un mare dar, trebuie in prealabil sa imi gasesc 2 jante tabla pe 15', latime-6J, ET-43, prezoane 4*100, diametru gaura centrala-60,1!
marius2606
sus
marius2606
sus
marius2606
in continuare schimb!
marius2606
sus
marius2606
sus
marius2606
azi am spalat masina si am mai facut niste poze
marius2606
sus
marius2606
sus
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.