Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Polish bord
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
greenux
Am din pacate cateva pete pe bord, stie cineva ce polish de plastic pot folosi, as vrea sa dea si luciu. Multam!
kohinoor
Eu personal folosesc de la Sano o solutie tip spray,sano plast.

In descrierea produsului scrie ca reinoieste aspectul componentelor de platic.Si chiar o face.Lasa un luciu placut,nu strident ca de la silicon si nu murdareste sau pateaza mainile la folosire.
Nu stiu daca te ajuta sa scoti acele pete,dar la pretul acesta merita incercat.Folosesc acest spray de ceva vreme fara sa vad efecte adverse asupra materialelor.
Acesta nu este reclama excl.gif

Ca adaugare:dau si pe plasticul de pe faruri(se murdaresc mai greu,par polishate,se curata mizeria fff usor)
solidconvert
Deja silicoane, luciu si alte nebunii sigur fac saracu' bord de megane blink blink!...
Polish nu prea cred ca merge pentru ca bordul are asperitati si materialul este unul destul de moale care dupa parerea mea nu se preteaza la asa ceva... poate doar pe consola centrala care are alt material...
OFF: Ca o paranteza, postul de mai sus imi aduce aminte de socra-miu care cand a descoperit lacul, s-a apucat sa dea cu el peste tot... inclusiv pe fototapet(ca se purta la vremea aia) si pe televizor(pe carcasa)... radmasa.gif
greenux
Sincer eset forba de niste butoane patate cu odorizant. Si parca sunt patate. Ma gandeam in loc sa le schimb, macar sa fie uniform. Ce produs sa incerc???


22 Jan 2011, 08:10:
Nici nu m-au uitat cand am tastat, sper ca se intelege, scuze!
SorinCT
Daca e atacata vopseaua e cam nasol, sunt sanse mici sa o mai scoti la fata. Pune o poza sa vedem si noi cat de grav e.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.