Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bucsa directie
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 25
radulescuraduflorin
ma tot uit si nu gasesc daca td are bucsa la caseta de directie ,sub volan sau este acea cruce cardanica fixa.in carte arata ca are dar eu nu o gasesc pe masina.s-a mai izbit cineva ?recunoscator ptr un eventual raspuns.
turbodxman
Renault 25 Phase 2 are bucsa la coloana volanului.
Daca te intereseaza codul ei mi-l ceri.

wink.gif
radulescuraduflorin
o mica gluma!daca tu imi gasesti aceasta bucsa eu ma duc iasi bucuresti pe bicicleta cu tot cu marfa!am bucsa in casa comandata de vreo 2 ani ,de pe dialogys ,si nu am gasit decat cardan fix la mine.unde ...mama ei este????????????????????????????????????
aha!uitasem!:iti predau dvd-ul personal daca gasesc bucsa!am in volan un joc de mai mare dragul.caseta nu mai curge!un mic artificiu efectuat acum un an si de la acel schimb de ulei nu am mai pierdut un gram!
Petry
QUOTE(radulescuraduflorin @ 18 Jan 2011, 22:07)
l.caseta nu mai curge!un mic artificiu efectuat acum un an si de la acel schimb de ulei nu am mai pierdut un gram!
*


Salut!
Despre ce artificiu este vorba?(mor de curiozitate)
turbodxman
Asa cum ti-am spus Renault 25 are bucsa pe coloana de directie (sunt 2 chiar: una in partea superioara si alta in partea inferioara a coloanei directie) icon_mrgreen.gif
Te vei convinge vazand fotografiile tongue.gif
Ceea ce afirmai tu este absurd (coloana de directie are doar cruci cardanice, ea in ce sa se rotesca atunci?!?) wacko.gif

Daca nici vazand fotografiile nu crezi, voi atasa si schema din manualul de reparatie Haynes icon_mrgreen.gif cu bucsele biggrin.gif

Daca nu iti trebuie bucsa, ti-o cumpar eu smile.gif wink.gif

Te astept cu DVD-ul si fotografiile cu tine pe bicicleta (luna asta) pe drum intre Iasi si Bucuresti icon_mrgreen.gif radmasa.gif

P.S: lasa cioacele (vrajala) ca nu tine. Aici mai sunt si conaisseuri (cunoscatori) icon_mrgreen.gif
radulescuraduflorin
imi pare rau daca te-am suparat!EU NU MAREFEREAMLA ACEA BUCSA PE CARE O ARATI TU IN POZE.CI LA ACEA "CRUCE" STIL DACIE.
SI DA,AL MEU MODEL DE CASETA DITRECTIE NU ARE BUCSA IN CRUCE CI 2 CARDANE.JOCUL IN CASETA DE DIRECTIE NU PROVINE DIN ACEA BUCSA PE CARE O ARATI TU IN POZA!SCUZE DACA TE-AI SIMTIT OFENSAT CA ESTI CUNOSCATOR!
SI DA ,MIERCURI ITI ADUC DVD-UL.DAR NU CU BICICLETA!
SI ITI ADUC CADOU SI BUCSA STIL CRUCVE CA NU AM CE SA FAC CU EA.
MIE IMI TREBUIE CASETA DIRECTIE.O ZI BUNA.
BAG SEAMA CA UNEORI IN VIATA ,ORICAT DE INVATATI AM FI ...TOT MAI E LOC SI DE ALTCEVA!

smile.gif
turbodxman
Nu ai exprimat clar (EXPLICIT) problema ta.
Ai scris de mai multe ori "BUCSA" excl.gif

Stiu ca au fost 2 modele de coloane de directie la R 25.
Daca o ai pe cealalta, ce rost a mai avut intrebarea?

Nu pot decat sa iti ofer alt sfat: cauta si monteaza o coloana de directie.

Nici o suparare, pt mine.
Chill.

Bafta! smile.gif

P.S: te astept la un suc (cu grade) sa despicam coloana (de directie) in 4 tongue.gif wink.gif
radulescuraduflorin
buna!chiar ar prinde bine un suc ...cu grade.si daca miercuri esti liber esti invitatul meu alaturi de un alt amic ,ionut!la hotell bliss!fac eu cinste,.
cat despre coloana nu stiam ce model am de aceea intrebasem!
trebuie sa imi caut o caseta de directie "noua "alaturi de alte piese.am terminat de pus tapiteria de piele si tot interiorul ,plus capota spoiler fata etc dar mai am nevoie de cate ceva.oglinzi electrice,macarale electrice spate.
turbodxman
OK. wink.gif
Placerea este de partea mea smile.gif

In legatura cu caseta de directie (deoarece cele de pe R 25 rulate sunt terminate) incearca una de Espace wink.gif Se potriveste perfect pe R 25. wink.gif

Petry
QUOTE(radulescuraduflorin @ 13 Feb 2011, 17:47)
buna!chiar ar prinde bine un suc ...cu grade.si daca miercuri esti liber esti invitatul meu alaturi de un alt amic ,ionut!la hotell bliss!fac eu cinste,.
cat despre coloana nu stiam ce model am de aceea intrebasem!
trebuie sa imi caut o caseta de directie "noua "alaturi de alte piese.am terminat de pus tapiteria de piele si tot interiorul ,plus capota spoiler fata etc dar mai am nevoie de cate ceva.oglinzi electrice,macarale electrice spate.
*



Salut!
Pune si tu ceva poze sa se bucure si ochiul nostru biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.