Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND], faruri megan 2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
AR-21-GIP
farurile sunt second dar sunt in perfecta stare nu e rupt nimik la ele sunt date jos de la shrot,sunt originale FARBA

450 RON AMANDOUA

13 Jan 2011, 11:04:
0752 969 115 e nr meu de preferabil ar fi daca ati trimite sms si am sa va sun eu cand pot vorbi daca sunt la lucru nu prea am cum sa vb merci mult de intelegere
CristianMegane2
Cristian.Megane2@gmail.com
Astept poze cu farurile si daca se poate si cu spatele farurilor.smile.gif
Low Profile
Ok.Multumesc pentru faruri.User de incredere .Recomand!!!
Cu farurile oricum am sa fac ciorba cu ele radmasa.gif .Poate o sa iasa buna ca seamana cu niste verze cu urechi lipite.Mai nou cred ca estetica a evoluat si la leguminoase si nu stiu eu.La lupe am sa adaptez suporti pentru ochelari de vedere, blink.gif precis am sa le folosesc pe masura ce inaintez in varsta ca ustensile pentru vedere
Uppsss-cred ca am nevoie si de un toc.da,da.O sa fie pe masura lupelor.Deci alte cheltuieli alta distractie
Hmmm.cred ca am se renunt pana la final.Mai mai gandesc cool.gif
Tousi mai bine dadeam de baut de bani astia.Am luat teapa?Un report ceva?
Asa ca @AR-21-GIP ti-am luat o povara de pe umeri.Spor la lucru in continuare ,nu te mai stresa sa raspunzi la telefoane date in timpul serviciului.Nu de alta dar poate te concediaza angajatorul


Hai,cu respect
Bacu
sa intelegem ca ai primit altceva decat faruri de megane 2 in colet, sau cum?
Low Profile
Faruri categoric.Dar prinderi rupte rupte,la cel de stanga are si prinderile de jos rupte, nu am cum sa le fixez pe masina sticla sparta motorase 2.1 (1bucata asa pt rezerva cand voi trece de la update again la update,back) .Am trimis retur dupa ce a zis sa le trimit. Nu mai vrea sa le ridice.Stau in sediu courier de vre-o 5 zile.Sa vina retur inapoi voi plati dublu si taxa magazinaj undeva in 70-80 lei.Sa fac paguba mai mare decat este?Nici ca al doare capul.
flo_rsf
e bine de stiut ca sa nu cumparam VREODATA de la acest user!!
Low Profile
A mai trecut o zi?Nici o schimbare.nici un semn.Sper sa le ridice pana la urma.Notificari pe e-mail oricum primeste.Din 13.01.2011 nu a mai intrat pe forum,ce cooperant era pana am confirmat ridicarea,acuma,liniste totala.Se bucura in liniste ca un copil radmasa.gif inocent,dar al v-a cumprinde panica si va intra in colaps la final.Sentimentele de teama,vinovatie sigur le are.Stau inca 7 zile in sediu courier.
Sa numarm in liniste...ssit.... AMR 7 zile
Low Profile
AMR-6 zile,Hai,@AR-21-GIP.Striga farurile dupa tine din sediu courier
tro5
ce nemernic.
LUC1AN
http://www.google.ro/#sclient=psy&hl=ro&q=...147088d28f2a613

http://shadycar.webgarden.ro/

Ia uite ce zice google la un search dupa nr de tel.
Este nr de la o firma, daca suni acolo si intrebi cine are acces la acel telefon iti poate spune datele lui.
SorinCT
Se presupune ca ii stie datele deja de pe factura curierului.
LUC1AN
Da dar nu ii stie un nr de telefon la care poate fi contactat inculpatul biggrin.gif
Suna la firma si cere un nr personal, asta daca vrea macar sa incerce sa recupereze banii ph34r.gif
Low Profile
Un CV cu ,,recomandare'' la angajator de ex prin fax.e-mail,posta
O plangere penala recomandata cu confirmare de primire, pentru inselatorie la sectia de politie pe raza unde are domiciliu, o citatie sa de-a solutie plangeri inaintate
Un proces penal,pt deplasari in judet-ul unde am domiciliu etc etc
Doar cateva soluti
Adresa o am integral
bogo4all
Astia cu astfel de lucruri ar merita o bataie cu, cureaua. Din cauza unor oameni ca el am ajuns si eu in astfel de situatii deci baiatul chair merita cautat si pus la punct....
Ryk
Din ce inteleg de la Low Profile, avem printre noi un use tepar. Foarte urat, bine de stiut sa-l evitem, indiferent de postarile acestuia, zic eu. Poate ii va da in final o explicatie, macar atat, daca nu o pereche de faruri care pot fi folosite.
dan22y
Zic si eu nu dau cu parul... insa am vazut ca se obisnuieste si pe alte forumuri...facut un topic, chiar la inceput pe BURSA, unde userii neseriosi sa fie trecuti acolo in cap de tabel, daca se dovedesc a fi "tzepari"
nonic
Si eu propun un topic cu teparii de la bursa.

Eu nu inteleg astfel de oameni si nu au nicio explicatie pentru comportamentul lor, eu propun sa fie exclusi de pe forum. Poate nu stiu toti dar mai devreme sau mai tarziu vor plati aceste actiuni.

Este un nemernic!
oves
Pt. AR-21-GIP ... ar trebuii sa-i dai omului banii inapoi sau o pereche de faruri altfel este indreptatit sa te atace in instanta si nu numai...
alexandru_ot
Pentu administrator ; sa-i interzica accesul pe forum pentru urmatori 200.000 ani .Asemenea ''oameni'' nu au ce cauta pe acest forum.
Neinhalt
AR-21-GIP cica e ocupat in timpul serviciului. e un samsar obosit, probabil ca sta sa dea tepe la altii cand e ocupat.

Ar trebui facut un sistem de rating ceva, ca sa se vada in dreptul fiecarui user calificativele primite pe bursa, ar fi cel mai bine pentru a evita teparii care tocmai pe distante si pe rambursuri se bazeaza atunci cand initiaza o vanzare.
Low Profile
Revin in atentie!

Informati noi:Prestatorul de servici il contacteaza zilnic afirmand ca vine astazi,chestia asta se repeta zilnic,deci este o certitudine, vrea sa faca pasul
In schimb primesc s.m.s.-uri Citez:Contul de pe --www.reno.ro nu este al meu-- radmasa.gif .\Maine zice ca nici nr de telefon nu este al lui personal.Da,este un numar de contat al firme-i unde lucreaza.al foloseste ca angajat.Va da-ti seamna in ce situatie intra si angajatorul acestui @AR-21-GIP, on line la pagina de web dupa cautare da si de reputatia posesorului numarului de telefon cu cont pe acest forum.


AMR-5 zile.hai,hai,
Cred ca ma pun pe Touareg,si am sa ai fac o vizita la locul de munca.Cat sa coste drumul? doar cat am dat pe faruri radmasa.gif Bineinteles o sa plateasca deplasarea
skorpio_bog
Ce mizerie. M-as duce peste el si i-as face guler farurile lui Farba care sunt "in perfecta stare nu e rupt nimik la ele sunt date jos de la shrot,sunt originale"


gun3.gif
UTU2005
Foarte urat din partea lui! nu ma gandeam la asa ceva mai ales pe forumul asta! dar uite ca exista si ar trebui deschis un topic despre asemenea useri!
Dar va dati seama ca asta a fost si scopul acestui user: creare cont la intamplare, adaugare anunt, vanzare si banul in buzunar!
Daca ar mai vrea sa mai intre onorabil pe acest forum, ar fi onest si cinstit sa-i inapoieze banii colegului si evident sa-si ceara si scuze!
hellcat
In aceste cazuri, cumparare de la necunoscuti, dupa mine sistemul infailibil este "cu deschiderea coletului la livrare" pentru a vedea marfa!
Nu este marfa discutata, nu are calitatea discutata, nu ridici coletul!
nonic
Corect, cea mai buna metoda de a cumpara de la necunoscuti ar fi "cu deschiderea coletului la livrare", problema e ca nicio firma de curierat nu mai practica aceasta metoda, si eu am mai cumparat diverse produse de la persoane necunoscut si am cerut sa deschid coletul la livrare si nu s-a putut... m-am riscat in unele cazuri mai ales ca unele produse aveau pretul format din 3 cifre in euro dar am avut parte de vanzatori corecti.

Vanzatorul acesta este un nemernic si cred ca o vizita la locul de munca sau acasa poate sa ii schimbe comportamentul, eventual poti sa iei cu tine ''schimbatorul de opinii - prietenii stiu ce este'' doar asa de forma si sunt convins ca isi va da seama ca nu oriunde si cu oricine merge inselatoria.

Urasc inselatoria si persoanele care o practica!
skorpio_bog
QUOTE(nonic @ 29 Jan 2011, 11:24)
eventual poti sa iei cu tine ''schimbatorul de opinii - prietenii stiu ce este''
*



up.gif icon_mrgreen.gif

Colegul low profile, daca vrei iti imprumut schimbatorul meu de opinii. Il tin langa scaunul soferului in caz de nevoie happy.gif
Low Profile
QUOTE(hellcat @ 29 Jan 2011, 11:10)
In aceste cazuri, cumparare de la necunoscuti, dupa mine sistemul infailibil este "cu deschiderea coletului la livrare" pentru a vedea marfa!
Nu este marfa discutata, nu are calitatea discutata, nu ridici coletul!
*


Foarte mare dreptate ai,dar neavand acesta obtiune nici unul din prestatori de servici de courierat.Practic vei plati pe o iluzie care ti-ai format-o din datele adunate ca sant reale sau sant fictive.Doar dupa ce ve-i plati.Iluzia se v-a transforma in adevarata realitate.
Firmele ar trebui sa aiba aceasta obtiune de desfacere a colet-ului.
Cu mentiunea expeditorului.Un expeditor care prezinta marfa exact in starea care se afla,are si curajul sa bifeze aceasta obtiune garantat.
@skorpio_bog-ms de ajutor-dar sti as vrea dar sa folosim toate atuurile pe care le avem pe cale amiabila.Sa nu ne trezim cu un proces de amenintare
@UTU2005-contul nu pare sa fie la intamplare .Are discuti in alte topicuri pe diferite teme referitor la laguana care o are in proprietate,cum de altfel numerele de inmatriculare de pe masina corespund cu nick-ul userului Dovada se afla aici.
Membri din forum care treceti pe langa acest autovehicul niste claxoane expres destinate acestuia nu ar strica.In spatele pagini de web se crede ca poate face orice dar.Clar,vreau sa vad reactia face to face .Cum zice perversu' de pe TG-Ocna<<Ori santem golani ori nu mai santem>>
skorpio_bog
Mai bine zis, cred ca in cazul lui se potriveste mai bine: ori suntem tepari ori nu mai suntem.
Iti dai seama ca am glumit in postul meu anterior. Nu incurajez violenta sub nici o forma smile.gif

bogo4all
Ideea e ca nu s-a mai logat asa zisul vanzator sa vada discutia, am pus si eu presiuni destule asupra unor rahati de oameni ca n-ai cum sa-i numesti altfel, dar unde nesimtirea atinge cote maxime, daca nu dai fata cu el(poate nici atunci) nu cred ca prea ai ce sa-i faci.... oricum chiar sunt curios ce ar face daca l-am incoltii cativa sa vedem ce are de spus...
mariusscout
@low profile


Eu am comandat saptamana pachet statie + antena su curierul a desfacut pachetul in fata mea, m-a intrebat daca e ok si dupa aia mi-a dat hartii la semnat hartii la semnat
skorpio_bog
poate ne spui si la ce firma de curier ai putut sa faci asta.
LUC1AN
La fan courier poti sa deschizi coletul, numai ca trebuie ca cel care depune coletul sa precizeze optiunea asta.
Am primit 2 monitoare sigilate de la Bacau si vroiam sa vad daca intr-adevar sunt sigilate.
nonic
Eu nu mai inteleg nimic din politica firmelor de curierat, eu am primit bara de RS prin fan courier si vanzatorul nu a putut sa puna coletul cu deschidere, eu am intrebat la fan courier Ploiesti daca pot sa deschid coletul inainte de a face plata si mi-au spus ca nu mai este valabila aceasta optiune.

PS: bara era perfecta deci vanzatorul nu avea ce sa ascunda si nici cei de la fan courier Ploiesti nu aveau niciun interes sa ma minta.
Adi R5
..deschiderea coletului la destinatie nu tine de calitatea marfii din interior..tine de politica de transport si de calitatea acestor conditii de transport...odata coletul desfacut (cu sau fara acordul expeditorului),daca se constata "avarie" si destinatarul refuza primirea (+taxe si ce mai tine de expeditie) normal,nu? ...atunci curierul e bun de plata...ptr ca el (curierul) nu poate dovedii ca continutul a fost intact sau "avariat" in momentul ridicarii coletului de la expeditor...iar expeditorul,daca a predat coletul curierului fara nici o verificare din partea acestuia,poate sustine ca marfa a fost intrega cind a plecat de la el....
nonic
A ridicat coletul sau nu?
Low Profile
O rectificare de mentionat deoarece am omis:
-Faruriile nici FARBA nu sant sant after
@nonic -deocamdata se pare ca nu.
La staus expeditie Rezultat AWB - Nr: 41692354 -apare Avizat si trimis sms

Oricum courierul a colaborat din toate punctele de vedere.Sunand le-am explicat situatia.Am mentionat mai sus:Apelat zilnic din data de 20.01.2010
Si inca o chestie.Farurile sant trimise fara valoare ramburs sa nu cumva sa fie baiatul taxat extra . asteapta nervos.gif
PS-Intamplarea face ca am mai dat de unul ,,versat'' cica ,pe forum pe aici.Care ma trimis sa complectez piesa pe unde stiu eu.Imi sugereaza sa ma multumesc ca mi-a trimis bani,cu ramburs prin courier.Eu netrimitand valoare raburs la ridicare.a considerat sa ma taxeze el intentionat.Deci imi vine sa fac pe mine. radmasa.gif
Deocamdata ramane in umbra sa nu zica ca sant rau..... sau fraier,in fine, din doua una.
La momentul cand scriu acest post apare la vizualizare un oaspete, sa fie cel cu pricina ?????sigur este , cu certitudine nu te mai stresa @AR-21-GIP.Datoriile se platesc mai devreme sau mai tarziu.Este doar chestie de timp.
oves
Pai din arad trebuie un forumist hotarat si doua lovituri peste faruri la masina si gata... si in biblie scrie ochi pt ochi sau far pt far smile.gif.Nu vreau sa instig la violenta dar totusi un om a fost tepuit destul de nasol putea fi oricare dintre noi ... daca vedeam anuntul mai repede le-as fi luat chiar eu , daca as sta in arad aveti cuvantu meu ca nu as lasa lucrurile asa .Sa va dau un exemplu :La noi era un tip care ii placea sa mearga cu 120 km la ora pe langa gradinita mai ales cand ieseau copii sa mearga acasa ,intr-o dimineata si-a gasit BMW-ul vopsit cu spreiul si cu 20 de kg de faina in rezervor ,ce sa zic de atunci circula cu 30 la ora prin zona gradinitei
Low Profile
@overs-Foarte tare.Buna decizie de a linisti un nebun.Bravo initiatorului.

In legatura cu @ar-21-GIP

Trimite sms sa ne intalnim in spania ca el acolo este,si nu mai imi da explicati, consuma creditul.
Sa inteleg: trecut granita fraudulos.E de-a dreptul penibil.Nu imi vine sa cred.Trebuie dat prin interpol acuma ? radmasa.gif 168.gif

<span class='edit'>1 Feb 2011, 16:47:</span>
QUOTE(Low Profile @ 1 Feb 2011, 01:17)
PS-Intamplarea face ca am mai dat de unul ,,versat'' cica ,pe forum pe aici.Care ma trimis sa complectez piesa pe unde stiu eu.Imi sugereaza sa ma multumesc ca mi-a trimis bani,cu ramburs prin courier.Eu netrimitand valoare raburs la ridicare.a considerat sa ma taxeze el intentionat.Deci imi vine sa fac pe mine. radmasa.gif
Deocamdata ramane in umbra sa nu zica ca sant rau..... sau fraier,in fine, din doua una.
*


ATENTIE -Am considerat sa al aduc in antentie si pe acest user nickname-ul razvan_raducanu
Feedback-AICIva primi in cel mai scurt timp deoarece iese din orice tipare posibile de nesimtire considerand ca reguliile se fac doar de el dupa bunul plac din spatele monitorului.
Asta cand deja ati acceptat termeni mascati de a incheia o tranzactie cu el.
Un feedback la acest user se regaseste pe okazi si chiar dez un sarch dupa nume la calificative primite de la cumparator si veti observa zic caracterul care am sa al relev ceva mai tarziu
Low Profile
Da,farurile revin retur la expeditor
Ieri a intrat pe forum @AR-21-GEP acesta creatura umana
Oricum ai intrat in joc cu mine o sa jucam
Surpriza este ca am sa le retrimit inapoi la destinatie.
bogo4all
mama lui de om... eu zic sa nu le trimiti, la prima ocazie pe care o ai sa dai o fuga pana la el.....ca sa mai respiri financiar, nu o fi o avere transportul asta insa cred ca trebuie platita si depozitarea..tur retur etc
Low Profile
Da,revin
Am sunat la sediu central.Am trimis copie Ci si copie factura AWB
Am solicitat retinerea lui pana la ridicarea efectiva a coletului pentru destinatar deoarece ai apartine.Acesta depozitare incepand de azi costa 1 leu/zi,si costul creste cu trecerea timpului.Costuriile fiind suportate de destinatar
Deci datoria creste pe zi ce trece datorita taxe-i de depozitare
In cursul zile-i de ieri am facut o sesizare la inspectoratul de politie Arad .Cu datele expeditorului in cauza adresa nume tel.nr factura.tot tot.
Am primit raspuns.--Va multumim cele sesizate in ce-l mai scurt timp speram sa va dam un raspuns dupa ce citam acest cetatean cu prezentarea la sediu inspectoratului de politie Arad --
Se vad ceva schimbari la Profil user ,dar ce sens cand toate datele se regasesc in topic si mai ales la IPJ Arad
bogo4all
super, asta si vroiam sa aud...... chiar sunt curios cum o sa-si plimbe limba in gura..... eventual fa niste print-uri la anuntul lui......
Low Profile
Cred ca ma cautat cu lumanarea mult de m-a gasit
Dar un lucru nu cred ca stia.
Ai intrat dator la mine?
Datoriile se platesc garantat
Pacat ca este implicata prietena sau sotia lui.Este trecuta la expeditor
principal
Razvione
@ar-21-GIP ar merita un ban permanent
sa suporte consecintele
i-ai facut foarte bine Low Profile
nonic
Bravo @Low Profile!
Merita boxing.gif @ar-21-GIP
Razvione
gun3.gif merita @ar-21-GIP
Low Profile
Am trimis tarziu e-mail la custemer ieri seara,sediul central nu a mai avut cu cine sa vorbesca la sediul arad,asa ca sant din nou la mine sad.gif ,-65 lei din buget
Am decis sa le retrimit.O sa plateasca AR-21-GIP toate costurile
Ca informatie generala:Chiar daca expeditorul nu cere expres prestatorului de courierat desfacerea coletului destinatarul este indreptatit sa o faca in fata courierului daca nu este intocmit un package list la ridicare de la expeditor.In prezenta courierului daca expeditorul constata ca starea produsului nu corespunde.
Se pot face urmatoarele de catre destinatar.

E-mail la customer sediu central cerand blocarea baniilor dupa care se poate face o reclamatie la politie pentru inselatorie expeditorului martor courierul destinatarului.Chiar acuma este un proces.Expeditorul este citat la politie angajatul courierat expeditor suporta consecintele pana la rezolvarea cazului deoarece nu a intocmit acest package list la ridicare colet pt livrare.Povestea este una reala

Ca idee pt siguranta marfii sa fie cu ceea prezentata,sa corespunda spuselor expeditorului, un tel la prestator de courierat unde expeditorul va depune coletul,si cererea intocmiri acestui package list,prin acest simplu telefon se pot afla multe despre starea marfi daca stiti sa punctati esential direct la subiect.

AR-21-GIP nu ne poate da o replica desi a avut o tentativa prin sectiunea Laguna 1 un topic nou deschis pe tema faruriilor in cauza batand campii cu donati pe la biserici desi nu ar face rau sant ferm convins ca nu a facut asa ceva in viata vietilor lui,oricum cred in jur de 5 min arezistat topicul pe forum radmasa.gif si a disparut.urmat de http://www.reno.ro/Lista-cu-banari-t6879-s...ml#entry2849351 decizie a moderatoriilor
Asa ca AG-21-GIP pregatestete sa iesi din joc dar iesi cu fruntea sus cat mai este timp
mariusscout
QUOTE(skorpio_bog @ 30 Jan 2011, 19:16)
poate ne spui si la ce firma de curier ai putut sa faci asta.
*


fan curier (sper ca nu am incalcat vreo politica ref la reclame
bogo4all
Asa stiam si eu cu package list-ul la fan courier... am trimis si eu un telefon, mi s-a facut lista cu tot ce am trimis, cu starea telefonul, domnisoara stia ceva de telefoane si card-ul l-a enumerat.... se scrie tot pe o foaie penntru ca destinatarul sa vada ce s-a trimis si etc...
alexmitzu
QUOTE
Pacat ca este implicata prietena sau sotia lui.Este trecuta la expeditor


Low profile, in veci sa nu-ti para rau pentru persoane de genul asta, poate sa fie maicasa, sotie, fiica etc: puteau sa-l convinga sa nu te tepuiasca pe tine.

constient au contribuit la frauda, constient vor trebui sa plateasca!!!! popa.gif bash.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.