Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Grila spoiler fata
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
drag17axl
salutare,
am un 1.5dci si as vrea sa scot doar grila dintre proiectoare, fara sa dau jos tot spoilerul.
Are idee careva daca se poate scoate si cum? preferabil fara sa rup vreoceva laugh.gif

Multam
Cristi A
cel mai usor e sa gasesti un caine voluntar smile.gif))) la mine a sarit una-doua tongue.gif

Din cate am observat, ea intra inauntru si nu rupe nimic, dar nu stiu sigur daca e recomandat sa incerci. La ce iti trebuie?
solidconvert
Este prinsa in cleme... nu prea ai cum s-o scoti fara sa demontezi spoileru' fata... wink.gif
drag17axl
sad.gif Multam
VyRuZ
Merge dacă o forțezi un pic, dar nu e recomandat, să nu bulești ceva pe acolo, mai ales pe frigul ăsta când plasticul e friabil.
Mie mi-a scos-o un imbecil în Vama Veche, când a dat cu spatele ușor-ușor până a făcut poc de mine. M-am cam chinuit să o prind la loc, dar a făcut click până la urmă și acum stă bine.
danutzsenna
QUOTE(drag17axl @ 8 Jan 2011, 15:00)
salutare,
am un 1.5dci si as vrea sa scot doar grila dintre proiectoare, fara sa dau jos tot spoilerul.
Are idee careva daca se poate scoate si cum? preferabil fara sa rup vreoceva  laugh.gif

Multam
*



voi nu cred ca ati dat jos aia niciodata si va dati cu parerea...! Se da jos destul de usor ...pentru ca daca ti se arde becu la proiector ..pe acolo il schimbi smile.gif . asa ca o impingi usor in partea de sus ...si dupa si de jos o impingi la fel..smile.gif . Nu iti recomand acum ca e posibil sa plesneasca de la frig . Succes . Eu am dat-o jos de 3 ori ca sa schimb becu de la proiector !
skorpio_bog
Cam asa arata pe interior grila prinsa pe bara. Ti-am marcat cam pe unde vin clemele.

[attachmentid=1627687260]

Vezi in topicul asta ca sunt cateva poze cu grila desfacuta si se vad exact clemele unde vin pozitionate.

http://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=196093&hl=grile
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.