Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]huse scaune la comanda pentru diverse marci
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
ighdaniel
Se vinde un set de huse originale luate de la dealer pentru Dacia Logan. Husele sunt noi, nefolosite.

http://www.dacia.ro/servicii-pentru-client...sa-scaun-4.html

Pret 100 RON!
ighdaniel
UP!
semit
o poza reala te rog?
felix.m
As fi si eu interesat de o poza reala si daca ai cu ele puse pe vre-o masina ?
ighdaniel
Revin cu imagini al setululi de huse originale pentru Dacia Logan, de la dealer (Auto Europa). -> primele 3 imagini

Pretul este 100ron, si le livrez prin posta romana sau curier rapid, cum doriti.



<span class='edit'>10 Jan 2011, 19:17:</span>
motivul pentru care le vand este ca au fost luate pentru a se construi un tipar pe baza lor.

Deci daca sunteti interesat de niste huse de calitate superioara, dar si mai scumpe, atasez niste imagini.

Pretul lor este de 300 ron, sunt facute din acelasi material ca si tapiteria auto, captusite cu burete pe interior. Cu buzunar in spate, si prindere prin arici si snur. Se potrivesc perfect pe scaune, nu ca cele din piata sau magazin.

Se pot face si pe alte culori (in principiu rosu, negru, gri, bej sau albastru, cu modele sau fara).

Realizate in acest moment sunt un set pe rosu (cel din imagini) si unul pe gri/negru.

11 Jan 2011, 17:58:
UP!
ighdaniel
up...
ighdaniel
Up! Nimeni interesat?
adrian.paul
Oras?
ighdaniel
Sunt din Timisoara, dar le pot livra cu curier rapid sau posta romana daca esti interesat.
paul_pt
la megane 2 se potrivesc ?
ighdaniel
Sincer nu stiu, doar daca are aceleasi scaune ca si loganul. Cele facute la comanda (cele la 300 ron) sunt facute sa se potriveasca la fix pe scaunele de logan (tocmai in ideea sa nu faca cute), deci nu sunt ca cele din piata/universale. Si nu stiu care sunt sansele sa mearga pe scaune de Renault Megane.

Cat despre cele originale de la Dacia din showroom, calitatea materialului e mai slaba (de aici si pretul redus la care le vand, desi Dacia le comercializeaza foarte scump, undeva la peste 200ron), si ele e posibil sa se potriveasca pe mai multe tipuri de scaune asemanatoare (fiind mai elastice).

Daca esti interesat, ma poti contacta prin PM.
ighdaniel
UP!
ighdaniel
Up!
ighdaniel
Up!
adrian.paul
Ceva poze cu setul pe gri/negru, caut ceva sa se potriveasca cat mai bine cu tapiteria de Prestige (model 2008, iar masina este oricum gri/argintie).

user posted image
ighdaniel
Pentru adrian.paul, revin cu o imagine care prezinta combinatia de materiale folosite la husa neagra/antracit.

O sa revin in cursul saptamanii si cu imagini cu ea montata, momentan nu imi permite vremea sa o montez pe o masina.
edug
Eu am huse de Logan (de origine) pe Megane 1 si se potrivesc perfect!
bpgul
salut sunt si eu interesat de niste huse masina e vopsita gri perla o poza cu cele pe gri see poate
ighdaniel
Voi posta poze cu cele gri/negre sambata, dupa ce le montez pe un logan. Pana atunci va puteti face o idee din imaginea cu materiale.
br0klyn
Merg husele astea pe solenza? Scaunele sunt aproape la fel ca la Logan...
Stima!
ighdaniel
Revin cu poze cu husa negru/antracit. Am pus doar un singur scaun si acela nu l-am montat complet (adica nu am prins tetiera si nici clemele de sub scaun) dar se poate observa ca sta fixa chiar si fara sa fie prinsa. Am facut poze si cu intariturile din piele de la gaurile pentru centura sau reglajele de scaun.

28 Jan 2011, 18:33:
@br0klyn

Nu stiu daca se potrivesc, dar pot incerca luni pe o solenza. Care huse te intereseaza?
Si sa stii ca am stoc de material si pot face si la comanda, doar ca momentan am tiparul facut doar pentru Logan. Deci pentru Solenza e posibil sa dureze mai mult pana iau masuratorile la scaune (ca sa se potriveasca perfect).
bpgul
da super belea ma inscriu si eu la un set negru/antracit; dar o sa le iau pe 15 cand iau bani;frumos realizate!!!!stima mai tinem legatura.daca fac rost de bani le iau mai repede.chiar la ce pret sunt?
rue
QUOTE(bpgul @ 28 Jan 2011, 18:42)
da super belea ma inscriu si eu la un set negru/antracit; dar o sa le iau pe 15 cand iau bani;frumos realizate!!!!
*



Bugetarule! :-)
Intrebare: modele care sa imite exact culorile scaunelor originale de la logan nu poti face?
si ceva mai ieftine?
ighdaniel
@bpgul: pretul este de 300ron + taxe de curierat, tinem legatura
@rue: o sa postez in zilele ce urmeaza o lista cu materialele de care dispun, si daca sunt mai multe comenzi, o sa fac rost si de materiale care sa imite culorile. Momentan am cateva nuante principale, rosu, negru, antracit, gri (mai multe nuante), bej.

Din pacate ca si pret le vand la limita de jos. As putea sa detaliez cat costa ca sa le produc dar nu cred ca intereseaza pe nimeni. Materialele sunt aduse din Ungaria si sunt destul de scumpe, apoi in fiecare husa intra consumabile (ata, scai, fermoare, banda de prindere, burete suplimentar) si abia apoi intra costurile de manopera (o astfel de husa se realizeaza cam in 2-3 zile pe comanda, si nu e deloc usor, desi si eu mi-am imaginat ca este). Crede-ma ca daca le-as face mai ieftin as iesi in pierdere, le vand la limita de jos. As vrea mult de tot sa ofer calitate la pret de piata, dar...

Toate bune.
chroma
superhuse. Bravo. chiar imi plac. apropo, poti face huse o combinatie de gri inchis cu violet?
dc_copilu
Salutare,

Pentru Solenza nu faci huse? M-ar interesa ceva negru/albastru.
Mersi anticipat si o zi buna!
Cu respect,
dc_copilu
br0klyn
Poate ca revii cu raspunsu la postu meu smile.gif Poate ca ai incercat...

Deci pretul la huse e de 100 de ron?

Stima!
ighdaniel
@dc_copilul: Daca exista cerere vom face si pentru Dacia Solenza.
Exista pe stoc material negru si albastru.

@br0klyn: Imi cer scuze dar nu am reusit inca sa testez husele executat pentru Logan pe Solenza. Fac tot posibilul saptamana asta. Dar daca se aduna comenzi suficiente (peste 3), se face tipar dupa scaunele de Solenza, daca cele existente nu se potrivesc.

Pretul este de 300 ron pentru husele executate la comanda.

100 ron costa husele pe care le am de la dealer, cele din primul post, care sunt mai subtiri. Acelea le-am luat undeva la 250 ron, pentru a avea model de executie. Dar ca si calitate nu se compara deloc cu ce am realizat, de aceea le si vand la 100ron.

dc_copilu
Salut,

Din cate vad eu deja 2 persoane am fi pt huse de Solenza si cu siguranta se vor mai gasi si altele. Din cate imi aduc aminte de cand mi-am pus husele de pe masina si eu am vrut sa imi pun de logan , dar nu se potrivesc cum trebuie , mie unul nu imi place.

Eu unul prefer sa mai astept un pic pana se mai gasesc clienti pt huse Solenza. Sa ne anunti te rog cand dai drumul si la cele de Solenza, eu unul ma bag.

Mersi anticipat si o zi buna!
Cu respect,
dc_copilu
ighdaniel
Da, asa e, husele nu se potrivesc chiar perfect pe Solenza. Si la pretul asta sunt convins ca ati vrea sa vina aproape perfect pe scaune. Maine am o intalnire cu croitorul pentru a vorbi de Solenza si de huse.

Daca se strang cel putin 2-3 comenzi de huse pentru Solenza o sa dau comanda de executie. Doar sa va hotarati.

Si pentru Logan raman cele 2 huse (gri/antracit, si rosie), la vanzare. Si daca mai sunt doritori se pot executa altele la comanda.

Materialul pe stoc este negru, antracit, nuante de gri cu sau fara modele, albastru deschis cu modele, bej, rosu cu modele. O sa postez poze pentru a va face o idee si maine revin cu un set de poze a unei huse negru/bej realizata si vanduta/montata unui posesor de logan.

Cu stima,
Daniel
dc_copilu
Comenzi cu siguranta se vor strange. Mai ales dupa ce va vedea omul cum stau pe scaune. Banuiesc ca in pret intra si cele pt bancheta spate,nu?

Mersi anticipat si o zi buna!
Cu respect,
dc_copilu

P.S. Eu sunt unul, mai trebuie inca 2...smile.gif
ighdaniel
Revin cu pozele cu husele la 100 ron de la dealer-ul Dacia. Am montat una singura pentru a va face o idee cum vine.
Pentru cei interesati de huse de Solenza, am vorbit la croitor si peste 2 saptamani cei care doresc pot da comanda. Exista tipar, asa ca se vor potrivi ca si cele de Logan. Ma puteti contacta in prealabil pentru a vorbi de combinatii de culori si alte detalii.

O sa revin zilele urmatoare cu niste huse negru/bej montate pe un Logan, care le-am vandut recent.

Toate bune,
Daniel
dc_copilu
Salut,

Banuiesc ca setul include si huse pt bancheta spate,nu?

Mersi anticipat!
Cu respect,
dc_copilu
ighdaniel
Da, categoric. Este un set complet, scaune fata, bancheta spate, plus tetiere (fata si spate).
ighdaniel
Revin cu imagini ale unui set de huse facut pentru un client cu Logan. El a ales combinatia de material negru/bej.
Pentru cei interesati raman de vanzare husele negru/antracit, negru/rosu si se pot executa altele la comanda.
bpgul
saptamana asta sper sa iau husele!!!!!!!!De ce nu postezi si pe logan club ca sar putea sa le vinzi mai repede!
ighdaniel
Merci de sfat bpgul, ai dreptate cu logan club. Ti-am scris si un PM si te astept sa imi dai detaliile de adresa si cu ce vrei sa ti le livrez.
Atunci mai ramane husa rosie si cea originala pentru doritori, si se poate face si la comanda o alta husa pentru cine doreste cu alte culori.
floppinnel
Salut . Pe mine ma intreseaza doar pentru scaunele fata pentru logan. Se poate doar huse pt scaunele fata....si daca da care este pretul in cazul asta?
CatalinCTM
Pentru golan cu airbag-uri laterale se pot face ?
ighdaniel
@CatalinCTM -> Da sigur ca se pot face, ti-am scris un PM

@floppinnel -> Da, se poate! Ti-am scris PM
ighdaniel
Up!
bpgul
da de cele negru cu antracit sunt interesat dar mai astept un pic ca am mai avut niste cheltuieli neprevazute!Ms mult de intrebare!
ighdaniel
Ok, atunci cele negru/antracit se considera rezervate de bpgul, raman cea rosie si cea de la Dacia, si normal la comanda.
ighdaniel
Up!
ighdaniel
Salutare,

Am atasat o lista cu materialele existente in acest moment pentru huse. Daca se doresc alte combinatii de material, pot discuta la croitor pentru a vedea ce se poate face. Material prea mult nu am adus, si nici prea variat pentru ca nu vreau sa fac stoc de el.
Cei interesati de huse, pretul este de 300ron, si include toata husa (scaune fata + spate). Se executa si pentru alte tipuri de masini, nu doar Logan.
dc_copilu
Ti-am trimis mail pe yahoo cu nuantele de materiale care le vreau pt huse.
Mersi si o zi buna.
ighdaniel
@dc_copilu, Am primit mailul, ai si numarul meu de telefon, saptamana viitoare vor fi gata si husele.
ighdaniel
Up!
cristio_79
Cine si-a montat pe Solenza sa puna si niste poze.
ighdaniel
@cristio_79 Sambata for fi gata primele huse pentru Solenza si voi posta poze.

Atasez si materialele din piele care sunt pe stoc (bej, gri si negru), acestea se pot folosi pentru decor, sau bandourile de jos ale scaunelor.
Va reamintesc ca se pot pune si alte materiale la cerere, daca exista pe stoc la mine sau la croitor.

@Chroma -> Din pacate culoarea violet nu am gasit-o la materiale, dar incerc sa vad daca pot face o combinatie care sa mearga bine cu culoare masinii tale.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.