Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: inchidere centralizata prin telecomanda
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Bibi40k
Salut si sarbatori fericite tuturor.

zilele trecute am folosit si eu un spray cu spuma pt. curatarea instalatiei de AC (fara sa citesc forumul). cum am terminat cum nu mi-a mai functionat telecomanda pe partea de inchidere/deschidere.

am citit, am vazut posibilele cauze, am facut caldura inautru de ma simteam ca la sauna biggrin.gif, am lasat-o cateva zile sa se mai "usuce" iar azi am desfacut si cutia PCH-ului. nu parea nimic ud, ba dimpotriva, era chiar prafuit. dar daca tot am ajuns pana acolo am dat cu niste spirt pe contacte... ca sa fie tongue.gif

ideea e ca in continuare intru ca infractorul in masina in timp ce urla masina smile.gif)

de unde ar mai putea fi problema ? unde este "antenuta", "emitatorul" cu care comunica telecomanda pt. a deschide/inchide usile ?

va multumesc anticipat
19vik
Daca urla masina in timp ce intri in ea, inseamna ca ai alarma. Cauta modulul de alarma... de regula e montat pe tubulatura de aer de pe partea stanga.
Bibi40k
pai urla. am gasit ceva lipit pe tubulatura. zici sa-l desfac pe ala si sa-l curat ?
adica tot din modulul ala mi se deschid usile prin telecomanda ?

merci
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.