Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nokia C3-00
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
Pages: 1, 2
l@u
Salutare !
Are cineva telefonul asta ? Intreb caci vreau sa achizitionez unul de Craciun ptr. fiica-mea !!!
bogdan_90
am eu ,nu il am de mult timp dar pana acum sunt multumit de el.
cosmin_2300
Are un prieten așa ceva, pare ok și bine construit, dar mie nu mi-a plăcut blush.gif
Dacă are grijă de telefon, ai putea să-i cumperi Nokia 5228, are taci-scrin, sistem de operare Symbian și mufă audio de 3,5 mm.
E mai tineresc ca C3. Ceva păreri despre el pot să spun peste câteva zile smile.gif
ArtVandelay
de ce vi se pare asa interesant taci-scrinul ala nu pot sa inteleg

cosmin_2300
Nu mi se pare interesant taci-scrinul, mi se pare interesant display-ul mare smile.gif
l@u
5288 nu are wlan si asta este un criteriu important !
cosmin_2300
Am înțeles că WLAN-ul de la C3 este destul de prost și pierde semnalul des ... dar cum nu am apucat să-l testez pe partea de WLAN, nu pot să bag mâna-n foc că "mitul" este adevărat smile.gif
l@u
La ce il foloseste ea prefer sa fac rabat la simbyan in favoarea tastaturii qwerty,iar mufa audio de 3,5 are si C3.Tastatura si wlan-ul sunt ,,esentiale".Alte telefoane in pretul acestuia cu qwerty si wlan stii?.....nokia biggrin.gif
cosmin_2300
Să fiu sincer, nu prea am studiat "piața" telefoanelor care au WLAN (nu mă interesează așa mult), dar nu cred că găsești alt Nokia cu qwerty (tastatură fizică, că așa, virtual și eu am qwerty) și WLAN la prețul ăsta!
Manuel
Nokia E63 e cam cu 100 lei mai mult, insa are in plus Symbian, 3G si baterie mai mare. E si pe rosu. smile.gif
l@u
unde ?
cosmin_2300
Preț Nokia E63 + Detalii Nokia E63
Preț Nokia C3 + Detalii Nokia C3

Dacă-ți permiți să achiți diferența, eu zic că merită Nokia E63!
l@u
bre ,C3 in magazin ,nou cu garantie este 478 lei ...diferenta este de 211 lei adica aproape 50% fata de E63-ul din link-ul dat de tine!!!!!!
cosmin_2300
Bre, în magazinul unde C3 este mai ieftin, s-ar putea și E63 să fie mai ieftin! De asemenea, prețurile sunt informative, primele prețuri de pe Google! biggrin.gif
rtBK
rosu de la e63 bate spre visiniu:)
l@u
Nu au in oferta E 63....
cosmin_2300
Vrei să iei cu prelungire de abonament? În ce rețea?
Vezi că fiecare companie are mai multe magazine, de ex eu nu am găsit Nokia 5228 la Germanos, dar am găsit la Internity smile.gif
l@u
vreau sa il iau la liber !
bobo77
QUOTE(cosmin_2300 @ 19 Dec 2010, 20:08)
Am înțeles că WLAN-ul de la C3 este destul de prost și pierde semnalul des
*


te contrazic este ok.
L@u la liber l-am luat si eu la pretul care l-ai scris tu de la Germanos. Eu sunt foarte multumit de el, doar tastatura daca nu ai miini finute si ma refer la taste care sunt mici si inghesuite iti poate face probleme, aviz celor care au degete butucanoase.Eu zic ca merita.
l@u
Deja l-am luat si isi asteapta noua stapana !Mai multe impresii dupa ce il butoneaza fiica-mea.
Multumesc !
DragosP
Mulți kmp fără probleme! Bună alegere!
bobo77
Sa ne spui si noua daca a fost incantata si parerea ta binenteles.
l@u
Ca prima impresie pare ok dar ma inerveaza ca este branduit de portocalii .Nu am mai gasit nicaieri la liber si nu merita sa dau in plus 240 de lei ca sa il iau de la rosii caci numai acolo mai aveau la liber asa ca am prelungit abonamentul meu si am dat si cateva pct.iar pretul platit a fost unul foarte bun.Inca nu am facut nici un apel cu el ca sa ma pronunt de calitatea semnalului, deoarece vreau sa il dau pe zero.Dupa Craciun urmeaza alte comentarii.
bobo77
Pai ii resetezi cronometrele si este pe zero tongue.gif
l@u
e treaba de principiu !!!
bobo77
Am glumit L@u, te inteleg perfect.
Iulikk
QUOTE(l@u @ 23 Dec 2010, 11:20)
Ca prima impresie pare ok dar ma inerveaza ca este branduit de portocalii .Nu am mai gasit nicaieri la liber si nu merita sa dau in plus 240 de lei ca sa il iau de la rosii caci numai acolo mai aveau la liber asa ca am prelungit abonamentul meu si am dat si  cateva pct.iar pretul platit a fost unul foarte bun.Inca nu am facut nici un apel cu el ca sa ma pronunt de calitatea semnalului, deoarece vreau sa il dau pe zero.Dupa Craciun urmeaza alte comentarii.
*



Se poate debrandui....
l@u
da, dar dupa ce iese din garantie caci altfel nu merita riscul .
bobo77
L@u astept impresiile tale despre telefon, daca esti amabil sau nu-l mai prinzi:D
Avani
Acum cateva zile am luat telefonul pt cineva. L-am luat de la rosii cu prelungire de abonament, m-a costat vreo 274 ron (pcte incluse - 12 eur). Desi am luat pe prelungire, telefonul nu este codat si nici branduit.
Pare ok telefonul, foarte simplu si meniul e clasic in stilul nokia. Telefonul e made in RO.

Nokia cu qwerty nu gasesti la un pret atat de jos, asta daca vrei sa fie si nou.
l@u
Impresii pe dreaq....l-am dat si gata , nu mai umblu cu el caci nici mie nu imi place sa-mi umble cineva in lucrurile personale.La noi in casa asta e lege...nu e al tau nu pui mana...
Pana acum din ce am intrebat-o e foarte ok telefonul si este multumita si cu tastatura qwerty care spune ca face toti banii.Mai mult de atat nu pot spune despre el dar ca si raport pret/calitate este un telefon foarte bun.
bobo77
De wlan voiam sa zici ceva, asta ca a zis cineva ca pierde reteaua, eu unul sunt foarte multumit acum postand in modul asta.
l@u
al de'a zis sigur se uita ca vulpea la struguri !!!
Iulikk
E un telefon care isi merita banii, am avut si eu "la probe" de joi si pana azi un Nokia C3-00. Bateria a tinut de joi dimineata de la ora 9 pana sambata pe la pranz cand s-a inchis telefonul. Pentru mine Wi-fi este inutil, nu am le ca sa il folosesc pentru ca am PC, nu laptop deci wireless din parti. Mi-a placut foarte mult tastatura querty, maine vroiam sa ma duc sa cumpar unul de la Vomafone, dar am primit o oferta de nerefuzat pentru un Nokia 5230.
C@talin
QUOTE(l@u @ 30 Dec 2010, 09:58)
La noi in casa asta e lege...nu e al tau nu pui mana...

*



stai sa isi ia permisu icon_mrgreen.gif
l@u
masina e a familiei.....oricum de la vara am pus-o
cosmin_2300
QUOTE(cosmin_2300 @ 19 Dec 2010, 20:08)
Am înțeles că WLAN-ul de la C3 este destul de prost și pierde semnalul des ... dar cum nu am apucat să-l testez pe partea de WLAN, nu pot să bag mâna-n foc că "mitul" este adevărat smile.gif
*


QUOTE(l@u @ 30 Dec 2010, 18:41)
al de'a zis sigur se uita ca vulpea la struguri !!!
*


Serios ? icon_mrgreen.gif
l@u
foarte serios.....eu vorbesc de cel ce a facut afirmatia , acum daca tu esti raspandacul nu e vina mea ca esti victima colaterala biggrin.gif
cosmin_2300
Eu am fost singurul care am afirmat chestia asta, evident, din ce am citit pe Goagăl. Așa cum am spus, nu pot să afirm că este adevărat. Așa am auzit și de telefonul meu că se blochează și deși am 4 ore vorbite și 400 sms-uri (trimise+recepționate) + jocuri și programe instalate, nu am avut nici măcar o problemă smile.gif
l@u
pai vezi eu ce spusei mai sus....esti raspandac si zvoniac laugh.gif
DrK
A mai avut cineva probleme cu virelessu? Am 2 C3 si niciunul nu vrea sa faca browsing pe net prin wlan.
Opera imi da un mesaj idiot iar restul imi spun service not available...
mihai_dorin
Incearca un update de soft.
DrK
AM ultima varianta de soft...
Manuel
Uite ce zic astia pe softpedia:

QUOTE
Salut! Sper sa fie sectiunea potrivita pentru intrebarea mea. Am achizitionat de curand un Nokia c3 de la Internity si nu ma pot conecta cu el la router-ul meu de acasa. Am incercat sa-l conectez la un alt router intr-o alta locatie si a functionat fara probleme. Am citit pe net ca problema ar putea fi de la tipul de criptare pentru cheia de acces si am resetat router-ul meu fara sa mai folosesc vreo cheie de acces si tot nu merge cu C3-ul. Am conectat fara probleme la el, laptop-ul si un Nokia E65 inainte si dupa ultimele setari/resetari facute. Router-ul este D-link DI-524 iar net-ul il am de la Next Gen. Deci, conectarea se face, vede reteaua wireless, dar nu pot naviga pe internet. Nu pot da vina pe telefon pentru ca l-am testat in alta parte si merge perfect, nu pot da vina nici pe router pentru ca pana acim a mers perfect si pot conecta in continuarea la el cam tot ce am la indemana...mai putin C3-ul sad.gif .... Are cineva vreo idee?
Multumesc anticipat!



QUOTE
Uita-te la wireless connection sa nu fie routerul setat pe "n" mode. Telefonul nu functioneaza decat pe "g/b".



QUOTE
Don't be angry sad.gif ... am incercat bineinteles.... am cautat fiecare coltisor al setarilor la router-ului meu D-link DI-524 .... si nu am gasit nicaieri de unde as putea sa fac o astfel de modificare...la wireless nu am decat 3 setari: campul pt SSID, canalul , si tipul de criptare pentru parola...  Am gasit in schimb la sectiunea Advanced/Performance .... o setare pentru Wireless mode si pot selecta mixed mode sau G mode...iar daca selectez pe cel din urma nu mai am conexiune la nimic nici la laptop. Default, setarea este pe mixed mode. Nu stiu ce altceva sa mai incerc....
Multumesc!



QUOTE
Of, se poate ca router-ul sa nu fie compatibil cu telefonul din pacate. Cred ca singura solutie este achizitionarea altului router...stiu ca este costisitor, dar aceasta este singura rezolvare.

YCNSRAR!



QUOTE
Buna Domnilor ! Am si eu aceiasi problema ca a lui flylex99...mai exact se conecteaza dar de intrat pe vreo pagina sau pe messenger... pauza... am router D-link ( DI-524) ...am tot rasfoit si citit dar din pacate nimic... Ia` dat de capat cineva ? Multumesc Frumos ! Hava a nice day smile.gif



QUOTE
Salut! Din lipsa de timp nu am mai postat si rezolvarea. Eu am facut update de firmware la router si a mers. Cauta versiunea 3.13 de firmware, dar uita-te si aici : http://forum.softpedia.com/index.php?showt...193&st=1098 .  Mai intai de toate incearca sa-i adaugi manual telefonului, reteaua ta de acasa...Intra la wlan-uri memorate / optiuni / adaugare retea noua si acolo completezi campurile respective...iar la nume retea si ssid sa fie trecut numele retelei asa cum ai setat-o in router.
Dupa ce rezolvi sa scrii si daca merg vizionate clipurile de pe you tube, pentru ca inca nu m-am lamurit cu problema asta.
Multa bafta si atentie cu update-ul !
DrK
L-am probat pe diferite AP-uri. Hawei, Zyxel, D-Link

Pana la urma m-am hotarat sa-i REINSTALEZ ultima versiune de soft. Acum merge ca uns.
Asadar, pe viitor cine are probleme cu telefonul, sa-i dea reinstall la versiunea de soft si o sa mearga.
Manuel
Mi-am luat si eu astazi un C3. Nu se compara cu E71, dar e OK. A venit direct cu 7.20 si s-a conectat din prima la Linksys-ul de acasa.
I-am luat si husa, un CP-358, se potriveste perfect.
sollomc
QUOTE(DrK @ 10 Feb 2011, 12:24)
L-am probat pe diferite AP-uri. Hawei, Zyxel, D-Link

Pana la urma m-am hotarat sa-i REINSTALEZ ultima versiune de soft. Acum merge ca uns.
Asadar, pe viitor cine are probleme cu telefonul, sa-i dea reinstall la versiunea de soft si o sa mearga.
*




scuze pentru deranj,dar cum ai reinstalat softul de la telefon,cu cablul de date,cum???multumesc

revin cu un edit,am upgradat firmwarul la router,acuma merge super bine,problema e va merge wireless-ul cand ma voi duce la kfc???banuiec ca trebuie sa upgradeze si aia firmwarul ca sa-mi mearga mie netul...sa incerc varianta cu reinstalarea softului pe telefon,dar merge doar cu cablul de date((...
Iulikk
Da' un cablu micro usb, ordinar... de 5 lei... ce are?
DrK
Exact, un cablu micro usb e suficient.
Eu am avut unul de la Galaxy cablul de date.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.