Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ajutor
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
meg2
va salut

am o mkica problema,imi apare pe bord in locul unde ar trebui sa apara nr de km pina la urmatoarea revizie SERVICE DUE, ce poate insemna acest lucru?
pina la revizia urmatoare de ulei mai am 7mii km.
astept ceva la muriri,sugestii
specific ca motorul merge ok,nu se aprinde nimic in bord

multumesc
SorinCT
Iti apare service due pentru ca teoretic urmeaza sa faci o revizie. Tu probabil ai calculatorul setat pe un anumit interval dar faci reviziile la altul (de exemplu 10/15.000 km).
Foloseste-te de functia search sau citeste topicul despre schimbul de ulei si ai sa vezi cum poti reseta calculatorul.
19vik
Lamuririle le gaseti in cartea masinii, la care trebuia sa apelezi prima data: iti apare mesajul pentru ca s-a implinit anul de la ultima revizie.
nlu
Un coleg de forum are un motto frumos -" Cand ai epuizat tote posibilitatile si nimic nu a dat niciun rezultat.... citeste manualul de instructiuni" sau ceva de genul asta biggrin.gif

R19/16v
Oi mai fi avand tu 7k km, da' anu' il faci acusica.
Fa revizia!
CRY 79
Sau resetare cb.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.