Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ticait in bord
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
jordyy
Cand rulez se aude un ticait in bord si este destul de inervant, are careva vreo ideie de la ce ar putea fi ? Mentionez se aude si in mers si la relanti. Dau si eu o bere cheers.gif
cj98czh
Cel mai probabil ventilatorul freaca in clapeta de recilculare ...
xjc0c0
Este greieras,sau ticat de un difuzor ? (cel care se aude cand lasi luminile aprinse si deschizi usa)
Daca este prima varianta , nu e panica ! Fie dai muzica mai tare,fie ajungi un adevarat vanator de "greierasi" cum sunt eu cool.gif (nu recomand,iti ies fire de par alb. Momentan 0 "sunete ciudate") Prin bord incearca fie intre suprafata superioara a bordului si ceasuri; fie sticla din fata ceasurilor,atinge butonul care reseteaza computerul .
A doua varianta,poate avea legatura cu un contact imperfect. Undeva la cablajele din usi smile.gif
jordyy
QUOTE(cj98czh @ 15 Dec 2010, 21:14)
Cel mai probabil ventilatorul freaca in clapeta de recilculare ...
*



nu e de la ventiator ca face si cu el oprit tind sa cred ca e un greieras doar ca e cam constant si are aceias ritm iar cteodata se opreste sad.gif
cavaler
verifica fulia de la alternator,asa se auzea si la mine pana am observat niste pilitura de metal langa ea dupa schimbarea fuliei si a curelei a disparut acel zgomot, mentionez ca se auzea numai in habitaclu
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.