Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Unde gasesc ...
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90
L!nuX
Imi puteti spune si mie unde gasesc niste plus (plush) ca sa se intelegeaga , materialul acela moale si pufos ?
Mutzunache
Incearca in Obor sunt o gramada de standuri pline de materiale.
L!nuX
ma gandeam sa ma duc prin obor , speram ca stie cineva un loc unde sa ma duc la sigur
semit
in obor
Mutzunache
Deci, in Obor cum intri pe la McDonald's sunt aliniate standurile cu materiale de parca sunt la curse. smile.gif
rtBK
unde gasesc si eu scaune de birou de calitate si evident la preturi mai ok smile.gif)?...
CRY 79
in obor biggrin.gif
b06fcn
pentru plus auto se poate merge la Otopeni, la Autotex - www.autotex.ro, i-am gasit cand cautam plus pentru tapiteria de la R 21, nu am ajuns inca acolo, dar la tel au parut profi oamenii. In Obor nu e mare branza, cel putin eu nu am gasit ce cautam...
CRY 79
Foarte corect! Nota 10.
MuciX
@L!nuX: Foarte buna initiativa cu mentiunea ca daca se va dovedi a fi un topic "de succes" poate deveni foarte greu de utilizat-rasfoit. smile.gif

In fine, am inteles ca iegzista un soi de solutie de reconditionat circuitul de degivrare de pe luneta. Are cineva vreo idee daca se gaseste si unde?
Voi fi optimist si voi zice multam de pe acum. biggrin.gif
skorpio_bog
da, este o solutie pe baza de argint intr-o sticluta (argint coloidal parca este). Se lipesc 2 benzi cu decupaj pe luneta si cu pensula din sticluta se da cu acea solutie, se lasa sa se intareasca dupa care se dezlipesc benzile si ramane traseul lunetei. Solutiile se gasesc pe la piese auto. Era si de la Bison o solutie de genul asta, dar costa ceva din cate imi amintesc.

Cauta pe daciaclub "puta de sticluta" ca s-a paradiscutat subiectul si acolo sunt multe detalii.
L!nuX
imi puteti spune unde gasesc in ro un astfel de adaptor ?

user posted image
MuciX
@skorpio_bog: Multumesc.
Laurentziu83
@Linux: incearca la Praktiker, am fost zilele trecute sa caut altceva si mi-a sarit in ochi ceva asemanator, pe o parte mufa pentru placa grafica, pe cealalta mufe de retea BNC (din alea antice, vechi si de demult).
andreis
Caut asa ceva[attachmentid=1627680186] [attachmentid=1627680187], are cineva idee pe unde se gasesc? (ecusoane retractabile, cred ca se numesc)
SorinCT
La papetarie parca se gaseau. Si-a luat taicamiu unul metalic dupa ce l-a rupt pe cel primit de la munca smile.gif
andreis
Am cautat prin toata zona mea si nu am gasit...
ride free
vezi ca avea ceva asemanator in dechatlon... folosit pt skipass-uri poate te ajuta
andreis
Mersi ride free, am sa incerc si va anunt daca gasesc.
b76bgaarh
unde gasesc si eu portbagaj tip barca lung de minim 2,00 m la un pret decent?
marian-j
Colega andreis,daca in cautarile matale iti iese in drum si vre-un magazin din acela ce se ocupa cu stampile,insigne,obiecte personalizate,etc incearca si acolo.Daca nu au poate te pot indruma.
Parca am vazut chestii de gen si pe la Diverta dar nu sunt sigur.
tiberiu27
QUOTE(andreis @ 13 Dec 2010, 12:56)
Caut asa ceva[attachmentid=1627680186] [attachmentid=1627680187], are cineva idee pe unde se gasesc? (ecusoane retractabile, cred ca se numesc)
*


chiar azi am vazut, ca am listat ceva in oras, incearca la alta papetarie ca pret erau la 1,5 lei

<span class='edit'>14 Dec 2010, 23:13:</span>
QUOTE(L!nuX @ 10 Dec 2010, 20:51)
Imi puteti spune si mie unde gasesc niste plus (plush) ca sa se intelegeaga , materialul acela moale si pufos  ?
*


Daca vrei mai mult si pret bun,aprox 11 lei/m, incearca in europa la chinezi. se vinde la role de 22 m.
Pot sa-ti dau zilele astea tel unui furnizor de la firma de la noi.
Mutzunache
Daca cautati patine de gheata mai mari de 46, nu incercati magazine de profil gen Hervis si Decathlon, nu au asa ceva, incredibil, dar o firmulita Asasport are si nu, nu e reclama smile.gif
rombul
QUOTE(ride free @ 14 Dec 2010, 11:44)
vezi ca avea ceva asemanator in dechatlon... folosit pt skipass-uri poate te ajuta
*


Sau INTERSPORT
AndreiMR
Unde gasesc si eu niste becuri H7 bune, preferabil prin zona iancului, obor sau pantelimon? Si eventual ce marca/model imi recomandati?
vallixx
Recomand H7 Philips Xtreme Power, am eu de vreo 2 ani si sunt foarte multumit de ele.
Nu te pot ajuta insa cu zona unde cauti tu, stau fix in capatul celalalt al Buc.
Poti incerca varianta unui magazin online cu livrare acasa.
AndreiMR
Nu prea pot sa astept dupa ele, ca mi s-a ars ieri unul si chiar nu vreau sa merg chioras smile.gif Multumesc pentru sugestie, si eu oscilez intre Xtreme Power si Nightbreaker, din ce am citit pe net lumea zice ca se ard repede, dar voi vedea si in functie de ce si pe unde gasesc. Oricum exclud variantele gen no-name la 10 lei din hipermarket.

11 Jan 2011, 16:37:
Am gasit in Cora Pantelimon Osram Cool Blue...imi place cum lumineaza, sa vedem cat tin...
vallixx
OSRAM am avut eu pe masina pana sa le schimb si erau sub orice critica. Iti bagai degetele in ochi.
Posibil sa fi fost un OSRAM cel mai 'eftin, daca zici de astea ca iti place cum " beculesc" sa le stapanesti sanatos.
In ceea ce priveste Philips-urile mele, le am de vreo 2 ani asa cum ziceam si nu mi s-au ars pana acum deci n-as puea sa zic ca " se ard repede", 2 ani nu mi se pare repede.
AndreiMR
Multumesc! Imi place ca au o lumina mai alba, par bune, fata de cele originale cel putin, aveau vreo 35.000 de km asa ca isi cam pierdusera din intensitate,.
T.rac3Er
unde gasesc si eu prin zona militari-drumul taberei-ghencea un magazin care sa aiba componente electronice ( rezistente, placi de teste, led-uri etc, etc). sunt mai nou in bucuresti si habar nu am, nu e de lejeritate. de asemenea ar ajuta adresa cat mai exact, nu repere gen (biserica x, blocul y, care sunt no-name-uri). un carrefour, cora mai stiu cum sa gasesc n schimb
multumesc anticipat
SorinCT
Daca nu gasesti prin zona ta poti merge pe Maica Domnului. De acolo am vazut ca isi cumpara mai toti bucurestenii.
http://goo.gl/maps/DcHS
T.rac3Er
tot eu.
fiind nou in bucuresti nu stiu detaliile acestea.
unde pot sa ma adresez in Bucuresti in Sector 6 pentru reclamarea unui furt. deci la ce sectie de politie. zona mai precis este valea oltului- pe langa drumul taberei
multumesc anticipat
T.rac3Er
much obliged! cheers.gif
rombul
QUOTE(Tamango @ 18 Jan 2011, 21:08)

Sectia 22 politie langa piata MOGHIOROS-Biroul de Investigatii Criminale
shteffanivlad
Unde gasesc... in Bucuresti patine de gheata Bauer? Nu vreau sa comand, sunt un pic pretentios cand vine vorba de bagat picioarele blush.gif , asa ca vreau sa probez...
Adi86
Pt. Hockey?
shteffanivlad
Da, dinalea.
Adi86
Incearca la Skateworld, pe Dacia.

www.skateworld.ro

Daca nu au pe stoc, te vor trimite poate la importatori in RO unde banuiesc ca poti si proba wink.gif .
shteffanivlad
Merci frumos, o sa incerc acolo, dar deocamdata nu le merge site-ul...
Villanueva
O cazare buna in Slatina (hotel/pensiune) ... ?
andreis
Salutare,

Mi-am luat tigara electonica, nu e pentu mine, eu am reusit prin vointa, dar ma intereseaza daca cineva mai are si de unde isi cumpara acele sticlute cu lichid ce sunt cam scumpe 20-40 ron.

Se pot procura de la un magazin din Bucuresti, sau ne putem aduna mai multi si sa impartim costul de transport (fan curier - 20 ron)?
andreis
Salutare,

Aveti idee unde se gasesc acumulatori pentru un GPS? Ma intereseaza pentru un My Guide 3100 Go.

Multumesc anticipat cheers.gif
Tamango
QUOTE(andreis @ 4 Feb 2011, 14:25)
Salutare,

Mi-am luat tigara electonica, nu e pentu mine, eu am reusit prin vointa, dar ma intereseaza daca cineva mai are si de unde isi cumpara acele sticlute cu lichid ce sunt cam scumpe 20-40 ron.

Se pot procura de la un magazin din Bucuresti, sau ne putem aduna mai multi si sa impartim costul de transport (fan curier - 20 ron)?
*



Eu am luat de pe okazii.ro, cauta ca gasesti, 10 ron sticluta wink.gif
andreis
Mersi Tamango cheers.gif , cred ca am gasit ceva, sa vorbesc cu baiatu si sa stabilim o intalnire.
andreis
Salutare,

Un service bun gsm unde gasesc?
cread
Unde gasesc un depozit care sa vanda teava metalica folosita, recuperata , pentru stalpi de gard ?
shteffanivlad
Dar de ce nu iei de noua? la 2,5 lei/Kg nu cred ca este o avere, mai ales daca este subtire...
cread
QUOTE(shteffanivlad @ 14 Apr 2011, 12:48)
Dar de ce nu iei de noua? la 2,5 lei/Kg nu cred ca este o avere, mai ales daca este subtire...
*


Am zis ca fac o economie , am luat cu 8 lei/m , recuperata, dupa ce am pierdut 5 ore si probabil 3 l de motorina, in loc sa iau cu 11 lei/m de langa mine. furios.gif .
andurs
Cine imi poate recomanda un service bun pentru reparat turbine. Nu conteaza din ce zona a tarii e, doar sa fie bun. In principiu ma intereseaza pentru o turbina de pe un 2.0 tdi de pe un audi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.