Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Logan 1.6
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2
Al3x_AOL
Sa imi prezint si eu Loganul:

Model Ambition din 2006 aprox. 80.000 de km.

imbunatatiri prea mari nu i-am adus, a avut mai multe seturi de jante pana am ajuns la cele albe.
- bara de MCV pe fata
- Bara spate de PH2 (deocamdata sta la uscat o montez dupa ce se duce zapada)
- un mp3 LG
- boxe fata JBL
- boxe spate SonyXplod
- eleron
- resoftare
- instalatie GPL

Deocamdata nu imi mai vin alte modificari in minte.

Urmeaza:
- arcuri sport
- amortizoare intarite si o sa vedem pe parcurs ce o sa ii mai fac

P.S. ultima poza este cu starea actuala a masinii
al!n
=)))) Alt logan ma?smile.gif)
dacia_amg
Sa-l "porti" sanatos si bucuros!
Al3x_AOL
Multumesc dacia_amg!

Da Al!n numai logane pe aici de la o vreme smile.gif)
Victoras2001
E teribil exemplarul.

oglinzi vopsite
eleron
aripioara
culoare nonculoare

Sa-l stapanesti sanatos. smile.gif
AR-18-MOS
Aripioara si eleronu' ajuta la mentinerea traiectoriei bolidului la viteze mari, ce stii tu.
Al3x_AOL
Eleronu o sa il dau jos cand o sa fac porbajagu clean.
Codita zimi tu o modalitate sa o dau jos fara sa ramana lipiciul pe tabla sau sa nu se ia cu tot cu vopsea?
Victoras2001
Tai plafonul si sudezi altul in loc. tongue.gif
al!n
Hai vere sa dam jos codita.O deslipim si stergem lipiciu ala cu diluant sau prevent.
matheo66c
Toti face greseli smile.gif

Alex incearca sa o dai jos dupa care incearca sa cureti lipiciul cu diluant.

Bafta.
C a t a l i n

De mare angajament combinația resoftare - gpl - eleron. Recomand!
Al3x_AOL
Ce incordati sunteti (AR-18-MOS si Victoras2001) stati mai calmi ca poate va plesneste vreo vena la cap smile.gif)

Asta e nu toata lumea isi permite sa bage benzina la pretu care e acum!
Victoras2001

Nu remarcasem ultima fita in domeniu. Pozitii cu proiectoare. Paratraznetul spate, sigla reno (Jean), si "tuningul". tongue.gif
AR-18-MOS

Interesant e ca pentru stickere, eleron, codita si altele ai gasit. radmasa.gif

Sa explic pentru toata lumea... stikeru si eleronul sunt puse prin 2006 cand am luat masina. O sa fie date jos toate la timpu lor,
cosmin_2300
Dar proiectoarele unde au dispărut?
Sau ai tras conductă de la ele spre frâne?
Al3x_AOL
Daa ce-l mai mult imi place stikeru cu tunning nu o sa il dau jos niciodata( daca citeai mai sus vedeai ca o sa fac porbagaju clean si o sa dispara tot) da ce sa faci si tu nu aveai de ce sa te mai legi smile.gif)

cosmin_2300: daca "beleai" bine ochii vedeai ca in ultima poza care am zis ca e stare actuala a masinii are proiectoare blink.gif
Victoras2001
Mai e un logan in poza cu motor in V. radmasa.gif
Al3x_AOL
radmasa.gif ce ma distreaza posturile voastre. Saracii de voi, imi e mila cand va vad asa
cosmin_2300
QUOTE(Al3x_AOL @ 5 Dec 2010, 17:04)
cosmin_2300: daca "beleai" bine ochii vedeai ca in ultima poza care am zis ca e stare actuala a masinii are proiectoare blink.gif
*


Ultima poză este cea la balcon ... cu siguranță într-o poză făcută din LATERAL se văd proiectoarele radmasa.gif
Al3x_AOL
Ar fi cazul sa iti iei ochelari ca e clar ca nu mai vezi bine smile.gif)
AR-18-MOS
QUOTE(Al3x_AOL @ 5 Dec 2010, 17:07)
radmasa.gif  ce ma distreaza posturile voastre. Saracii de voi, imi e mila cand va vad asa
*


Nu se mai distreaza nimeni cu domnu' de mai sus? wink.gif
Victoras2001
In poza sase arata totusi f. bine. up.gif
Alex_MIU
Decat sa faceti mistouri mai bine cateva sfaturi constructive.Numai spune-ti de 4T sau LC ca sunt forum-uri de "ciuningareti" voi aici ce sunteti critici de arta si mistocari?
cosmin_2300
QUOTE(Al3x_AOL @ 5 Dec 2010, 17:08)
Ar fi cazul sa iti iei ochelari ca e clar ca nu mai vezi bine smile.gif)
*


Prietene, nu știu care dintre noi nu vede bine.
Ai pus o poză cu o rezoluție de căcat, făcută din lateral și ai pretenții să se vadă niște proiectoare TRANSPARENTE?
Per ansamblu mașina e ok, dar nu-mi place eleronul, nu-mi place "codița de rechin" și nici că ai vopsit oglinzile.

L.E.: cred că arăta mai bine când avea folie în locul geamurilor ionizate ...
Al3x_AOL
Alex nu vezi ca atata pot ei, sfaturi practice nu prea pot sa dea.
Caterinca stie orice pusti sa faca da sa dea un sfat constructiv e cam greu...


"Prietene, nu știu care dintre noi nu vede bine.
Ai pus o poză cu o rezoluție de căcat, făcută din lateral și ai pretenții să se vadă niște proiectoare TRANSPARENTE?
Per ansamblu mașina e ok, dar nu-mi place eleronul, nu-mi place "codița de rechin" și nici că ai vopsit oglinzile. "

Daca intrebai daca are sau nu proiectoare ti se explica ca in unele poze nu are proiectoare pt ca era bara pusa recent si nu aveam suportii pt bara de MCV dar intre timp s-au achizitionat si suportii si s-au montat si proiectoarele...
Victoras2001
Domnul Alex. Daca si-a pus exponatu' pe forum si asteapta doar aplauze, e problema lui. Masina e tuningarita cu muuult prost gust, asta e realitatea. N-a vrut sa afle parerile noastre? Fiecare are parerea lui, sau nu asa trebuie?
cosmin_2300
...
Al3x_AOL
Nu asteptam aplauze pentru ca stiam si eu ce e bine si ce trebuie dat jos dupa masina.Asteptam sfaturi practice pentru ca masina e primita de curand, eu am luato asa cum o vedeti.
cosmin_2300
Și nu puteai să spui așa??? blink.gif
Toți au crezut că TU ai montat alea ... până la urmă ... cum arăta când ai luat-o?
Alex_MIU
De acord cu tine de aia e forum public dar ma uit ca voi astia "veteranii" cum apare unu nou mai ales cu logan gata tata toti pe el la mistouri inteleg ii zici omului odata ca nu da bine codita aia de rechin si intelege nu trebuie neaparat sa ii umpli o pagina cu mistouri legat de subiectu asta
matheo66c
off mai Alex..si tu ti-o ridici singur la fileu...

Curata masina si lasa-o mai simpla daca bugetul nu-ti permite smile.gif
Fiecare vrea o modificare tehnica sau estetica....dar mereu exista un dar.

Te salut smile.gif
Al3x_AOL
Masina arata fix cum e in ultima poza cand am luato si nu am mai adaugat nimic. O sa ma apuc de dat jos ce nu e la locul lui din primavara ca pe frigul asta nu am nici un chef.
cosmin_2300
Părerea mea:
- renunțat la eleron;
- renunțat la codița aia;
- renunțat la geamurile ionizate (arată ca naiba ... parcă cu folie neagră era mult mai ok);
- curățat vopseaua de pe oglizi (prea mult alb strică);
- dacă o să-ți permiți financiar, clean look (asta include și eliminarea bandourilor laterale).
Victoras2001
N-are nimeni nimic cu loganul sau cu un membru nou. In caz ca ar conta asta... Adica faptul ca esti nou.
Numai ca tu ai venit c-o masina precum sorcova si asteptai laude. Daca nu ai fi facut-o tu in halul ala, n-ai fi pus poze cu ea pana n-ai fi adus-o la o stare de care sa nu-ti fie rusine. wink.gif

<span class='edit'>5 Dec 2010, 17:32:</span>
QUOTE(Al3x_AOL @ 5 Dec 2010, 16:27)
Sa imi prezint si eu Loganul:

Model Ambition din 2006 aprox. 80.000 de km.

imbunatatiri prea mari nu i-am adus, a avut mai multe seturi de jante pana am ajuns la cele albe.
- bara de MCV pe fata
- Bara spate de PH2 (deocamdata sta la uscat o montez dupa ce se duce zapada)
- un mp3 LG
- boxe fata JBL
- boxe spate SonyXplod
- eleron
- resoftare
- instalatie GPL

Deocamdata nu imi mai vin alte modificari in minte.

Urmeaza:
- arcuri sport
- amortizoare intarite si o sa vedem pe parcurs ce o sa ii mai fac

P.S. ultima poza este cu starea actuala a masinii
*



Astea nu sunt cuvintele tale?
ydaniel
daca ai de gand sa pui amortizoare,macar sa cumperi Bilstein.
Al3x_AOL
Părerea mea:
- renunțat la eleron;
- renunțat la codița aia;
- renunțat la geamurile ionizate (arată ca naiba ... parcă cu folie neagră era mult mai ok);
- curățat vopseaua de pe oglizi (prea mult alb strică);
- dacă o să-ți permiți financiar, clean look (asta include și eliminarea bandourilor laterale).

Multumesc pentru sfaturi astea or sa fie urmatoarele modificari aduse de mine pentu ca nici mie nu imi place codita de rechin eleronul si scrisus "tunning' dupa porbagaj.
Geamurile nu au avut niciodata folie...sunt ionizate din 2006 de cand e masina.
Clean look o sa fie cu siguranta (dar asta in primavara sa mai dea caldura) si atunci o sa dispara eleronul , codita de rechin si scrisul "tunning"
bandourile nu stiu daca o sa le elimin ce-l mai probabil o sa le vopsesc in culoarea masinii.

ydaniel: amortizoare nu o sa cumpar, le reconditionez si le intaresc pe astea originale.
dacia_amg
Mai fa-ti si ceva la motor... un turbo, ceva, il duci macar la vreo 200 caluti...
Daca ai 16V, merge brici!
Al3x_AOL
Nu e 16V decat sigla din spate smile.gif) masina e 1.6 8V
dacia_amg
Merge si pe 8V...
Al3x_AOL
La motor nu cred ca o sa ii mai fac nimic, e suficient pentru mine.
Alex4u
si eleronul ala iti tine spatele masinii in curbe?
cosmin_2300
Alex ... a explicat deja ce-i cu eleronul ... mai citește smile.gif
cdadan
QUOTE(Victoras2001 @ 5 Dec 2010, 16:57)
Nu remarcasem ultima fita in domeniu. Pozitii cu proiectoare.
*


Se redenumesc daylight running lights si protejaza csenoanele. wink.gif
Markos
QUOTE(Alex_MIU @ 5 Dec 2010, 17:13)
Numai spune-ti de 4T sau LC ca sunt forum-uri de "ciuningareti" voi aici ce sunteti critici de arta si mistocari?
*


Suntem niste carcotasi nenorociti sleep.gif


Mai chiuleste omul de la scoala, da' tu chiar esti caz penal, pe cuvant de grec.
Alex_MIU
Nu am studii absolut deloc scriu si eu cum ma pricep.Totusi zic sa numai poluam topicu omului degeaba cu discutiile noastre
Richelieu
QUOTE(Al3x_AOL @ 5 Dec 2010, 17:21)
Asteptam sfaturi practice pentru ca masina e primita de curand, eu am luato asa cum o vedeti.
*


Un sfat practic este sa nu te mai dai rotund cu tigania aia!

QUOTE(cosmin_2300 @ 5 Dec 2010, 22:50)
Alex ... a explicat deja ce-i cu eleronul ... mai citește smile.gif
*


Tine borcanele de zacusca pe raftul ala de camara.
alin007
salut

cred ca loganul prezentat pe reno.ro este ca gina pistol la ora de religie smile.gif)) numai critici avem pe aici blink.gif

Richelieu
Si pe daciaclub tot un kkt se vede.
alin007
atunci desfintati forumul radmasa.gif sau postati doar despre berline , nove si 1100 laugh.gif
Richelieu
Ti se pare tie ca sunt criticate toate loganurile? Eu vad ca sunt aratate cu degetul doar tiganiile.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.