Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Citroen Berlingo 2002 & Renault Laguna 2003
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
adara
Vand Citroen Berlingo 1.9D alb, 2002, 110000km, inmatriculat, 1500eur. Stare buna, are ambreiaj nou care trebuie doar montat in locul celui vechi.

Vand Renault Laguna Break Privilege 2.2TD, 2003, 125000km, culoare vert clair, dual clima, 6 cd changer, scaune piele textil, stare foarte buna, pentru dezmembrari, 2000eur.

Ambele vehicule sunt in Rediu, Iasi.
Merced
Poze cu Berlingo?
hol
poze cu laguna? de cand sau dece nu merge...
micutz
telefon ?
adara
Ambele masini merg, doar la Berlingo trebuie inlocuit ambreiajul, care este cumparat deja. Va pot oferi orice alte detalii.
Merced
Nu stiu cum ai urcat pozele alea ca nu se vad. Daca le poti pune sa se si vada ar fi super.
br0klyn
pune si tu niste poze ca sa vedem despre ce este vorba- m'ar interesa Citroen'u
micutz
Lasa un numar de telefon ca sa putem comunica.
adara
Nu stiu de ce nu se mai vad pozele. Le puteti gasi la mine in galerie.
kxz
adica aici: http://www.daciaclub.ro/galerie/index.php?cat=83184 ...
Merced
Legat de Berlingo, inteleg ca are probleme la ambreiaj. Si ca oferi si kit-ul de schimb. Dar masina mai merge cu kit-ul vechi cateva sute de kilometri? Sau trebuie schimbat inainte de drum?
Are ITP valabil?
Alte probleme cauzate de perioada de stat nu are? Ca pare ca a petrecut mult timp in locul ala...
adara
Buna ziua,
Da, Berlingo poate sa mai ruleze cu ambreiajul existent, intra mai greu in viteza dar merge.
Din pacate ITP-ul nu mai e valabil, masina stationeaza din februarie 2010. Singura problema datorata stationarii ar fi bateria, care trebuie reincarcata sau schimbata.

Laguna stationeaza din aceeasi perioada, nu are nici o problema mecanica majora.

Imi cer scuze, deocamdata nu pot trimite mesaje private, forumul nu ma lasa. Dar va stau la dispozitie pentru orice detalii!
Multumesc.
micutz
Poti lasa numar de telefon aici pe forum, e simplu.
xjc0c0
Laguna de ce o vinzi doar pentru piese ? Este vreo problema cu ea ?
Din cate stiu 2003 , cu motor 2.2 este euro 4 . Corect ? Ai idee cat este taxa de inmatriculare ?
adara
La Laguna taxa e de circa 3000EUR... Asta ar fi singura problema...
Merced
Se poate intermedia realizarea ITP-ului la Berlingo, ca sa se poata pleca cu ea pe roti?
adara
In principiu cred ca da.
adara
Laguna s-a vandut, multumesc tuturor celor care s-au interesat de ea si in special cumparatorului.
Ramane valabil anuntul pentru Citroen Berlingo!
adara
UP
adara
UP
marius111976
cum putem lua legatura?
adara
Trimite te rog un mesaj privat cu un nr. de telefon.
adara
UP
adara
UP
adara
UP
adara
UP
adara
UP
adara
UP
adara
UP
nanu_mihai_andrei
Salut ! Ma intereseasza berlingo ! numarul meu de telefon este 0735/444150. Astept un e-mail sau telefon de la tine.

dudu_timofti@yahoo.com

Multumesc !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.