Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ESP&Pilot automat
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
pustiu_1st@yahoo.com
1 Sal sunt posesoru unui megan( sh:(( ) si nu imi dau seama daca are sau nu are ESP.
2 Pilot automat stiu ca are pt ca are buton langa reglarea farurilor si intensitatea lumini din bord, si are si botoanele pe volan... Dar problema e ca nu stiu cum se fol:)), Nu radeti de mine pt ca nimeni nu sa nascut invatat.
R19/16v
ESP n-are.
De CC citesti in manual.
spy_oh_joy1389
Din ce vad, ai un Authentique(nivel de echipare) putin modificat. Poate o fi din Franta sau din Spania, nu stiu cum e pe la ei, dar la noi, la Authentique nu puteai sa pui ESP si cred ca nici pilot automat. Apesi pe butonul de la genunchi in sus si apesi pe + sau pe - ca sa iti reglezi viteza la care sa stea constant. 0 inseamna dezactivarea lui temporara, dar ramane viteza in memorie, iar R inseamna revenire la viteza din memorie.
Apesi pe butonul de la genunchi in jos, se activeaza limitatorul de viteza. La + si - setezi viteza pe care sa nu o depasesti. Cu 0 si R ai aceleasi functii. Cand ai limitatorul activat, daca intervine ceva si trebuie neaparat sa depasesti acea viteza, poti apasa pana la fund pedala de acceleratie pana face click si se dezactiveaza si accelereaza brusc.

ESP nu cred ca ai ca nu ai nici buton de dezactivare. Trebuia sa fie tot la genunchi.
pustiu_1st@yahoo.com
am inteles, o sa probez si o sa va spun rezultatele.
mai am o prbl.
Nu stiu ce inseamna textul din poza urmatoare

@R19/16v- e in franceza, si naiba intelege
R19/16v
Autolights off.
SorinCT
Auto lights OFF?
Daca asta inseamna le poti activa tinand apasat pe butonul Auto din capatul manetei pentru iluminat pana iti apare mesaj pe CB.
Hack
Scuze de off dar in capacul de deasupra ceasurilor vad bine un difuzor? Sau ce este sub grilajul acela gaurit? unsure.gif
elro
Da,este un difuzor,posibil sa fie piesa sh..de pe o masina care a avut navigatie...
skorpio_bog
Asa sunt unele modele de tablouri de bord de pe megane 2.1 cu difuzor in capacul de deasupra.
Hack
Si eu ma gandeam ca o fi de la navigatie OEM, dar la masina de fata vad ca nu e cazul de asa ceva.
segcm
Preechipare telefon, nu?
Vesnic_nemultumitu'
ESP -ul se vede clar pe calculatorul de la revizii.
Dupa cum a zis cineva si mai sus, in dreptul genunchiului stang sunt max. 4 butoane, din care unul este de activare-dezactivare ESP. Actionarea lui are urmari pe bord. Nu mai stiu sigur daca scrie pe afisajul electronic sau e un bec pe cadran, dar daca ai nelamuriri as putea sa ma mai joc un pic la masina mea si tot o lamurim.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.