Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]dacia 1310 -restaurata complet
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
maryem
Dacia 1310,an fabricatie 1986,prim proprietar.
Modifiacari aduse masinii:
motor 1600,set motor nou,vibrochen,biele,bloc motor slefuite si usurate,volanta usurata,ambreiaj nou,chiuloasa planata,majorata,supape si arcuri supapa de cielo,galerie camiata si majoarata.
cutie viteze renault 18.
suspensii :arcuri calite,amortizoere noi,bara stabilizatoare papuc fata,2 bari stabilizatoare spate.articulatii totul nou.
frane: discuri noi,etrieri noi,tamburi break si sistem aferent nou,pompa frana noua,conducte noi,servo papuc.
caroserie:antifonata 2010,vopsire integrala la cuptor 2010.
interior: bord CN,sacune fata tapitate piele neagra,banchete piele neagra.
sisteme motrice: planetare noi,anvelope 175\6013,jante aliaj.
acumulator nou,radiator racire nou cu suparafata marita+electroventilator.
ITP valabil august 2011.

pt detalii suplimetare 0721200541.
locatie Bucuresti.
Pret 1300 euro.

14 Oct 2010, 07:44:
up !
M.C.
Poti pune si niste poze cu motorul si interiorul?
maryem
La cerere poze cu interiorul si motorul.

16 Oct 2010, 16:31:
de adaugat:
am pus multa pasiune si suflet in tot ceeea ce am facut,am muncit 2 ani la restaurarea masinii iar motivul vanzarii este acela ca ma stabilesc in alta tara.Sunt fortat sa o vand si imi doresc o persoana care sa aiba grija de ea macar pe juamatatet cat am avut eu.
si ar mai fi ceva....mai am o sumedenie de piese noi de la anvelope,jante pana la suruburi si plastice.
Renaultouille
un indiciu despre tinichigiu si vopsitor se poate? nu de alta dar nu ne-ar strica un meserias in materie...felicitari !!!
maryem
Cu cea mai mare placere.Vopsitoria s-a efectuat la Internationale Service din Bucuresti.Masina a fost pregatita si vopsita numai cu produse Made in Germany,toata procedura a costat 1900 ron incluzand si cabina de vopsit,iar baiatul care a lucrat la ea se numeste Florin.
maryem
up!
maryem
Cadou la achizitionarea autoturismului un set de anvelope de vara 185\60\13,Barum
dandee
nice car wub.gif wub.gif wub.gif motorul si jantele sunt omologate? bafta la vanzare!
rratzoiusexos
super frumoasa...o adevarata raritate in zilele noastre..o mica problema totusi...toate aceste modificari, motor,cutie, etc sunt trecute in acte?..ma indoiesc ca ar trece urmatorul itp in caz negativ...
maryem
Motorul este omologat in cartea masinii,cutia de viteze este de renault 18,deci este aprope identica cu cea de dacie diferind putin timoneria pt care nu s-a taiat podeaua si diferind prinderea aceasta din urma facandu-se la jumatatea cutiei,iar jantele nu cred ca trebuiesc omologate intrucat sunt pe 13 si au fost folosite pe modelul dedicatie.ITP-ul mai este valabil inca un an si chiar daca s-ar face si la Registrul Auto Roman masina ar trece fara probleme.
maryem
up !
Betian
QUOTE(maryem @ 16 Oct 2010, 20:16)
Cu cea mai mare placere.Vopsitoria s-a efectuat la Internationale Service din Bucuresti.Masina a fost pregatita si vopsita numai cu produse Made in Germany,toata procedura a costat 1900 ron incluzand si cabina de vopsit,iar baiatul care a lucrat la ea se numeste Florin.
*




Scuze da nu am inteles, 1900 RON includ si materialele Made in Germany sau doar manopera si cabina de vopsit?
maryem
in pret au intrat : materialele + manopera + cabina de vopsit.
maryem
UP
maryem
nimeni interesat?
dc_copilu
Salut,

Imi poti spune de unde ai luat jentile si cu cat? Caut de mult jenti de genul si nu gasesc?

Mersi anticipat!
Cu respect,
dc_copilu

P.S. Masina arata superb , daca stiam acum 8 luni cand mi-am luat dacia mea , o luam fara sa stau la discutie.
Si eu vreau sa ma apuc de o restaurare. Bafta la vanzare si felicitari inca odata pt munca depusa.

O masina care isi merita banii!
Cu respect,
dc_copilu

P.S.1. Ce alte piese mai ai? Jantele pe care le ai la vanzare sunt cele originale de tabla, ale masinii?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.