Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Alegere Smartphone
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
lucianac79
Rog si eu pe cei mai cunoscatori decat mine sa ma ajute in recomandarea unui smartphone. In primul rand sa aiba un client de mail ce poate fi configurat usor. Sistemul de operare sa fie cat mai user friendly, sa aibe eventual un pdf reader, sau sa se gaseasca relativ usor unul. Functii gen camere de nspe megapixeli nu sunt necesare, telefonul va fi folosit in Orange.
R19/16v
Buget?!
lucianac79
Nu exista o cifra anume, dar cat mai ieftin posibil. Eu personal folosesc un C6, dar nu vreau sa-l recomand doar pentru ca il am eu, si in afara de asta pe mine ma interesat mai mult touchscreen-ul, gps-ul si si wifi-ul, iar in cazul de fata prima functie pe care trebuie sa o indeplineasca este citirea mail-urilor.
george_slz
E63 e in oferta orange si se descurca bine cu 2 casute de mail. E suficient de ieftin si poate fi folosit cu succes si la scrierea de mailuri.
C@talin
caut un e71 arata mai stilat ai bine decat plasticu mizerabil de e63 .

sau ia un blackberry 9700 8520 , daca zici ca ai si orange ala e taticu emailurilor .
megane1
e71, E72, si muulte alte variante; as recomanda insa netul pe mobil Vodafone, din cauze practice, de acoperire 3G (UMTS) , daca il vrei cam peste tot ..daca folosesti doar in orase, e ok si Orange (desi am auzit multa lume ca se plange de calitatea conexiunii)


p.s. vezi ca ti-am trimis un PM cu sugestii blush.gif
Richelieu
Netul de la vomafon are cea mai mica viteza si cea ma buna acoperire. Netul de la cosmote e cel mai rapid, insa cel mai limitat. Nu recomand net cosmote pe aparate cu windows mobile sau android la care nu vor merge multe aplicatii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.