Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lovit aripa dreapta spate
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
StefanJipa
M-am ales azi cu o dauna care trebuie sa o rezolv pe banii mei . Nu este ceva foarte grav care sa afecteze asa ca prefer sa nu o fac in 2-3 zile si sa fie de mantuiala , ingrijorarea mea este urmatoarea : cum se poate indrepta acea portiune? pentru ca am bagat mana pe dedesubt si in acea zona pare ca are o dublura care nu se poate da jos . se poate trage cumva fara sa afecteze ce este pe dedesubt ? pentu ca as prefera sa nu se umble pe acolo pentru ca sunt absolut convins ca vor aparea probleme ulterioare cu rugina intrucat orice reparatie nu se paote compara cu stratul de antifonare din fabrica .
mitzunator
nu arat as arau ca s nu poata fi indreptata.o sa trebuiasca si niste chit peste normal.acum sper ca nu ai de gand sa o tii inca 15 ani.in 10 ani poate sa stea si fara antifon si alte cele ca nu rugineste.
b06fcn
Un tinichigiu dibaci o poate repara prin tragere cu suruburi, mie mi-a cazut Megane-ul de pe cric si s-a indoit pragul, l-a tras la linie cu trei suruburi infliletate de care a inceput sa traga usor, i-a dat cu chit cu fibra si gata...nici nu se vede, nu a pus sudura pe masina, nimic
StefanJipa
b06fcn : de ceva asemanator stiam si eu , vazusem la o emisiune din uk dar nu stiam daca se face si la noi asa , practic asta este exact ce ma intereseaza nu vreau sa se umble cu taiat sudat si alte chestii de genu , poti sa imi spui unde ai facut-o tu ? ca am fost la un service si am intrebat si mi-a spus ca doar vopsitul costa 900 lei cea ce mi se pare destul de mult .
b06fcn
Mi-a facut-o un meserias de la tara, unde imi fac si restul de masini, e un fel de ruda cu socrii si pe chestia asta nu mi-a luat mai nimic pentru lucrare...sorry ca nu te pot ajuta mai mult. Si 900 de lei pentru un vopsit, este exagerat...Dar nu ma mir, ca am un amic care a vopsit doua usi si o aripa la Renault si i-au luat 1500 RON
jas2
Se face relativ usor.Atentie insa la meseriasii curului ca ba sunt scumpi si prosti ba sunt ieftini si prosti.Preturile oscileaza f mult..,.Ai un pic de rabdare cand cauti meseriasi...Cauta meseriasi cu portofoliu.Asta chiar daca e mai scump stie meserie.

Bafta


Toate recomandarile sunt din experienta personala.
StefanJipa
Am vazut pe forum la oferte permanente pe cineva cu atelier de tinichigerie si am cerut o oferta de pret . Aveti idee cum lucreaza a facut cineva pe la el ? app acea dublura de sub aripa nu se poate da jos , nu ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.