Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Consola
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
f_lorinel
Salut
Am un clio symbol fidji 1.5 dci 50kw 70 cai din 2007.
Problema e ca la frana de mana nu am nici un plastic pentru a atasa o cotiera.
Ma gandeam sa imi fac o consola ca la masinile adevarate din bord pana la scaunele din spate.
A mai incercat cineva asa ceva? Eventual sa puna niste poze.

Ma gandesc ca voi avea probleme la centurile de siguranta ca sunt prea joase si la frana de mana.
Se pot inlocui centurile cu unele mai lungi? Daca da se schimba si partea din laterala masinii?
Se poate schimba frana de mana cu una de buton pentru a se amplasa in consola?

Stiu ca unii ar considera ca se incadreaza la capitolul cotiere dar cred ca am venit si cu nelamuriri suplimentare care nu au ce cauta acolo.


Va multumesc.
S4b1n
Dacă vrei frână de mână cu buton o să ai nevoie de o întreagă instalație... O consolă centrală da, s-ar putea pune.. dar fiind spațiu mic nu cred că se găsește așa ceva de vânzare, deci în principiu numai făcută undeva pe comandă.. La centuri nu cred că e de umblat pentru că sunt cu pretensionare și poate fi complicat.
vasilecool
cu o consola de logan ,adaptata ,doar partea din spate ,a incercat cineva ?

ce parere aveti ,e posibil sa incapa ?pe langa faptul ca ar arata mult mai bine ,asta ar rezova si problema cotierei...
S4b1n
Informatii strict despre cotiera aveti aici.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.