Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Xenon Laguna 2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
cretusad
Salut,
probabil aceasta discutie sa m-ai purtat pe undeva... dar eu nu am gasit decat o chestii pe care nu o inteleg.

Am o Laguna 2 facelift grandtour din 2005 care a venit cu xenon din fabrica pe lupa.
Din cate stiu becurile nu au fost schimbate niciodata, si nu m-ai au aceiasi intensitate.

Am cautat pe forum ce model de xenon si am gasit D2S si D2R, teoretic pe forum scrie D2R pentru laguna 2 dar pentru xenon D2S ...

Pana la urma care este varianta corecta, ca as vrea sa achizitionez un set Philips sau osram de 5000k sau 6000k pentru lupa si sa le montez singur.

Ma poate ajuta si pe mine cineva?

Mersi. ph34r.gif
audiofilu'
Era topic pe tema farurilor cu xenon deschis deja,poate se inhide sau contopeste cu ala...
D2S iti trebuie dar pune 4300k,cele de 5000-6000km pun cocalarii pentru impresie artistica.
M-ai scrii de multe ori m-ai cind de fapt este mai? blink.gif
itadrian
QUOTE(audiofilu' @ 17 Sep 2010, 19:37)
...deja,poate se inhide sau contopeste cu ala...


Daca tot suntem la 'ora de gramatica', dupa semnele de punctuatie se lasa pauza. wink.gif

On topic, confirm si eu ca ai D2S... asta ca sa fie doua surse!
audiofilu'
QUOTE(itadrian @ 17 Sep 2010, 20:58)
Daca tot suntem la 'ora de gramatica', dupa semnele de punctuatie se lasa pauza. wink.gif

On topic, confirm si eu ca ai D2S... asta ca sa fie doua surse!
*


On topic, confirm si eu ca ai D2S... asta ca sa fie doua surse!
Asa?La mine acolo s-a terminat fraza,ce pauza sa las? tongue.gif
Pentru far elipsoidal (cu lupa) este necesar D2S iar pentru far reflector (normal ) D2R.
cretusad
multumesc, sunt nedormit de 2 zile si vin de la munca... deja sunt robot.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.