Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ce euro are?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
radeon21
vrea sa imi iau o masina si m-am hotarat sa imi aduc din germania un renault laguna 2 din 2001-2003 de 1.9 dci, dar nu stiu ce euro o sa aiba.....ma intereseaza foarte mult ca pot calcula taxa de inmatriculare.
cum pot sa aflu?
espacern
Laguna 2 este Euro3 cu motorul de 1.9 DCI pana in 2005 cand a evoluat (in functie de tara)la Euro4.
Numai bine!
radeon21
k, ms pe mobile.ro scrie la unele laguna ll ca sunt euro 2....
si inca o intrebare conteaza euro daca e pe motorina sau benzina sau daca e TDI sau DCI?
stany
din 2002 benzina e sigur Euro 3 la noi smile.gif
radeon21
pai benzina sunt sigur ca e euro 3 dar 1.9 dci...?
gsalexandru
eu am 1.9 dci din 2001 si este euro 3

Marcel76
eu am laguna 2 1,9 dci din luna a treia 2001 si este euro 3. numai bine
xionitax
laguna 1,9Dci ,din 2000, are euro 3
william
Radeon poti fi linistit nu exista Laguna 2 cu mai "putin" de euro 3 ... Asa ca bafta la alegere
super98
Nu va mai luati neaparat dupa anul fabricatiei.
Ca sa fiti 100% siguri ce norma de poluare are va uitati la ultimele 2 caractere ale numarului de omologare.
Bafta!

Astfel, in cazul autovehiculelor:

- EURO 2 - codificarea data de ultimele doua caractere ale numarului de omologare: X1, X2, X3, X4, X5, X6, Y1, Y2, Y3

- EURO 3 - codificarea data de ultimele doua caractere ale numarului de omologare: D3, E3, R3

- EURO 4 - codificarea data de ultimele doua caractere ale numarului de omologare: E4, R4
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.