Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: vreau si eu ceva boxe
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Tuning
dani_mh_88_cai
Doamne ajuta, mai oameni buni , am si eu nevoe de ceva boxe care sa scoata nu gluma, am o amarata de dacie din 2001 pe injectie si lucrez la un mic "facelift" imi trebuie vreo 4 oale de bas pe 20 cm, ca restu am io, am nevoe de recomandari si ceva detalii si mai important la un pret desta la moda "de CRIZA" radmasa.gif radmasa.gif
xjc0c0
Poti sa-ti spui tu si boxe de 44 de cm,ca nu rezolvi nimic. Nu conteaza dimensiunea precum conteaza cu ce le amplifici. E drept, Dacia ~2001 si cu linie Domotec daca pui pe ea tremura toata,dar nici asa. Nu stiu daca mi se permite sa dau cateva link-uri ale firmelor ce au la vanzare boxe ce te intereseaza pe tine, (ieftine si bune ptr ceea ce iti trebuie) dar incearca firmele de profil. Apropo,unde bagi tu 4 boxe de 8" (20 cm) in Dacia? . Cu chiu cu vai,poate ar intra 2 in spate,dar celalalte 2,unde ??? huh.gif

P.S. : Cand am facut eu ultima oara limba si literatura romana , "io" se scria EU. excl.gif (ma iertati daca sunt rau,dar disper cand vad schizofrenii de genul acesta )
apsydude
pai omului ii place sa se auda tare ... din ce inteleg.
asa ca daca oricum e de "buget" , ia orice difuzoare ca sunt destule sh cu 2-300 ron bucata.
c0xty
cu 2-300lei recomand un mp3 player + casti!
castile de la playerul meu au costa 250 lei, asa ca nu stiu ce natie de difuzoare poti lua cu banii respectivi.....
probabil ca ceva de genul genius sw care redau muzica pana ajungi cu volumul la cca 20% dupa care emite zgomot pana la cca 50% dupa care baraituri pana la 100% si probabil fum.......
Calitatea sunetului cat si puterea nu vin odata cu dimensiunea difuzorului!
Intereseaza-te de nr de decibeli, intervalul Hz mHz in care lucreaza difuzorul etc......
intereseaza-te inainte de o sonorizare in regim DIY cat te-ar duce si ce volum de munca ar presupune, dupa care te orientezi wink.gif
tuner
sa va uimesc sau sa ma laud

intra 4 difuzoare

http://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=236...ndpost&p=389565
romeo3108ro
incap 4 si la cat timp se schimba luneta ?sau este cabrio?
tuner
eu de la tine vreau tempomat de o mie de ani

si luneta e cam greu sa o spargi trebuie sa ai macar 1000rms pe fiecare difuzor
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.