Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrebare Bluetooth built-in
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > PDA / GPS
adrian_c
Salutare,

Am o intrebare pentru cei care au bluetooth in masina din fabrica si folosesc GPS pe telefon.

Sursa problemei : Eu folosesc telefonul personal ca si GPS (Nokia N95 cu Tomtom/Garmin si Copilot). Cand telefonul este conectat cu casca bluetooth asociata sunetul (convorbiri + indicatiile GPS) se aude in casca si nu in difuzorul telefonului.

Vreau sa imi cumpar o masina cu bluetooth incorporat din fabrica si as vrea sa stiu cum este gestionata conexiunea telefonului cu masina.

Intrebari : In momentul in care suna cineva pe tel poti raspunde de la butonul de pe volan si sunetul se aude in boxele masinii, insa as dori sa stiu daca si :
- indicatiile GPS se vor transmite la fel (adica sa nu fie nevoie sa apesi pe vre-un buton de la masina);
- bluetooth-ul masinii stie sa gestioneze automat conexiunea cu GPS-ul, in sensul ca atunci cand tipa vorbeste radio sa se diminueze sau sa fie intrerupt si sa se aude vocea Oanei.

Multumesc anticipat !
mitzaB
Daca doua aparate se conecteaza bluetooth (in afara de modul telefon), vei auzi doar ce transmite unul catre celalalt.
Mai ecact, daca asculti muzica de pe telefon prin sistemul bluetooth integrat al masinii vei auzi doar muzica de pe telefon, la fel si in momentul in care folosesti navi de pe telefon, fie asculti doar indicatiile navi, fie asculti radio.
Acest lucru se intampla deoarece sistemul integrat foloseste conexiuni distincte pentru utilizarea telefonului ca atare si a unei alte surse prin conectivitate bluetooth (nu neaparat telefon, ci orice aparat care stie sa se conecteze prin aceasta tehnologie).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.