Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pt posesorii de megane 2 din cluj-n
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
cumtecaut_eu
am gasit recent in cluj napoca un card de renault megane 2.pe el este scris cu marcherul 2005/3383.daca cunoasteti cumva pe cineva din zona aceasta care a pierdut asemenea card,postati aici sa il pot restitui proprietarului smile.gif
CataT
Frumos gest! aplauze.gif
Abo
Foarte frumos gestul. Sa speram ca va avea si o finalitate. smile.gif
Acum o mica gluma ... nu da cheia celui care va veni sa o ceara pana nu o vezi si pe cealalta, sau un talon ... nimeni nu stie cati sarlatani sunt in tara asta sleep.gif
SorinCT
Lasa talonul, vezi daca functioneaza pe masina sau nu, inclusiv partea mecanica.
luclapin
QUOTE(cumtecaut_eu @ 13 Sep 2010, 19:26)
am gasit recent in cluj napoca un card de renault megane 2.pe el este scris cu marcherul 2005/3383.daca cunoasteti cumva pe cineva din zona aceasta care a pierdut asemenea card,postati aici sa il pot restitui proprietarului smile.gif
*


Pacat ca sunt din ce in ce mai putini care fac asemenea gesturi!Jos palaria!
cumtecaut_eu
ms baieti.cardul o sa ajunga la proprietar.vine cu masina si cu actul doveditor ca masina este a lui ,daca potriveste si cardul la masina.BINGO.
poate cine stie ,apare si proprietarul pana la urma. smile.gif
elro
Si daca nu are cont pe forum wink.gif
SorinCT
Dă sărci pe goagăl.
cumtecaut_eu
QUOTE(rcosmin @ 13 Sep 2010, 22:55)
Si daca nu are cont pe forum wink.gif
*


pai asta era ideea.cei care au cont aici si cunosc posesori de megane 2 din zona cu problema asta ma anunta aici si fapta buna e gata(mi-ar placea sa faca pt mine chestia asta cineva)cred ca si voua.am inteles ca daca vrei sa iti faci un card de rezerva in reprezentanta renault e costisitor si dureaza ceva timp.asa ca... smile.gif
elro
up.gif
dorelgrigor
eu am luat un megane din cluj si am primit doua cartele dar, numai una se potriveste, cine stie poate ...poate! te rog scoate cheia de contact din card, fa o poza sa se vada striatiile cheii si posteaza pe forum sa vedem. mersi
chitsro
parca era un user pe aici care a terminat leasingul si iau dat cei de la leasing o cartela ca nu se potriveste...

chiar userul de mai sus... deci incercati:) da si el o bere:))
cumtecaut_eu
[attachmentid=1627656704] [attachmentid=1627656705] [attachmentid=1627656706] pozele promise.
dorelgrigor
multumesc! nu este cardul meu. biggrin.gif

15 Sep 2010, 17:59:
pun si eu o poza cu cheia care nu mi se potriveste. cine are cheia asta sa dea un semn de viata, poate la el este cheia mea. mai sti?
SorinCT
Nu cred ca e o idee prea buna sa postati amprenta cheilor pe internet. Nu iti trebuie mare lucru sa faci o copie la asa ceva smile.gif
dorelgrigor
nu cred ca cineva s-ar apuca sa umble sa caute acu in caru cu fan prin tara
SorinCT
Avand in vedere ca iti stie nume, nr de imatriculare etc, e foarte simplu sa-ti gaseasca masina.
ghertzoi
o sugestie, daca proprietarul este din Cluj, atunci e foarte probabil sa treaca pe la reprezentanta locala sa se intereseze de o cheie noua. Eventual poti sa ii anunti pe cei de la receptia de acolo (in masura ca sunt seriosi...) daca apare vreun client cu card pierdut sa te sune. Asta daca esti atat de hotarat sa il ajuti. Ceea ce e laudabil.
SorinCT
Sunt sanse mici sa instiinteze ei un posibil client ca nu e necesar sa cumpere de la ei ceva. Mananca si omul o paine...
cumtecaut_eu
intreb si eu:la reprezentanta renault e posibil prin citirea cardului,sau nu stiu cum sa ma exprim ,"o analiza a lui"," o citire" sa se afle masina de la care provine?
daca se gaseste masina hop si proprietarul. smile.gif
elro
Daca masina este re re vanduta,mai greu cu proprietarul sleep.gif.Si din cate stiu eu,cei de la service te au in baza lor de date doar daca ai trecut pe la ei sa iti faci ceva la masina,altfel nu,daca iti schimbi numarul de inmatriculare apari ca un nou client(asta am patit-o eu)
dorelgrigor
stai putin! eu am pus poza cu cheia care nu se potriveste. are numele, nr masinii, dar nu cheia asta este a mea.
cumtecaut_eu
QUOTE(rcosmin @ 15 Sep 2010, 19:42)
Daca masina este re re vanduta,mai greu cu proprietarul sleep.gif
*


pai serie de sasiu sa stiu sau nr de identificare si pot merge la politie si se gaseste relativ usor cu cateva telefoane.sau la R.A.R. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.