Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Capac (usita) cd player
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
bluealex
Salutare,

A demontat cineva cutia cu cd playerul. Vreau sa reconditionez usita(capacul) care vine peste cd player pentru ca are cateva zgarieturi(unele evidente).. Am scos cd-playerul dar tot nu reusesc sa trag cutia afara.. Are ceva cleme suruburi care trebuie desfacute?

Multumesc mult.
gruita2005
cauta cu nadejde pe forum si gasesti solutia, din pacate cutia toata se da jos numai daca desfaci toata plansa de bord, are cateva suruburi in spate. Nu trage de ea ca se rupe. Usa o dai simplu jos. Desfaci cele 2 picioruse laterale cu grija sa nu le rupi, apoi tragi de usa maxim, cu atentie si o desfaci din sistemul de tragere al ei.
Cand o montezi la loc agati cu o sarma mai tare sistemul de tragere al usii apoi montezi usa pe el, dupa aceea montezi cele 2 picioruse si gata.
renodood
Eu as desface-o ca sa strang imbinarile sau sa pun ceva silicon sau cauciuc, ca la denivelari de limita de exemplu trepideaza oribil.
bluealex
gruita2005, am cautat pe forum si am gasit un topic in care se vorbea tot despre demontarea bordului.. nu prea vreau sa fac asta. creadeam ca a mai incercat cineva si e o solutie mai simpla. multmuesc pentru indicatiile cum sa dau capacul jos, asta vreau de fapt. am sa incerc sa vad daca ma descurc smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.